(22) 66 88 272 lub Czat | Pon.-Sob.: 9:00-17:00

Prezenty Kielce

Kielce - siedziba województwa świętokrzyskiego i centrum regionu to miasto bogatej historii, zabytków i legend, a także licznych pomników i pięknych rezerwatów przyrody. To także ważny punkt na mapie przeżyć Wyjątkowego Prezentu. Jeśli masz właśnie w planach odwiedzić to miejsce lub należysz do jego mieszkańców, przetestuj nasze propozycje lub podaruj przeżycie bliskiej Ci osobie. Atrakcje, przezycia i pomysł na prezent w Kielcach!  
Szukaj po kategorii
Sortuj wyniki: 372
Wyświetlono 60 z 372

“Świętokrzyskie takie cudne” - atrakcje w Górach Świętokrzyskich

Stolica województwa świętokrzyskiego obfituje w ciekawe miejsca i atrakcje, które potrafią dostarczyć niezapomnianych wrażeń. Kielce, bo o nich mowa, położone są w paśmie Gór Świętokrzyskich i liczą sobie prawie 200 tysięcy mieszkańców. Szlaki rowerowe, ciekawe okoliczności przyrody, a także możliwość zdobywania szczytów całymi rodzinami i wiele rodzinnych atrakcji, znajdujących się na terenie województwa, powodują, że na pobyt w Górach Świętokrzyskich decyduje się coraz więcej turystów. Zaletą zwiedzania województwa świętokrzyskiego, są stosunkowo nieduże odległości. Jeżdżąc samochodem, jesteśmy w stanie w jeden dzień, zwiedzić kilka lub nawet kilkanaście interesujących miejsc. Do miejsc, wartych zobaczenia, z pewnością zalicza się Święty Krzyż. Drugie, co do wysokości, wzniesienie w Górach Świętokrzyskich, liczy sobie 595 m. npm. Było to miejsce kultu słowiańskiego, na którego miejscu powstał klasztor Benedyktynów. Z wierzchołka rozciąga się piękny widok na świętokrzyską krainę. Co ciekawe, według kronikarza Jana Długosza, klasztor powstał w 1006 roku! Nazwa góry, wzięła się od Relikwii Krzyża Świętego, przechowywanych niegdyś w klasztorze, stąd właśnie Święty Krzyż.

Przy największym wzniesieniu Gór Świętokrzyskich znajduje się Święta Katarzyna. Można znaleźć tu Muzeum Minerałów i Skamieniałości, Klasztor Bernardynek oraz całą rodziną skorzystać z nie lada atrakcji, czyli Warsztatów Ceramicznych dla Rodziny! Na ziemiach polskich naczynia gliniane pojawiły się około 5400 lat przed Chrystusem! Przybyły wówczas na te tereny ludy rolnicze, posiadające umiejętność wytwarzania naczyń bogato zdobionych, przeznaczonych do gotowania strawy! Możecie spróbować swoich sił i własnoręcznie stworzyć ciekawą ozdobę, którą później zabierzecie ze sobą. Wspaniałą przygoda, która, szczególnie na ziemiach świętokrzyskich, jest pielęgnowaniem wielowiekowej tradycji i...świetną zabawą!
Ponadto rodziny z dziećmi, szukające ciekawych miejsc w Świętokrzyskiem, mogą zajrzeć do Parku Miniatur w Krajnie (tuż obok stoku narciarskiego) albo JuraParku w Bałtowie. Obydwa miejsca pozytywnie zaskoczą nie tylko najmłodszych i pozwolą spędzić czas w sposób kreatywny i ciekawy. Blisko Kielc znajduje się także słynny Dąb Bartek, liczący sobie 645-670 lat! Według legendy w jego cieniu odpoczywał Jan III Sobieski. Warto dołożyć kilka kilometrów i odwiedzić tego staruszka! A jak spędzić czas wolny w Kielcach?

Co robić w Kielcach?

Po zwiedzaniu, bardziej lub mniej intensywnym, warto zainteresować się bardziej “miejskimi” atrakcjami. Kielce oferują dużo możliwości spędzenia wolnego czasu. Uważana, bardzo myląco, za typowo męski trunek - whisky, to ciekawy i popularny alkohol, który ma swoich wiernych fanów na całym świecie, takich jak Jędrula, z popularnej kiedyś “Rodziny Zastępczej”, który uwielbiał delektować się smakiem dobrej whisky. Co to właściwie jest dobra whisky? Jak rozpoznawać jej charakterystyczne elementy? Na te i wiele innych pytań możecie poznać odpowiedź dzięki Degustacji Whisky, organizowanej w Kielcach przez Krakowską Szkołę Barmanów. Przygoda potrwa około 5 godzin, a degustowane będzie aż 7 różnych rodzajów whisky. Ciekawe przeżycie, nie tylko dla fanów tego trunku, ale także dla tych, którzy chcieliby zrozumieć fenomen whisky.

Pomysł na prezent

Fani super szybkich samochodów, prędkości, ostrych zakrętów i ryku silnika, też mają co robić w Kielcach. Tor Kielce i możliwość Poprowadzenia Lamborghini Huracan to wspaniała, motoryzacyjna przygoda, obok której nie da się przejść obojętnie. Jedynym wymaganiem jest posiadanie prawa jazdy kat. B. Prędkość maksymalna tego Lamborghini to 325 km/h, a “do setki” rozpędza się w 3,2 sekundy. Zasiąść za kierownicą tego luksusowego auta, wyprodukowanego w stajni Lamborghini, to prawdziwa przyjemność i ekscytacja, którą ciężko opisać słowami. Wszyscy fani motoryzacji powinni tego spróbować, wrażenia są nie do opisania! Taki pomysł na prezent to świetna zabawa i spełnienie motoryzcyjnych marzeń.

Voucher na prezent

Po korzystaniu atrakcji, zwiedzaniu bądź spacerze, przychodzi czas na jedzenie. Uroczym pomysłem na spędzenie czasu we dwoje, randkę lub miłe spotkanie będzie Romantyczna Kolacja dla Dwojga. Śmiało można użyć określenie uczta, składa się bowiem z czterech dań (przystawka, pierwsze danie, drugie danie, deser) oraz butelki wina dla dwóch osób. Wspaniałe, kulinarne doznania w klimatycznej restauracji to świetny pomysł na randkę i idealne miejsce na spotkanie. To również świetny upominek dla pary lub rodziców.
Pozostając w tematyce atrakcji dla dwojga w Kielcach, nie sposób nie wspomnieć o przygodzie pełnej adrenaliny i emocji i wspaniałej zabawie dla ludzi, którzy chcą “zaszaleć”, czyli o Locie Motoparalotnią z Filmowaniem dla Dwojga! Piękne widoki, czyste powietrze i świat widziany z góry - to będzie szalona przygoda Waszego życia, a piękne ujęcia, nagrane z dwóch kamer, uzupełnią Wasze albumy i sprawią, że wspomnienia z tego wydarzenia będą wiecznie żywe! Voucher na prezent to wybór, który pozostanie w pamięci na długie lata!
Ciekawe pomysły na przeżycia w Kielcach, zebraliśmy w Pakiecie Przeżyć “Kielce”. Znakomity pomysł na prezent dla bliskiej osoby, bowiem obdarowany sam wybiera, jakie przeżycie chce zrealizować. Wygodna forma podarunku i gwarancja “trafionego” prezentu!

Zamiast rzeczy, podaruj emocje w Kielcach!