(22) 66 88 272 lub Czat | Pon.-Sob.: 9:00-17:00

Strzelnica Kraków

Widziałeś na ekranie wyczyny Rambo, albo Terminatora i uważasz, że posługiwał(a)byś się bronią lepiej niż oni? Jest okazja żeby się przekonać! Strzelnica Kraków da Ci szansę sprawdzenia kultowych modeli broni, takich jak Glock, AK-47, czy gładkolufowy Shotgun. Lubisz rywalizację? Zaproś znajomego i przekonajcie się kto lepiej podpatrywał najlepsze ruchy gwiazd kina akcji! Wykwalifikowani, doświadczeni instruktorzy przeprowadzą Cię krok po kroku przez świat broni. Od teorii, po dotyk zimnej lufy wycelowanej w tarczę. Uda Ci się trafić do celu?
Szukaj po kategorii
Sortuj wyniki: 1

Strzelnica Kraków – idealne miejsce dla miłośników mocnych wrażeń

Strzelnica Kraków to miejsce, w którym spotkasz wyłącznie doświadczonych profesjonalnych instruktorów, a także posłużysz się sprzętem najwyższej jakości. Jak sama nazwa wskazuje, strzelnica znajduje się w Krakowie, a konkretnie niedaleko Tauron Areny i Smoczego Skweru nad Wisłą. Dzięki tak dobrej lokalizacji jest to świetne miejsce na popołudniowy wypad zarówno dla mieszkańców miasta, jak i osób, które przyjechały tu na krócej w celach turystycznych. Do Strzelnicy Kraków bez problemu dotrzesz autem, tramwajem czy autobusem, dlatego spokojnie możesz wybrać środek komunikacji, który odpowiada Ci najbardziej. Należy przy tym jednak pamiętać, że jest to niezwykle chętnie odwiedzane miejsce, więc koniecznie zarezerwuj sobie tor na konkretny termin, aby mieć pewność, że po przyjeździe wszystko będzie dla Ciebie gotowe. Strzelnica Kraków działa już od ponad 10 lat i jest to świetne miejsce dla każdego, kto potrzebuje się trochę wyszaleć i chce poczuć porządną dawkę adrenaliny. Nieważne przy tym, czy miałeś/aś już wcześniej do czynienia z bronią, czy też to będzie Twój pierwszy raz. Tak jak wspomnieliśmy, na miejscu pracują wyłącznie najlepsi instruktorzy, którzy chętnie wprowadzą Cię w świat strzelectwa, wytłumaczą zasady obchodzenia się z bronią lub też wyznaczą Ci nowe cele do osiągnięcia. Jeśli szukasz więc miejsca, gdzie ciekawie spędzisz czas i może nauczysz się czegoś nowego, a do tego jesteś miłośnikiem/miłośniczką adrenaliny – Strzelnica Kraków zaprasza w swoje progi.

Kraków Strzelnica – poczuj zastrzyk adrenaliny

Strzelnica Kraków zaprasza do skorzystania z profesjonalnych torów strzeleckich, a przede wszystkich z rozmaitych rodzajów broni. Wiesz już, która z nich odpowiada Ci najbardziej? A może dopiero szukasz „tej jedynej”? Tutaj przetestujesz takie okazy jak klasyczną broń o kalibrze 5,6 milimetra, słynny karabin AK-47, broń o kalibrze 9 milimetrów, a także broń sportową czy strzelbę gładkolufową typu shotgun. Każda z nich to gwarancja niezapomnianych wrażeń i wyjątkowych emocji. W zależności od konkretnej oferty oddasz od 20 do 55 strzałów różnymi broniami, co zajmie Ci między 30 a 60 minut. Strzelnica Kraków będzie prawdziwą gratką dla osób, które uwielbiają adrenalinę, a także tych, którzy właśnie w taki sposób lubią odpoczywać najbardziej. W końcu nie dla każdego sprawdzi się pobyt w spa: dla części huk wystrzału, zapach prochu strzelniczego i zimna broń pod palcami to jest to! Jeśli sam/a należysz do takich osób lub też Twój bliski właśnie w taki sposób odpręża się najlepiej, to wypad do Strzelnicy Kraków będzie świetnym pomysłem. Dzięki temu, że cały obiekt jest kryty, możesz się tam udać bez względu na porę roku czy pogodę za oknem. Czy na dworze będzie się lał żar z nieba, czy padał gęsty śnieg – tutaj będzie panowała odpowiednia atmosfera do tego, by bez przeszkód oddać się swojej (nowej) pasji. Co równie ważne, przychodząc tutaj nie musisz posiadać żadnego swojego specjalistycznego sprzętu. Wystarczy, że przyjdziesz w dobrym nastroju, a Strzelnica Kraków zapewni Ci resztę. Otrzymasz cały niezbędny sprzęt strzelecki, w tym okulary ochronne oraz nauszniki, swoje własne stanowisko strzeleckie i wybrane wcześniej bronie. Dzięki temu będziesz mógł/mogła skupić się wyłącznie na tym, co najprzyjemniejsze: na strzelaniu!

