(22) 66 88 272 lub Czat | Pon.-Sob.: 9:00-17:00

Vouchery na Lot Balonem

Wyjątkowe przeżycie, niezapomniana przygoda oraz ogrom ekscytacji. Lot balonem to doskonały wybór, aby zaskoczyć bliską Ci osobę prezentem, który z pewnością będzie niepowtarzalny. Ten nadzwyczajny lot będzie idealnym sposobem, by spełnić swoje marzenia.

Szukaj po kategorii
Sortuj wyniki: 49

Bajeczne przeżycie czyli Lot Balonem

Wyobraź sobie wschodzące słońce i świat powoli budzący się do życia. Pomyśl o tym, jak unosisz się wysoko ponad nim i z pomocą lornetek podglądasz poranną wędrówkę dzikich zwierząt. A teraz wyobraź sobie, jak wolno suniesz przez przestworza otulony błogą ciszą, a pod Twoimi stopami roztacza się zapierająca dech w piersiach panorama. Rozległe zielone lasy albo drzewa ubrane we wszystkie barwy jesieni. Kolorowa szachownica pól i niebieskie wstęgi rzek. A potem pomyśl, jak szybujesz ponad miastem. Patrzysz na pnące się ku górze wieżowce, zieleń parków i ogródków działkowych lub mozaikę ulic. Nie musisz otwierać oczu. To wcale nie sen, ani opowiadanie Brunona Schulza. Wszystko to możesz zobaczyć na własne oczy. Wystarczy, że wybierzesz się w Lot Balonem.


Lot widokowy balonem, a lot szkoleniowy balonem 

Niepowtarzalne widoki, zieleń lasów, błękit mórz oraz wędrówka dzikich zwierząt, a to wszystko oglądane z lotu ptaka, w niesamowitym locie balonem. Lot Widokowy zapewni Ci niezapomniane przeżycia, poczujesz cudowną radość z ogarniającego Cię uczucia wolności. To niesamowite spotkanie z naturą, która odsłania przed Tobą swoje tajemnice, gdy jesteś wysoko nad ziemią. Dla spragnionych wiedzy Lot Szkoleniowy to idealny moment, by zagłębić się w tę niezwykłą dziedzinę i dowiedzieć się najistotniejszych oraz najciekawszych rzeczy, które pozwolą Ci cieszyć się jeszcze bardziej z podniebnego lotu balonem. Niecodzienny środek lokomocji pozwoli Ci na nowo odkryć piękno naszego świata oraz zaoferuję chwilę spokoju i wytchnienia dla Ciebie, oraz Twoich bliskich.


Lot balonem dla dwojga

Gwarancja niesamowitych widoków, widocznych z bajecznego środka lokomocji to ogromna pokusa dla każdego spragnionego przygód. Lot balonem dla dwojga to ogrom możliwości i przygoda, która pozostaje w pamięci do końca życia. Pojawia się pytanie, jaki krajobraz nas zachwyci. Miejska natura, na nowo odkrycie przepięknych miast i miasteczek? A może ucieczka w świat natury, w cudowną zieleń lasów i gór? Niezależnie od wybranej opcji, każdy lot balonem będzie niezapomnianym przeżyciem, cudowną, wyjątkową przygodą, która sprawi, że cały otaczający nas pejzaż będzie najlepszym widokiem w naszym życiu. Dodatkowo warto pamiętać, że loty balonem odbywają się przez cały rok! Miłośnicy każdej pory roku, mogą wybrać swój lot w najdogodniejszej dla nich porze i zachwycać się letnią pogodą, jesiennym krajobrazem, zimową bielą, czy wiosennym spokojem. Dla szukająych mocnych wrażeń polecamy Skok ze Spadochronem z Balonu - co jest połączeniem adrenaliny oraz spokojnego lotu! Ci, którzy od lotu oczekują romantycznego nastroju dla dwóch osób - będą zachwyceni Podniebnym Koncertem dla Dwojga lub Romantycznym Lotem Balonem dla Dwojga! Być może będą to idealne zaręczyny? Zresztą lot balonem dla 2 osób to nie tylko przeżycie, któe zarezerwowane jest wyłącznie dla zakochanych, ale także dla rodzeństwa, przyjaciółek czy dzieci z rodzicami. Nie ma w tym nic dziwnego - w końcu to niesamowita przygoda!


Ciekawostki o lataniu balonem

Baloniarstwo już od dawna wzbudzało swą ciekawość z oczywistych względów. Albowiem jest to dość niecodzienny, za to niezwykle efektowny środek lokomocji. Zatem nic dziwnego, że dzisiaj mamy wiele osiągnieć, oraz niezwykle ciekawych faktów na ten temat. Przykładowo pierwszą udokumentowaną próbą wzniesienia w powietrze balonu wypełnionego gorącym powietrzem dokonał w 1709 Bartholomeo Lourenço de Gusmăo. Natomiast pierwszy załogowy lot odbył się 1783 roku w Wersalu, ale co najciekawsze załoga balonu składała się z barana, koguta i kaczki! Po tej próbie zaczęto przygotowania do lotu z udziałem ludzi, który na uwięzi odbył się w październiku 1783 roku, a balon wzbił się na 26 metrów. Natomiast pierwszy wolny lot z udziałem ludzi odbył się dwa miesiące później. Warto również wspomnieć, że Polska była jednym z pierwszych państw, w których rozpoczęto samodzielne eksperymenty w tej dziedzinie. Pod względem liczby i jakości doświadczeń z balonami Polska w XVIII wieku znalazła się zaraz po Francji na drugim miejscu. Polski wynalazca, włoskiego pochodzenia - Tytus Liwiusz Burattini – w 1637 roku napisał traktat „Latanie nie jest niemożliwe, tak jak to dotychczas powszechnie sądzono”. Pierwszy w Polsce lot balonu załogowego odbył się zaś 10 maja 1789. W tej niezwykłej dziedzinie nie brak również rozgrywek, obecnie najbardziej prestiżowe w sporcie balonowym są zawody o Puchar Gordona Bennetta. Voucher na lot balonem jest zatem nie tylko ciekawym prezentem, ale także nawiązuje do ciekawych historycznych wydarzeń!


Jak skonstruowany jest balon?

Balon to statek powietrzny, który należy do grypy statków lżejszych od powietrza. Co ważne i ciekawe, balony nie posiadają napędu silnikowego. Konstrukcja balonu jest bardzo prosta, albowiem składa się ona z powłoki z nieprzepuszczalnej, lekkiej tkaniny lub z tworzywa sztucznego o dużej wytrzymałości oraz zawieszonego pod nią kosza, czyli gondoli. Zwykle balon startuje na polu lub na łące, gdzie pilot przed lotem robi ostatni test, a mianowicie puszcza balony próbne. Tę jakże ważną funkcję pełnią zwykłe nadmuchane helem baloniki weselno-urodzinowe. Pilot obserwuje, jak unoszą się do nieba, analizuje ich prędkość i kierunek. Następnym krokiem jest rozwijanie na ziemi 20-, 30-metrowego kolorowego pasa materiału i dmuchanie kopuły, która po wypełnieniu będzie miała ok. 7 pięter wysokości! Następnie pilot i jego pomocnik jako pierwsi wskakują do kosza, by dopełnić reszty obowiązków i gotowe! Załoga może wyruszyć w podniebną przygodę!