Vouchery na Jazdę Konną

Cwałowanie, galopowanie czy kłusowanie? Jazda Konna to świetna okazja, żeby odpocząć od miejskiego zgiełku. Kurs jazdy konnej umożliwia aktywny i niezwykle przyjemny wypoczynek na świeżym powietrzu. Nie bez powodu jazda konna cieszy się ogromną popularnością na całym świecie!

Szukaj po kategorii

Wciel się w swoich ulubionych bohaterów

Bez nich nie sposób wyobrazić sobie westernów i filmów historycznych. To wierni towarzysze rycerzy i wojowników. Mają swoje charaktery, nastroje, silne poczucie empatii oraz własne imiona. No może z wyjątkiem towarzyszek niejakiego Geralta z Rivii ze słynnej sagi o "Wiedźminie", który prawdopodobnie zdając sobie sprawę jak łatwo się do nich przywiązać, uparcie używa uniwersalnego imienia Płotki. O kim mowa? Oczywiście o koniach! Jeśli śledząc losy swoich ulubionych filmowych lub książkowych bohaterów, zamarzyłeś o Nauce Jazdy Konnej, czas zrealizować to marzenie. Wyobrażasz sobie siebie galopującego przez pola i knieje z włosami rozwiewanymi przez porywisty wiatr? Nie tak szybko! Zanim oddasz się beztroskiej jeździe w terenie, musisz opanować podstawy. Konie to płochliwe zwierzęta, które potrafią wyczuć również twoje wahanie i niepewność. Najpierw musisz nauczyć się je oporządzać, a przy tym zdobywać ich zaufanie. Potem opanować poruszanie się w siodle i kierowanie swoim zwierzęciem. Dopiero wówczas będziesz mógł pozwolić sobie na kłus i galop. Ale zapewniamy Cię, że nawet zanim do tego dojdzie, będziesz bawić się w siodle doskonale. Poczuj jedność ze swoim koniem, jakiej nie zapewni Ci żaden z mechanicznych środków transportu lub podaruj tę możliwość bliskiej Ci osobie. Nie bez powodu konie wykorzystywane są w terapii różnorakich zaburzeń. Doświadcz wpływu hipoterapii na własnej skórze. A jeśli świetnie radzisz sobie z końmi, spróbuj Przygody z Polo!

Terapeutyczne właściwości jazdy konnej

Hipoterapia to metoda rehabilitacji ruchowej prowadzonej z udziałem konia. Jej celem jest przywrócenie lub poprawienie pacjentowi sprawności fizycznej i psychicznej. Taka terapia oddziałuje bowiem psycho-motorycznie, sensorycznie, a także społecznie, a do jej atutów z pewnością należy brak ograniczeń wiekowych. Hipoterapia to świetna forma rehabilitacji niepełnosprawnych dzieci i dorosłych. Ponadto posiada wiele rodzajów, które można dopasować do sytuacji pacjenta, by korygować to, co należy. Rehabilitacja z udziałem konia może korygować postawę ciała, doskonalić równowagę i koordynację oraz zwiększać odporność i wydolność organizmu. Z drugiej strony, z pomocą hipoterapii można również rozwijać samodzielność, zwiększać poczucie własnej wartości i rozwijać umiejętności społeczne. Niezwykle interesujące jest także zastosowanie hipoterapii w pracy z dziećmi ze spektrum autyzmu. Monty Roberts, trener koni, który stworzył język porozumiewania się z tymi zwierzętami, zauważył, że osoby ze spektrum autyzmu i konie mają pewne podobieństwa w postrzeganiu, reagowaniu i porozumiewaniu się.

Ulubione zwierzęta najmłodszych

Konie to zwierzęta, które wizerunkowi z bajek cieszą się dobrą reputacją wśród dzieci. W końcu to na ich grzbietach podróżują książęta i szaleją kowboje. Stadniny to ulubione miejsca towarzyskie księżniczek, a animowany serial o kucykach zdobył serca nie tylko małych dziewczynek. Jak to się przekłada na życie Twoich dzieci? Jeździectwo konne to piękny i kształtujący pozytywne cechy sport, na który dzieci nie trzeba długo namawiać. Warto zatem uwzględnić Naukę Jazdy Konnej dla Dzieci w rozwoju maleństwa. Może to być początek pięknej pasji albo nawet kariery zawodowej. Nawet jeśli dziecko nie będzie kontynuowało jazdy konnej w wieku dorosłym, nabyta umiejętność przyda się w różnych aspektach życia. I wcale nie chodzi o jeżdżenie konno na uczelnię, czy wpisanie jeździectwa w CV! Otóż Jazda Konna to nie tylko sportowe emocje i świetna zabawa. To również rozwój wielu pożądanych cech, takich jak empatia, wrażliwość, samodzielność i odpowiedzialność. Musisz przyznać, że brzmi to obiecująco i z pewnością przyda się w dorosłym życiu każdego człowieka. W dodatku Twoje dziecko będzie wdzięczne za super zabawę i czas spędzony z przyjaciółmi ze stajni. Ciekawym wyborem jest również Nauka Jazdy Konnej na Lonży, którą można rozpocząć od siódmego roku życia! Którą lekcję podarujesz swoim dzieciom pod choinkę, a którą z okazji Dnia Dziecka?

Kto nie jeździ na koniu, z niego nie spadnie

Jazda konna to również wiele korzyści dla osób dorosłych. Już samo obcowanie z koniem jest przyjemne i dostarcza wiele radości. W końcu to wyjątkowo inteligentne zwierzęta, które zachwycają pięknym wyglądem. Choć pierwsze lekcje jazdy konnej nie należą do łatwych, możemy na nich pokonać lęk wysokości, a także polepszyć koordynację i równowagę ciała. Jazda Konna to zatem super pomysł na prezent dla każdego, kto doceni aktywność na świeżym powietrzu i lubi kontakt ze zwierzętami. Kto jednak może osiągnąć największe korzyści z takiej rozrywki? Jeździectwo to doskonała pasja dla przedsiębiorców i menedżerów! Zaskoczony? Konie uczą sztuki porozumiewania się i nawiązywania relacji, co jest niezbędnym elementem w biznesie. Podczas jazdy rozwijamy również koncentrację i uważność, które z powodzeniem można wykorzystywać w pracy i życiu osobistym. Voucher na Naukę Jazdy Konnej warto zatem podarować swojemu szefowi lub wykorzystać jako prezent dla męża, czy żony. Każda zarządzająca osoba odczuje szereg korzyści z jazdy konnej.
Aby poszukiwania prezentu były jeszcze lepsze, używamy ciasteczek (ang. cookies) w celach statystycznych i marketingowych. Przeczytaj więcej w Polityce Prywatności.