Strzelnica Kraków Fabryczna – wybierz swoją broń

Tak jak już wspomnieliśmy, wizyta w Strzelnica Kraków to okazja do przetestowania kilku różnych rodzajów broni. Pistolety sportowe to pierwsza z nich. Mowa o broni, która nie jest przeznaczona do używania przeciwko ludziom czy zwierzętom, zatem ma mniejszą moc niż tradycyjna broń palna. Cechuje ją za to duża lekkość, a także wszechstronność. Oprócz tego istotne jest również, że podczas jednego użycia można oddać wyłącznie jeden strzał. W przypadku pistoletów sportowych nie jest bowiem możliwe szybkie przeładowanie. Mimo to warto przetestować tę broń, bo strzelanie z niej dostarcza trochę innych wrażeń.

Kolejny typ broni w Strzelnica Kraków to pistolet o kalibrze 9 milimetrów. Mowa tu na przykład o Glocku 19 IV, Glocku 19 V czy pistolecie samopowtarzalnym. Jest to krótka, ręczna broń palna, która (w przeciwieństwie do wspomnianych wcześniej pistoletów sportowych) przeznaczona jest już do walki na krótkim dystansie, czyli około 50 metrów. Ma krótką lufę, jest niewielka i poręczna, a dodatkowo przystosowana do strzelania nią z jednej ręki – choć mało osób to praktykuje. Taki pistolet to model najczęściej stosowany w wojsku, policji czy ochronie, więc może i Tobie przypadnie do gustu?

Co jeszcze można przetestować na Strzelnicy Kraków? Karabinek AK-47, inaczej zwany również Kałasznikowem. Jedna z najbardziej rozpoznawanych broni na świecie, między innymi z tego względu, że udało jej się trafić do popkultury i pojawić w licznych filmach oraz grach komputerowych. Jeśli znasz takie produkcje jak Call of Duty czy Counter-Strike to najpewniej kojarzysz również właśnie AK-47. Jest niezwykle trwała, tania w produkcji, a także odporna na zanieczyszczenia. Dodatkowo łatwo nauczyć się jej obsługi i rzadko się psuje, co również ma wpływ na popularność. Pora, abyś przetestował/a ją osobiście.

Shotgun jest kolejną bronią, którą sprawdzisz w Strzelnica Kraków. To broń gładkolufowa, przystosowana do wystrzeliwania pocisków typu śrut czy breneka. Zazwyczaj nie posiada gwintu wprowadzającego pocisk w rotację (stąd określenie „gładkolufowa”). Najczęściej jest używana jako broń myśliwska i wykorzystywana podczas polowań, natomiast zdarza się stosowanie jej w formie broni sportowej czy bojowej. Choć shotgun to też broń strzelająca na dystans około 50 metrów (co w porównaniu z innymi może wydać się niewiele), wciąż uważana jest za niezwykle uniwersalną i poręczną, ponieważ daje szeroki wybór pocisków.

Strzelnica Kraków – jak się przygotować do wyjścia na strzelnicę?

Wyjście na strzelnicę czy to solo, czy w towarzystwie swoich bliskich to dla wielu osób świetny sposób na spędzenie wolnego czasu. Strzelnica Kraków jest jednym z najlepszych tego typu miejsc. Oprócz bardzo dobrego wyposażenia i profesjonalnych torów dysponuje również doświadczoną kadrą instruktorską, która chętnie pomoże nabyć nowe umiejętności lub podszlifować te dotychczasowe. Zanim jednak chwycisz za broń, warto odpowiednio przygotować się do wyjścia. Choć Strzelnica Kraków to miejsce bardzo bezpieczne, znajomość kilku zasad, a także adekwatny ubiór i nastawienie pomogą Ci się poczuć tam pewniej siebie. Przede wszystkim należy pamiętać, że w przeżyciu mogą wziąć udział osoby powyżej 16 roku życia. Dodatkowo od osób, które nie osiągnęły jeszcze pełnoletniości, wymagana będzie pisemna zgoda rodzica albo jego obecność na czas strzelania. Kolejna ważna kwestia to ubiór. Choć na Strzelnicy Kraków nie obowiązuje ścisły dress code, to trzeba pamiętać, że to aktywny rodzaj rozrywki, zatem wymaga pewnej swobody ruchowej (ale też niezbyt dużej!). Nie sprawdzą się więc obcisłe spodnie, długi szal, ale też na przykład bluzka z bardzo luźnymi rękawami. Zamiast tego lepiej postawić na sportowy podkoszulek i spodnie, a także buty na płaskiej podeszwie. O czym jeszcze warto pamiętać? Przede wszystkim, by słuchać instruktora. To on odpowiada za bezpieczeństwo na strzelnicy, a także jest prawdziwą kopalnią wiedzy, zatem to też on pomoże Ci tu owocnie spędzić czas.