Prezenty Gliwice

Czy wiesz, że znajduje się tu miejscowa Wieża Eiffela? Spacerując po mieście może Cię zaskoczyć port śródlądowy! Zobacz jakie przeżycia czekają na Ciebie w Gliwicach! Poznaj nasze pomysły na ciekawe spędzenie wolnego czasu i wspaniałe prezenty, które pomogą spędzić Tobie i Twoim bliskim cudowne chwile w Gliwicach!
Szukaj po kategorii
Sortuj wyniki: 264
Wyświetlono 60 z 264

O Gliwicach słów kilka

Przyłączone do Polski w roku 1945, miasto na prawach powiatu. Siedziba niespodziewanego Mistrza Polski w piłce nożnej w roku 2019 - Piasta. Gliwice, jedno z najstarszych miast na Górnym Śląsku, liczące sobie ponad 180 000 mieszkańców. Jest niezwykle dobrze skomunikowane, bowiem łączą się tu autostrady A1 i A4. Także tutaj znajduje się największy śródlądowy port w Polsce, któremu z bliska możesz przyjrzeć się, dzięki Samodzielnemu Rejsowi Jachtem. Dzięki samodzielnemu prowadzeniu jachtu, możesz podziwiać piękne okoliczności przyrody i poznać Gliwice od “wodnej” strony. Zwiedź Gliwicką Przystań – jeden z najciekawszych architektonicznie portów śródlądowych w Polsce – a następnie wypłyń na wodę, gdzie będziesz mieć całą godzinę żeglugi dla siebie. Przy okazji możesz przetestować nowo zmodernizowaną śluzę Łabędy. To doskonały pomysł na spędzenie wolnego czasu w Gliwicach i poznanie jego dumy - portu Marina Gliwice. Okazuje się, że wcale nie musisz jechać na Mazury, by poprowadzić jacht i przeżyć wspaniałą zabawę nad wodą.
Zwiedzając Gliwice, warto skierować swoje kroki ku gliwickiej Wieży Eiffela. Radiostacja, bo o niej mowa, to ewenement na skalę światową. W końcu to najwyższa drewniana konstrukcja w Europie, mierząca aż 111 metrów! Zbudowana w 1935 roku z impregnowanego drewna modrzewiowego, szczególnie odpornego na szkodniki oraz czynniki atmosferyczne. Jej kształt łączy 16 tysięcy śrub mosiężnych. Wieża do tej pory “dźwiga” kilka anten, służąc tym samym celom komunikacyjnym. Od 2008 roku mieści się tutaj także oddział Muzeum w Gliwicach, więc jest to z pewnością ciekawe miejsce, które warto odwiedzić, spacerując po tym śląskim mieście.
Kolejnym pomysłem na poznanie atrakcji w Gliwicach i zobaczenia czegoś niezwykłego, jest pójście do Kolejkowa, czyli wystawy miniaturowego świata. Precyzyjne wykonanie i wiernie odwzorowane szczegóły, pozwalają poznać historię mieszkańców tego malutkiego miasteczka! 900 metrów kwadratowych powierzchni to prawdziwy, miniaturowy świat, do którego warto zajrzeć!
Oczywiście zwiedzanie miasta, nie może obyć się bez wizyty na Rynku. Szczególnie jeśli jest on klimatyczny i uroczy, jak w przypadku Gliwic. Bardzo zadbany i pielęgnowany, w którym czuć wyraźną “śląską nutkę”. Ozdobą gliwickiego rynku jest Ratusz, który stał w tym miejscu już w XIII wieku, co ciekawe podczas jednego z wielu remontów, w roku 2002 odkryto w nim ręcznie pisaną kronikę miejską! Parę kroków od rynku, znajduje się przepiękna Katedra pw. św. Piotra i Pawła, która jest niejako ozdobą miasta. Monumentalny budynek wzbudza podziw, całkiem zresztą słusznie, i jest miejscem chętnie odwiedzanym przez turystów. Powstał na przełomie XIX i XX wieku i mimo, że mocno ucierpiał w wyniku ostrzału przez wojska sowieckie w 1945 roku, to przetrwał wojnę i po kilkuletniej renowacji, wrócił do swej świetności! Wbrew pozorom Gliwice to ciekawe miasto, w którym czas płynie nadzwyczaj szybko. Jak zaplanować czas wolny? Jakie oryginalne atrakcje Gliwice oferują?

