Prezenty Łódź

Urocze zakątki, klimatyczne restauracje i ...najdłuższa ulica handlowa w Europie! Zapraszamy do Łodzi! Poznaj najlepsze prezenty, pomysły na spędzenie wolnego czasu i zakochaj się w Łodzi! Spełniaj marzenia bliskich Ci osób lub swoje własne! Poznaj Łódź z zupełnie innej strony!
Szukaj po kategorii
Sortuj wyniki: 575
Wyświetlono 60 z 575

Spacer - czas wolny w Łodzi

Zgodnie przez wszystkich określane mianem jednego z najdziwniejszych miast w Polsce. Pełne różnych paradoksów, ale i uroczych zakątków, świetnych kawiarni i klimatycznych knajp. Miasto, które najbarwniej w swoich tekstach opisuje raper OSTR, czyli Łódź. Miasto założone przed 1332 rokiem, liczy sobie ponad 700 000 mieszkańców i jest trzecim, co do liczby ludności, miastem w Polsce. Od czego zacząć zwiedzanie Łodzi? Najlepiej od najdłuższej ulicy handlowej w Europie (ok. 4,2 km), czyli od Piotrkowskiej, która zachwyca swoim unikalnym i niepodrabialnym klimatem. Spacerując po niej, możemy podziwiać piękne i monumentalne kamienice, z których właściwie każda jest w jakiś sposób zdobiona, dominują motywy roślinne i zwierzęce. O jej powstaniu krąży ciekawa legenda, którą zna każdy łodzianin. Dawno temu młody chłopiec - Leszczyński, pomocnik Geometry Królestwa Polskiego, pana Leśniewskiego, zakochał się w córce aptekarza. Jednak, gdy jej ojciec się o tym dowiedział, wysłał ją natychmiast do klasztoru w Piotrkowie. Zrozpaczony młodzieniec naszkicował jej portret i to dało pomysł na utrwalenie ukochanej na planie miasta. Tym sposobem jej głowa to dzisiejszy Plac Wolności w Łodzi, ulice Pomorska i Legionów to warkocze, Zielona i Narutowicza, to jej ramiona, aż do Placu Reymonta możemy podziwiać tułów, a nogi to ulice Rzgowska i Pabianicka. Oczywiście tułów to ulica Piotrkowska, bowiem tak na nazwisko miała córka aptekarza, z tej romantycznej legendy. Zwiedzając tę ulicę, warto skręcić w jedną z bram i poznać Pasaż Róży. Jest to jedno z łódzkich podwórek, które udekorowane jest 3. milionami maleńkich luster. Efekt jest piorunujący. Oprócz pięknych widoków, projekt artystki nawiązuje też do choroby wzroku jej córki. Rozbite, drobne kawałki szkła to odniesienie do siatkówki oka. Korzystając z Filmowego Pobytu w Starym Kinie dla Dwojga w Łodzi, dowiecie się, że właśnie w Łodzi powstało pierwsze kino w Polsce, dokładnie przy opisywanej wcześniej ulicy Piotrkowskiej, w roku 1899. Łódź można lubić bądź nie, ale trzeba jej oddać, że ma swój niepowtarzalny i wyjątkowy klimat. A jak fajnie spędzić czas wolny w Łodzi? Jakie łódzkie atrakcje wzbudzają największe zainteresowanie?

Poczuj prawdziwe emocje w Łodzi!

Dla szukających mocnych wrażeń, pragnących przełamać rutynę i poczuć niesamowity zastrzyk adrenaliny, polecamy nasz autorski projekt, jedyny w swoim rodzaju Walk In The Sky. Zejście po pionowej ścianie budynku to gwarancja niezapomnianych emocji i przyspieszonego bicia serca. 37 metrów wysokości i zejście, krok po kroku. Uczestnik, będący w pozycji poziomej do ziemi, zmierza od dachu aż na sam dół. Ta atrakcja to wspaniała przygoda, która wzbudza ogromne zainteresowanie, pozwala przełamać i okazja, aby spróbować zawalczyć z grawitacją.
Podobnie wyjątkową atrakcją, choć jednocześnie zupełnie inną jest kulinarna przygoda w ciemności. Dine In The Dark, czyli popularna Kolacja w Ciemności, to znakomita okazja, aby spróbować doskonałego jedzenia w nietypowej, lekko tajemniczej atmosferze. Całkowicie wyciemniona restauracja, kelnerzy w noktowizorach oraz wyostrzone zmysły smaku i węchu...to będą niezapomniane chwile. Taka kolacja to wspaniały pomysł na randkę lub spędzenie wolnego czasu. Zdecydowanie obowiązkowa atrakcja, która musi znaleźć się na mapie każdego, kto zwiedza to wyjątkowe miasto!
Kolejną z niezapomnianych przygód, którą można zrealizować w Łodzi, jest pobyt na strzelnicy. Ekstremalne Doświadczenie Strzeleckie to wyjątkowe wydarzenie, które pozwoli zapoznać się z kilkoma rodzajami broni i spędzić niezapomniane chwile, próbując trafić do celu. Strzelanie odbywa się z broni sportowej, pistoletu, M4/Ar-15 oraz z broni gładkolufowej, czyli popularnego shotguna! Ta emocjonująca przygoda to wspaniały pomysł na prezent, ale także na wykorzystanie wolnego czasu w sposób ciekawy i niezwykły. Niezależnie od tego, czy jesteś doświadczonym strzelcem, czy też dopiero zaczynasz swoją przygodę na strzelnicy - gwarntujemy Ci świetną zabawę oraz pełną pomoc instruktorów. To będzie niezwykłe wydarzenie, które z pewnością będziesz chciał powtórzyć!

Voucher na prezent

Dla osób, które szukają spokojniejszej i bardziej romantycznej przygody, gorąco polecamy Degustację Wina w Ciemności dla Dwojga. Wino uznane jest za najszlachetniejszy trunek, który idealnie komponuje się z romantyczną kolacją i intymną atmosferą. Wyobraź sobie degustacje tego wykwintnego alkoholu w kompletnej ciemności. Czyż nie brzmi zachęcająco? Zabierz ukochaną osobę i razem uwolnijcie swoje zmysły. Przeżyjcie prawdziwą przygodę, która wprawi Was w dobry nastrój oraz, dzięki wyostrzonym zmysłom węchu i smaku, da prawdziwą satysfakcję z degustacji. To będzie świetna zabawa! Voucher na prezent to łatwy sposób na spełnienie marzeń!

Pomysł na prezent

Jeżeli planowałeś wręczyć prezent łodziance lub łodzianinowi, ale kompletnie nie wiesz, co trafiłoby w gusta, to mamy sprawdzone i uniwersalne rozwiązanie. Pakiet prezentowy to zbiór atrakcji, zebranych w jednym miejscu. Obdarowany sam wybiera sobie przeżycie, które pragnie zrealizować. Jest to wygodna forma podarunku, bowiem unika się kłopotliwej sytuacji, w której dany podarunek jest nietrafiony. Pakiet Przeżyć “Łódź” to zbiór marzeń, przeżyć i atrakcji, dostępnych do zrealizowania w Łodzi. Podaruj bliskim niezapomniane przygody! Taki pomysł na prezent to gwarancja świetnej zabawy!

Zamiast rzeczy, podaruj emocje w Łodzi! 

Aby poszukiwania prezentu były jeszcze lepsze, używamy ciasteczek (ang. cookies) w celach statystycznych i marketingowych. Przeczytaj więcej w Polityce Prywatności oraz Polityce Cookies.