(22) 66 88 272 lub Czat | Pon.-Sob.: 9:00-17:00

Prezenty Bielsko-Biała

Jaki styl architektury można odnaleźć w mieście? Gdzie można spotkać Bolka i Lolka? Zapraszamy do Bielska-Białej! Najciekawsze przeżycia, zachwycające atrakcje i świetne pomysły na spędzenie wolnego czasu! Wybierz prezent, któy zachwyci Twoich bliskich i spełni ich marzenia!
Szukaj po kategorii
Sortuj wyniki: 291
Wyświetlono 60 z 291

Zwiedzanie miasta 

Bielsko-Biała to jedno z najpiękniejszych miast, położonych na południu Polski. Zamieszkuje je około 170,000 ludzi. Ciekawa architektura, wzorowana na stylu wiedeńskim oraz wspaniałe góry - Beskidy, tworzą unikalne połączenie. Niemal z każdej bielskiej uliczki widać piękne, górskie krajobrazy. W okolicy mnóstwo jest szlaków turystycznych. Zarówno pieszych, jak i rowerowych. Najbardziej popularną górą w okolicy Bielska-Białej jest Szyndzielnia. Zdobycie jej zajmuje około 2 godziny, chociaż istnieje możliwość wjechania na jej szczyt, dzięki najnowocześniejszej w Polsce kolejce gondolowej. Na szczycie znajduje się 18-metrowa wieża widokowa, z której rozciąga się bajeczny widok na całe Podbeskidzie. Bez trudu można również dostrzec fragmenty Górnego Śląska, jezioro Żywieckie, Babią Górę, a nawet Tatry. Słowo bajeczny nie jest tu przypadkowe, bowiem Bielsko-Biała zasłynęła z bajek tworzonych przez Studio Filmów Rysunkowych. Kto nie zna Reksia bądź Bolka i Lolka? Ciekawostką jest, że spacerując po Bielsku-Białej, możemy natknąć się na pomniki, wspomnianych wyżej, bohaterów. W okolicy miasta znajduje się też szereg bardzo popularnych, beskidzkich jaskiń. Jedną z nich jest Jaskinia Trzech Kopców, której podziemne tunele i zakamarki mają długość aż 1200 metrów. Na jej przejście trzeba zarezerwować sobie około 2 godziny.
W samym mieście także nie brakuje atrakcji i miejsc wartych zobaczenia. Do takich z pewnością trzeba zaliczyć niezwykłe - Muzeum Minerałów “Skarby Ziemi”. Można odbyć tam pouczającą przygodę, która dostarczy ciekawej wiedzy o minerałach zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Jedna z największych kolekcji minerałów w Polsce, zawierające przeróżne okazy z całego świata. Ciekawa wystawa, wzbogacona multimedialnymi pokazami, jest ważnym punktem wycieczki po Bielsku-Białej.
Spacerując, po urokliwych zakątkach miasta, warto skierować swój wzrok na, zdecydowanie wyróżniającą się, Katedrę Świętego Mikołaja. Powstała ona w XV wieku, jednak obecny kształt uzyskała dopiero w 1912 roku. Liczne przebudowy sprawiły, że można zobaczyć w niej przeróżne style architektoniczne, od gotyku po modernizm.
Kolejnym muzeum, które warto zobaczyć jest Stara Fabryka, gdzie większość eksponatów to pozostałości po przemyśle tkackim, który dość dobrze funkcjonował w Bielsku-Białej. Nie mogło zabraknąć także Fiata 126P! Dopełnieniem zwiedzania Bielska-Białej, może być górujący nad miastem (bardziej położeniem, niż faktycznymi rozmiarami) Zamek Książąt Sułkowskich. Ciekawe, historyczne wnętrza i interesujące zbiory tego muzeum, powodują, że warto spędzić tu kilka chwil! Jeżeli szukacie miejsca, z którego łatwo zwiedzać Beskidy oraz właśnie Bielsko-Białą, polecamy Goleszów i Pobyt w Beskidach dla Dwojga. Wygodne miejsce wypoczynku i znakomita baza wypadowa, zarówno do wyjścia w góry, jak i zwiedzania miasta! Jakie atrakcje Bielsko-Biała jeszcze posiada? Co można robić ciekawego w mieście?

Przeżycia w Bielsku-Białej

Nieopodal Bielska-Białej znajduje się niezwykła góra. Góra Żar - 761-metrowy szczyt w Beskidzie Małym. Po wejściu (lub wjechaniu kolejką linową) na szczyt, możemy skorzystać z nie lada atrakcji. Takim przeżyciem, które jednocześnie spełnia marzenia o lataniu, jest Lot Szkoleniowy Paralotnią. To doświadczenie pozwoli Ci (dosłownie i w przenośni) oderwać się od ziemi! Niezapomniana przygoda i okazja, aby podziwiać piękne widoki, latając niczym ptak, to wspaniała atrakcja w Bielsku-Białej i sposób na kreatywne spędzenie wolnego czasu. Podobnie jeżeli marzyliście o ciekawej, wesołej zabawie, to nie musicie schodzić z Góry Żar, możecie z niej...zjechać! Ekstremalna Przejażdżka z Góry Żar dla Dwojga to ciekawa atrakcja i szalona, niecodzienna przygoda! Podczas przeżycia macie aż trzy próby zjazdu Drift Trike’iem i Monsterrollrem dla każdego z osobna. Czeka Was szalona zabawa!

Pomysł na prezent

Drift Trik to trójkołowiec, zaprojektowany specjalnie tak, aby tracić swoją przyczepność do powierzchni w tylnej części, zaś Monsterroller to ogromna, górska...hulajnoga! Drif Trike’iem pokonacie trasę o długości 5,6 kmi, a jeden zjazd zajmie Wam około 30 minut. W przypadku Monsterrollera macie do wyboru dwie trasy: jedną asfaltową o długości 5,6 km, drugą stokową, o długości 1,6 km. Dlatego w ramach przeżycia możecie jechać 3 razy - po to, by spróbować zjechać każdą trasą! Taki pomysł na prezent sprawdzi się na każdą okazję.
Po dniu pełnym szalonych wrażeń albo intensywnego zwiedzania, warto odpocząć i zjeść coś pysznego. Dlatego Kolacja dla Dwojga to doskonały wybór. Elegancka restauracja - Dworek, która specjalizuje się w daniach kuchni polskiej, pyszna kolacja (składająca się z przystawki, dania głównego, deseru, lampki wina oraz napojów) będzie doskonałym dopełnieniem dnia pełnego wrażeń. Romantyczna atmosfera i znakomite potrawy to idealny pomysł na wieczór lub randkę w Bielsku-Białej!

Voucher na prezent

Ukochanej, warto podarować Pakiet “Jesteś Piękna”, który składa się z kompleksowego zabiegu na twarz (wybieranego indywidualnie, według potrzeb) oraz godzinnego masażu relaksacyjnego. Po takich zabiegach, kobieta zawsze wychodzi w dobrym humorze, pełna werwy i energii do działania! Voucher na prezent jest uniwersalnym podarunkiem, pasującym zawsze i wszędzie.

Zamiast rzeczy, podaruj emocje w Bielsku-Białej!