(22) 66 88 272 lub Czat | Pon.-Sob.: 9:00-17:00

Vouchery na Wspinaczkę

Góry inspirują ludzi od setek lat. Przepiękne widoki, skaliste szczyty oraz ogromna przestrzeń, która zachwyca i przeraża jednocześnie. Wspinaczka nie musi odbywać się w górach! Świetny prezent i ciekawy sposób na spędzanie wolnego czasu. Wspinanie wzmocnia kondycję fizyczną i poprawia ogólny stanu naszego organizmu! Przygotuj się do górskich przygód i baw się dobrze! 

Szukaj po kategorii
Sortuj wyniki: 21

Od czego zacząć przygodę ze wspinaczką?

Mimo że często pierwszym skojarzeniem ze wspinaczką są wysokie góry, himalaiści i trudne warunki, sport ten ma tyle odmian, że i bez wędrówki w nieprzystępne tereny jesteśmy w stanie korzystać z niego w pełni, poprawiając swoją kondycję i jednocześnie ciesząc się dobrą zabawą. Aby rozpocząć przygodę ze ścianką wspinaczkową, tak naprawdę wystarczą nam dobre chęci i sportowy strój, resztę sprzętu wypożyczymy na miejscu na Ściance Wspinaczkowej. Warto zacząć od wspinaczki sportowo-rekreacyjnej, na ściankach sztucznych, zaprojektowanych specjalnie do ćwiczeń i zabawy. Tam też pod ręką zawsze znajdziemy profesjonalnego instruktora, który wytłumaczy nam podstawy zakładania uprzęży, asekuracji oraz techniki wspinania, a w razie potrzeby służy pomocą przez cały czas, gdy próbujemy swoich sił, pnąc się po skałkach do góry. W ośrodku wspinaczkowym zostaniemy zaopatrzeni w uprząż, wypożyczymy specjalne buty wspinaczkowe, choć równie dobrze, na początku nadadzą się dopasowane buty sportowe z miękką podeszwą. Fajnym pomysłem jest rozpoczęcie przygody na Ściance Wspinaczkowej w minimum 2-osobowej ekipie. Towarzystwo sprawi, że będziemy się dużo lepiej bawić podczas, jakby nie patrzeć, mocno wymagającej aktywności fizycznej, a z drugiej strony nauczymy się też podstawowych technik asekuracji, przez co przy następnej wizycie, nie będziemy musieli wynajmować operatora asekuracyjnego.

Podstawowa technika wspinaczkowa

Najważniejszą rzeczą, o której trzeba pamiętać, stawiając pierwsze kroki na ściance wspinaczkowej, jest sposób rozłożenia ciężaru na skałkach. Z natury człowiek ma mocniejsze nogi, niż ręce, co bardzo mocno wykorzystywane jest na skałkach. Podstawową zasadą wspinaczki jest pilnowanie środka ciężkości, rozkładając go na nogę, na której aktualnie się opieramy. Ręce na ściance stanowią formę bardziej asekuracji i podtrzymywania zyskanej pozycji niż siłowego zdobywania coraz wyższych skałek. Aby ułatwić sobie utrzymywanie pozycji, należy pamiętać o umieszczeniu bioder jak najbliżej ściany. Drugim ważnym punktem jest tak zwana zasada "trzech punktów podparcia", w praktyce oznacza ona, że wspinając się zawsze trzy nasze kończyny, muszą dotykać skałek, a tylko jedną rękę bądź nogę przemieszczamy. Świetnie! Właśnie poznałeś podstawy, wcale nie było to trudne, prawda? Jeśli więc szukasz prezentu dla fana sportów ekstremalnych, Voucher Poznaj Wspinaczkę będzie idealnym wyborem. Pod okiem doświadczonego instruktora obdarowany nauczy się jak przekuć wiedzę teoretyczną w praktykę i nauczy się podstaw poruszania po intrygującym, pełnym emocji świecie skałek. Co najlepsze, z każdym kolejno pokonywanym do góry metrem, będzie czuł narastającą satysfakcję, no i to cudowne uczucie, gdy uda mu się osiągnąć szczyt!

Dla lubiących adrenalinę i wysokości

Twój przyjaciel jest fanem wysokości, a przy wspólnych wyjściach zawsze ciągnie go na kolejki górskie, bądź tarasy widokowe? Nie potrafi usiedzieć na miejscu, a gdy tylko wpadnie na pomysł podziwiania świata, ryzykancko potrafi wspinać się na kilkunastometrowe drzewa? Świetnie się składa! Podaruj mu na urodziny bądź imieniny niepowtarzalną Szaloną Zabawę na Ściance Wspinaczkowej. Gwarancja uśmiechu i zadowolenia, po samodzielnym zdobyciu szczytu ścianki, murowana. Ta ekstremalna dziedzina sportu, pozwoli mu wybawić i zmęczyć się do upadłego, sprawdzić swoje możliwości fizyczne, jednocześnie zachowując pełne poczucie bezpieczeństwa, dzięki systemom asekuracji. A jeśli macie swoją własną ekipę, lubującą się w ryzykownych sportach, sprawcie sobie maksimum przyjemności, łącząc aktywność fizyczną ze wspólną zabawą. Voucher Wejście na Ściankę Wspinaczkową dla Czterech Osób to możliwość spędzenia wspólnych, emocjonujących chwil na sportowej integracji, której specyfika pozwoli Wam na nutkę rywalizacji. Kto pierwszy na górze? Kto nie spadnie ani razu? Dajcie się ponieść fantazji i urządźcie sobie prywatne zawody sportowe na skałkach.

Jeszcze więcej wrażeń!

Jeśli podstawy technik wspinaczki masz w małym palcu, a miejskie ścianki znasz na pamięć, a na ich szczyt wdrapujesz się w parę chwil, z zamkniętymi oczami, może pora zwiększyć poziom trudności? Poznaj Wspinaczkę Skalną to idealny prezent dla każdego fana ekstremalnych sportów, który poszukuje coraz to nowych źródeł adrenaliny. Pod okiem instruktora przejdziesz kurs dotyczący technik wspinania się oraz asekuracji, a następnie ruszysz podbijać naturalne formacje skalnych ścian. Daj się zaskoczyć malowniczymi widokami Jury Krakowsko-Częstochowskiej, które przez kilka godzin będziesz miał okazję podziwiać z nietypowej perspektywy. Wspinaczka Skalna to gratka dla wszystkich uwielbiających aktywności fizyczne i kolekcjonujących niecodzienne doświadczenia.

A może wskocz na...drzewo?

Zbliża się dzień chłopaka albo szukasz prezentu na święta? Podaruj najbliższym emocjonujące wyzwanie, które zapadnie im w pamięć! Weekendowe Warsztaty Wspinaczki Drzewnej to nie tylko świetna zabawa i mega wycisk dla mięśni. To również radosny powrót do dzieciństwa, w którym chyba każdy z nas, próbował swoich sił, wspinając się na okoliczne drzewa. A może po prostu fascynują Cię ludzie, którzy zawodowo wycinają drzewa, a sam zawsze marzyłeś o spaniu we własnoręcznie zrobionym hamaku, kilkanaście metrów nad ziemią? Teraz możesz poczuć się jak drzewny alpinista! Na warsztatach nauczysz się technik instalowania i obsługi lin oraz węzłów, poruszania się po konarach oraz spędzisz noc w drzewnym hamaku. Przygoda wzywa!