Prezenty Ostrów Wielkopolski

Jak spędzić czas wolny w tym ciekawym mieście? Z jakich atrakcji warto skorzystać? Zobaczcie najciekawsze pomysły na prezent w Ostrowie Wielkopolskim. Znajdziecie tu gotowe rozwiązania dla kobiet, mężczyzn i... łowców mocnych wrażeń. Najlepsze podarunki, pełne pasji i emocji, czekają!
Szukaj po kategorii
Sortuj wyniki: 291
Wyświetlono 60 z 291

Prawie 70 000 mieszkańców, wzmiankowany w źródłach historycznych od 1404 roku, położony na Wysoczyźnie Kaliskiej. Ostrów Wielkopolski to miasto z bardzo ciekawą architekturą, zabytkami oraz ciekawymi trasami pieszymi i rowerowymi. W mieście znajdziemy również parki (w których znajdziemy kilka pomników przyrody) i lasy, które zachęcają do długich spacerów. Jak spędzać wolny czas w Ostrowie Wielkopolskim? Które miejsca wydają się najciekawsze? 

Zwiedzanie Ostrowa Wielkopolskiego

Wiele osób, które z różnych powodów znalazło się w mieście, swoje pierwsze kroki kieruje ku majestatycznemu budynkowi. Konkatedra św. Stanisława Biskupa to wyróżniający się budynek, który powstał w 1906 roku. Warto go odwiedzić, niezależnie od przekonań religijnych. Znajduje się w niej wiele ciekawych rzeźb, fasad i rzygaczy. Budynek robi niesamowite wrażenie i zdecydowanie jest najbardziej popularną “atrakcją” w mieście. W jego otoczeniu znajdują się zabytkowe budynki kościelne - plebania z 1906 roku; Dom Katolicki, powstały w końcówce XIX wieku, bardzo ważny obiekt narodowy w latach pruskich zaborów, ściśle związany z wydarzeniami, określanymi jako Republika Ostrowska (czyli w skrócie mówiąc, wystąpienie Polaków w Ostrowie Wielkopolskim przeciwko zaborcy, na miesiąc przed wybuchem Powstania Wielkopolskiego. Efektem działań był m.in. szereg ustępstw i "przywilejów" na rzecz Polek i Polaków na tych terenach); Konwikt Arcybiskupi, powstały na przełomie XIX i XX wieku oraz Grota Matki Boskiej z lat 1928-1933. Cały kompleks robi piorunujące wrażenie i jest obowiązkowym miejscem, wartym zobaczenia przez turystów w Ostrowie Wielkopolskim. Co ciekawe w Ostrowie znajduje się najstarszy w Polsce czynny cmentarz katolicki, starszy nawet od warszawskiego Cmentarza Powązkowskiego i krakowskiego Cmentarza Rakowickiego, otwarty nieprzerwanie od 1779 roku. Próbowano go kilkukrotnie zlikwidować, niemal zawsze, gdy Polska nie była niepodległym krajem. Próby miały miejsce w 1820 roku (zaborca Prusy), w latach II Wojny Światowej oraz w 1962 roku (komuniści). Decyzja o likwidacji została formalnie anulowana dopiero 20 lat później. Innym, wartym odwiedzenia miejscem, jest Nowa Synagoga w Ostrowie Wielkopolskim, czyli jedyna w Polsce zachowana wielkomiejska synagoga, która została zbudowana w stylu mauretańskim. Uważana za najcenniejszy zabytek architektury sakralnej miasta. Sposobów na spędzenie wolnego czasu w Ostrowie nie brakuje, a fani pieszych wędrówek szlakami turystycznymi lub miejskich budowli, z pewnością znajdą tu fantastyczne doświadczenia.

Pomysł na prezent w Ostrowie Wielkopolskim

Zwiedzanie, szczególnie intensywne, może powodować zmęczenie. Dlatego ciekawym sposobem na spędzenie popołudnia, jest zadbanie o zdrowie ciała i ducha. Takim wyjątkowym zabiegiem jest Czekoladowy Rytuał SPA, czyli pobudzający peeling, połączony z czekoladowym masażem. Zabieg jest wyjątkowo dobry dla zdrowia, ponieważ prawdziwa czekolada zawiera dobroczynne lipidy, witaminy z grupy B, witaminę A i E (czyli silne antyoksydanty) oraz magnez. Czekolada to także źródło silnych polifenoli, których działanie określa się jako odmładzające, ponieważ przeciwdziałają one starzeniu się organizmu. Jest to wspaniały pomysł na prezent dla kobiety - zarówno turystyki, jak i mieszkanki Ostrowa Wielkopolskiego. To także genialny sposób na odpoczynek po tygodniu ciężkiej pracy lub pomysł na “naładowanie baterii” i przygotowanie się do nadchodzących wyzwań.

Voucher na prezent

Z kolei osoby, które szukają innego rodzaju masażu, będą zachwycone możliwością skorzystania z Masażu Gorącymi Kamieniami. Zabieg, który wywodzi się ze starożytnych Indii, początkowo służył rytualnemu oczyszczeniu. Jednak, gdy zauważono jego zdumiewające, zdrowotne właściwości, został wykorzystywany właśnie w celach relaksacyjno-leczniczych. Obecnie wykonywany jest przy pomocy gładkich, bazaltowych kamieni (których jest aż 54 rodzaje). Są one rozgrzewane do temperatury około 50 stopni, zapewniają tym samym pobudzenie krążenia krwi i limfy w organizmie. Masaż bardzo głęboko relaksuje i odpręża, więc jest kapitalnym pomysłem na prezent dla zapracowanej kobiety lub zabieganego mężczyzny. Z pewnością jest to interesujący masaż, który warto sprawdzić na własnej skórze (dosłownie!). Voucher na prezent w Ostrowie Wielkopolskim to gwarancja spełnionych marzeń!

Pomysł na prezent

Tani upominek, który z pewnością spodoba się kobiecie? A może pomysł na poprawę nastroju dla Ciebie? W obu przypadkach Odmładzający Peeling Całego Ciała sprawdzi się znakomicie! Peeling wykonywany jest tylko naturalnymi składnikami, których podstawą jest mleko, miód i mak. Doskonale relaksuje, poprawia humor i pomaga zadbać o zdrową i jędrną skórę. Zdecydowanie polecany wszystkim kobietom, nie tylko jako przygotowanie do ważnych uroczystości lub jako prezent, ale także, a może przede wszystkim, jako sposób na udane popołudnie, kompletnie bez okazji. Odkryj wymarzony pomysł na prezent!

Spełnienie marzeń w Ostrowie Wielkopolskim

Niezwykłe przeżycia pełne pasji i adrenaliny zawsze wzbudzają duże zainteresowanie. Są również doskonałym prezentem na ważne okazje, takie jak okrągłe urodziny, czy rocznica ślubu. Sprawdzają się dla osób w niemal każdym wieku i każdej płci - taki właśnie jest Skok ze Spadochronem, czyli popularne marzenie, które łatwo zrealizować w Ostrowie Wielkopolskim. Jedno z najbardziej niezwykłych przeżyć to wspaniały podarunek dla każdego marzyciela. W bardzo łatwy sposób można spełnić czyjeś największe marzenie! Emocjonująca przygoda w powietrzu czeka na śmiałków!

Zamiast rzeczy, podaruj emocje w Ostrowie Wielkopolskim!

 
Aby poszukiwania prezentu były jeszcze lepsze, używamy ciasteczek (ang. cookies) w celach statystycznych i marketingowych. Przeczytaj więcej w Polityce Prywatności oraz Polityce Cookies.