(22) 66 88 272 lub Czat | Pon.-Sob.: 9:00-17:00

Prezenty Zielona Góra

Skąd w Zielonej Górze tak huczne obchodzy winobrania? Kiedy pojawia się pierwsza wzmianka o uprawie wina na tych terenach? Jak najlepiej spędzić tu czas wolny? Zapraszamy na przewodnik po zielonogórskich atrakcjach! Zobacz jakie ciekawe przeżycia możesz realizować na terenie Zielonej Góry! Spełniaj marzenia swoje i swoich bliskich - wybierając najlepsze prezenty!
Szukaj po kategorii
Sortuj wyniki: 263
Wyświetlono 60 z 263

Co robić w Zielonej Górze?

Powstała w XII wieku, a prawa miejskie uzyskała w roku 1323. Nazwa zdecydowanie kojarzy się z piękną przyrodą i malowniczymi krajobrazami. Zielona Góra to ponad 140 000 mieszkańców i mnóstwo ciekawych atrakcji, wartych uwagi. Największą imprezą w regionie jest coroczne Winobranie. Jak sama nazwa wskazuje, święto poświęcone jest lokalnym winom, które prezentowane są w hucznej atmmosferze radości. Pierwsza wzmianka o uprawach winnych w Zielonej Górze, pojawia się już w roku 1314. Mieszkańcy z kolei opowiadają piękną legendę, która tłumaczy skąd wzięło się winiarstwo w zielonogórskim regionie: “Po zamordowaniu Bachusa przez tytanów, bogini Atena pokropiła jego krwią tereny przyszłych regionów winiarskich, a jedna kropelka spadła właśnie na Zieloną Górę, co zapoczątkowało tradycje winiarskie na tych terenach”. Czy legenda jest prawdziwa? Raczej nie, w końcu to tylko legenda. Prawdziwe za to są pyszne wina, produkowane przez lokalnych przedsiębiorców, których smak można poznać podczas Degustacji Lokalnych Win dla Dwojga. Na przeżycie składa się degustacja sześciu lokalnych win oraz poznanie ich krótkiej charakterystyki. Przekąskę, specjalnie dobraną do wina, stanowią sery, które również są lokalnej produkcji. Jest to ciekawe przeżycie, dzięki któremu możemy poznać lokalne produkty, poznać ich wyjątkową historię i zakochać się w ich unikalnym smaku. To również ciekawa (i smaczna!) lekcja historii o regionie. Klasyczne połączenie przyjemnego z pożytecznym i oryginalny sposób na poznanie Zielonej Góry. Jest to również fajny pomysł na prezent dla pary lub znajomych, którzy chcieliby dosłownie spróbować zielonogórskiego smaku!
Zwiedzając Zieloną Górę, nie sposób ominąć Pałac w Zatoniu - dzielnicy miasta. Choć, wybudowany w roku 1689, pałac nie przetrwał próby czasu, to jego ruiny nadal wzbudzają ogromne zainteresowanie. Są oczywiście zabezpieczone i udostępnione do zwiedzania, co czyni je bardzo interesującym zabytkiem. Zrewitalizowany park, będący w otoczeniu pałacu, to zdecydowanie miejsce, w którym można “złapać w płuca świeżego powietrza” i spokojnie spacerować, podziwiając przyrodę.
Oczywiście w Zielonej Górze znajduje się dużo więcej atrakcji i interesujących miejsc. Planetarium Wenus, Konkatedra, Centrum Przyrodnicze, Ogród Botaniczny czy Muzeum Etnograficzne to miejsca, które przyciągają turystów, zachwycają urokiem i pomagają poznać ciekawą historię miasta. To również okazja do zdobywania wiedzy, szczególnie dla młodszych zwiedzających.

Voucher na prezent

Nietypowym pomysłem na zobaczenie miasta z innej perspektywy, a przy okazji spełnieniem marzeń o lataniu będzie ekstremalna przygoda, jaką jest Skok ze Spadochronem. Zielona Góra oferuje taką możliwość. Skok oddawany z 3000 metrów, podczas swobodnego lotu ziemia zbliżająca się z prędkością 200 km/h, emocje i ogromny zastrzyk adrenaliny - to wszystko czeka właśnie podczas skoku spadochronowego. Swobodny lot trwa około 40 sekund, a po otworzeniu spadochronu - około 7 minut. Podziwianie widoków podczas skoku to wyjątkowe przeżycie. Jest to świetny pomysł na prezent, zarówno dla mieszkańców Zielonej Góry, jak i turystów, którzy przyjadą do miasta, żeby skorzystać z tej atrakcji. Skok ze spadochronem fascynuje i kobiety, i mężczyzn, niezależnie od wieku. To spełnienie odwiecznych marzeń o lataniu i fascynująca, pełna emocji, przygoda! Zdecydowanie warto odważyć się i przeżyć cudowne chwile, fruwając wśród obłoków! Voucher na prezent to gwarancja emocji! Jakie prezenty warto wybrać w Zielonej Górze? Jaki podarunek najbardziej spodoba się naszym bliskim?

Pomysł na prezent w Zielonej Górze

Miasto ma swój niepowtarzalny klimat i łatwo tu o romantyczną atmosferę. Dlatego ciekawym pomysłem na prezent dla pary - znajomych, rodziców czy dziadków - będzie wyjątkowe kulinarne wydarzenie, czyli...Kolacja z Koncertem dla Dwojga. Wybierzcie Wasz ulubiony gatunek muzyczny i słuchajcie go na żywo, zajadając się specjalnymi daniami, które mistrz kuchni przygotuje specjalnie na tę okazję - brzmi dobrze? Oczywiście! Dlatego taka kolacja to świetny prezent, ale także pomysł na idealną randkę lub spotkanie w Zielonej Górze. Dodatkową atrakcją jest fakt, że przygotowane specjały to dania naprawdę wykwintne, przygotowane w wyjątkowy sposób. Kulinarna uczta - dla ciała i muzyczna - dla ducha, to doskonałe połączenie, które będzie “strzałem w dziesiątkę”!
Jeżeli jednak Twoi bliscy wolą spróbować polskich dań w “odświętnym” wydaniu i cieszyć się jedzeniem w ciszy i spokoju, patrząc sobie głęboko w oczy...to Romantyczna Kolacja dla Dwojga będzie świetnym wyborem! To również świetny sposób na spędzenie Walentynek, Dnia Kobiet lub rocznicy. Wybierzcie Wasze ulubione dania z menu i rozkoszujcie się wyjątkową chwilą we dwoje!

Pomysł na prezent

Przeżyciem, które zapada w pamięć i wyzwala ogromne emocje jest przygoda w samolocie. Nie, nie chodzi o symulator latania, tylko o atrakcję, jaką jest samodzielny lot. Zostań Pilotem daje tę możliwość. Najpierw 30-minutowe szkolenie teoretyczne z pilotowania samolotu, następnie lot, podczas którego osoba obdarowana własnoręcznie prowadzi samolot. Oczywiście pasażerem podczas takiego lotu jest doświadczony instruktor, który dba o całkowite bezpieczeństwo tej wyjątkowej podróży. Emocje w powietrzu, możliwość podziwiania widoków i...pilotowanie prawdziwego samolotu! Super prezent dla każdego, kto choć raz w życiu marzył, by zostać pilotem. Spełnij marzenia bliskich o lataniu, wybierając pomysł na prezent, który zaskoczy i zachwyci!

Zamiast rzeczy, podaruj emocje w Zielonej Górze!