Gliwice i ciekawe atrakcje

Pierwszą atrakcją, którą warto zainteresować się w Gliwicach, jest Poznaj Nurkowanie, które odbywa się w pobliskiej Paniówce. Bardzo ciekawy pomysł na prezent dla kogoś bliskiego, ale i na spędzenie wolnego czasu. Jeżeli zawsze marzyłeś, aby nauczyć się nurkować, to właśnie możesz postawić pierwsze kroki na drodze ku marzeniom. Ważną informacją jest fakt, że z atrakcji mogą skorzystać również dzieci, bowiem minimalny wiek uczestnika to 10 lat. Możliwość zapoznania się ze światem nurkowania to niezwykłe przeżycie, które znakomicie wypełni czas wolny w Gliwicach. Po nurkowaniu, w drodze powrotnej, warto zobaczyć XVI-wieczny Zamek w Chudowie, który powoli wraca do dawnej formy, dzięki pracom konserwatorskim.

Pomysł na prezent

Ciekawą atrakcją w samych Gliwicach, często mylnie kojarzoną jako “zabawa dla dzieci”, jest Przygoda w Wirtualnym Świecie dla Dwojga. Możliwość przeżywania prawdziwych przygód w wirtualnym wydaniu, to wspaniała zabawa i wielkie emocje. Interaktywny świat, w którym nie ma miejsca na nudę to sprawdzony sposób na spędzanie wolnego czasu. Zaletą tego miejsca jest fakt, że doskonale bawią się tutaj i dorośli, i dzieci, więc z przeżycia korzystają pary, a także rodzice bądź rodzic z dzieckiem! Lotnia, wyścigi, rollercoaster? Wybór wirtualnego świata należy do Was!
Dla szukających w Gliwicach adrenaliny, mamy przygotowanego coś specjalnego. Mianowicie - Lot Motolotnią! Wspaniała, podniebna przygoda na pokładzie ultralekkiego statku powietrznego to gwarantowany zastrzyk emocji. Waga motolotni (łącznie z pasażerami) nie przekracza 450 kg! Możliwość podziwiania świata z perspektywy ptaka to znakomita przygoda, którą warto poczuć “na własnej skórze”. Przygotujcie się na zastrzyk adrenaliny i ruszajcie podbijać przestworza! Taki pomysł na prezent z pewnością sprawdzi się na każdą okazję.

Voucher na prezent

Dla fanów bardziej przyziemnej adrenaliny, a właściwie czterokołowych emocji - polecamy Jazdę 4x4! Niezapomniana dawka wrażeń podczas jazdy off roadowej to znakomity pomysł na prezent dla bliskich, ale także sposób na fajne spędzenie czasu w Gliwicach. Jedynym wymaganiem, by sprawdzić swoje umiejętności za kierownicą offroadowej maszyny, jest posiadanie prawa jazdy kategorii B. Jazda po trudnym terenie to wspaniały sposób na rozrywkę i ciekawe spędzenie wolnego czasu. Taki Voucher na prezent zapewni emocje i dobrą zabawę.
W Gliwicach również zakochani znajdą ciekawy pomysł na randkę i spędzenie czasu we dwoje. Rejs Łodzią Motorową dla Zakochanych to świetna zabawa, wielkie emocje i czas tylko we dwoje. Spędzenie cudownych chwil razem, podczas niezwykłego rejsu, to ciekawa atrakcja w Gliwicach. Wyjątkowe chwile na pokładzie łodzi motorowej to niezapomniana randka!
To tylko wybrane atrakcje w Gliwicach, więcej sposób na spędzenie wolnego czasu i wspaniałe przeżycia, znajdzie na naszej stronie internetowej.

Zamiast rzeczy, podaruj emocje w Gliwicach!
Aby poszukiwania prezentu były jeszcze lepsze, używamy ciasteczek (ang. cookies) w celach statystycznych i marketingowych. Przeczytaj więcej w Polityce Prywatności oraz Polityce Cookies.