eVoucher - prezent w 1 minutę!
(22) 66 88 272 lub Czat | Pon.-Sob.: 9:00-17:00

Vouchery na naukę Muzyki

Gry na Gitarze czy na Perkusji to marzenie wielu młodych ludzi. Podaruj wyjątkowy, muzyczny prezent, który będzie spełnieniem marzeń. Pod okiem doświadczonego instruktora, podstawy i tajniki wydobywania dźwięków przestaną być czarną magią, a staną się czystą przyjemnością! Zapraszamy na przeżycia z kategorii Muzyka!

Szukaj po kategorii
Sortuj wyniki: 27

Dźwięki dla każdego

Ty także nie wyobrażasz sobie poranka, którego nie umila ci dźwięk ulubionych piosenek? Albo grające w tle radio? Podobnie jak nie wyobrażasz sobie wyjścia z domu bez słuchawek, z których pomocą dojazd do pracy lub szkoły staje się o wiele przyjemniejszy? Czasem nawet zdarza ci się dzięki niej, zapomnieć co czeka cię, gdy już dotrzesz na miejsce? Ktokolwiek powiedział, że muzyka łagodzi obyczaje, miał stuprocentową rację. Jej wpływ na poprawę naszego nastroju dawno już dowiedziono naukowo. Podobnie jak pozytywne działanie na nasz umysł, silne szczególnie wtedy, gdy sam ją tworzysz. Aby to robić wcale nie musisz być współczesnym Mozartem. Muzyka może nie wybacza błędów, ale z pewnością jest otwarta na nowe brzmienia. Kurs Rapowania z O.S.T.R. lub Lekcja Wokalu z Elżbietą Zapendowską? Brzmi dobrze! 

Ciekawostki o muzyce

Muzyka ma zdolność wnikania głęboko w ludzką duszę. Jedne melodie koją emocje, a inne je wywołują, dlatego wobec muzyki mało kto potrafi pozostać obojętnym, a jej ogromna popularność wynika z faktu, iż mówi uniwersalnym językiem, zrozumiałym przez ludzi z całego świata. Jak wykazało wiele badań, muzyka zauważalnie wpływa na ludzki umysł i ciało. Istnieje nawet koncepcja zwana „muzykoterapią”, która udowadnia wpływ muzyki na człowieka i wykorzystuje ją do leczenia. Według psychologów muzyka nie tylko poprawia samopoczucie, ale także pomaga osiągać cele, być bardziej pewnym siebie i wierzyć we własne siły, dlatego tak dużo osób lubi słuchać muzyki np. podczas ćwiczeń fizycznych. Dopingujące działanie muzyki wykorzystują też zawodnicy sportów walki, którzy na arenę zawsze wchodzą przy muzyce. Zastanawialiście się czasem, dlaczego w kółko słuchacie jednej piosenki? Okazuje się, że problem piosenek tkwiących w głowie to problem globalny – aż 91% ludności świata „cierpi” na to przynajmniej raz w tygodniu. Uczeni są jednak bezradni i do dziś nie wyjaśnili, na czym dokładnie polega ten fenomen. Ustalili jedynie, że taka piosenka musi być nie tylko prosta, ale też zawierać pewien „niepasujący element”, np. w piosence grupy Baha Men, po pytaniu „Who let the dogs out?” słyszymy „Hau hau”. Inny ważny czynnik to jej łatwość do zaśpiewania (nasz mózg szybciej przywiąże się do utworu, jeśli będziemy umieć sami ją zanucić bądź zaśpiewać) oraz moment słuchania – melodia prędzej utkwi nam w głowie, jeśli usłyszymy ją, będąc zmęczonymi, pobudzonymi lub znudzonymi. Uczeni z uniwersytetu w Wisconsin podjęli próbę ustalenia, który utwór w sposób uspokajający wpłynie na saguinusy. W tym celu zebrano 14 małp i puszczono im cztery utwory: Adaggio for strings, jeden z fortepianowych utworów Nine Inch Nails, „The Grudge” Toola i „Of Wolf and Man” Metallici. Okazało się, że zwierzęta zareagowały jedynie na tę ostatnią propozycję – uspokoiły się. Naukowcy przeanalizowali 17000 piosenek z listy Billboard Hot 100, zwracając uwagę na tembr, harmonię, akordy i to, jak te elementy wymieszały się z czasem w muzyce popularnej. Pierwszym stylem, który wprowadził radykalne zmiany do muzyki przeznaczonej dla szerokiego kręgu słuchaczy, był styl reprezentowany przez The Beatles.


Muzyczna przygoda

Jak już wiesz, muzyka nie tylko świetnie wpływa na naszą psychikę i samopoczucie, ale może również dać nam niezapomniane przeżycia i możemy spędzić wyjątkowy czas na jej nauce. Nauka Gry na Instrumencie to niezwykła przygoda, którą z pewnością nie zapomnisz, a być może będzie to początek nowej pasji, którą później będziesz rozwijał. Wybierając Naukę Gry na Instrumencie, masz możliwość samodzielnego wyboru instrumentu, który chcesz opanować. Zdecydujesz się na Akordeon, Trąbkę, Gitarę, Skrzypce, Saksofon, Pianino, a może Perkusję? Nie ma znaczenia, czy odbywałeś już jakieś lekcje muzyki, czy będą to pierwsze zajęcia - nauczyciel dostosuje poziom zaawansowania do Twoich potrzeb! Zapraszamy na profesjonalne zajęcia prowadzone przez doświadczonego muzyka. Sprawdź ile praktycznych informacji, możesz uzyskać na tym spotkaniu. A może to nie instrumenty muzyczne, ale wokal jest twoim przeznaczeniem? W takim, razie wybierz się na Naukę Śpiewu w samym centrum stolicy. Przekonaj się, ile praktycznej wiedzy posiadają nauczyciele z największej szkoły muzyki w Warszawie od 2008 roku, specjalizującej się w nauce gry na instrumentach oraz śpiewu. Sprawdź jak oddychać podczas śpiewu, jak operować głosem oraz jak go ćwiczyć aby śpiewać długo pozbywając się całkowicie fałszu. Zaskocz bliskich i zaśpiewaj ulubioną piosenkę w najlepszym, własnym wykonaniu!