Prezenty na Dzień Ojca już od 14,99zł!
(22) 66 88 272 lub Czat | Pon.-Sob.: 9:00-17:00

Prezenty Katowice

Miasto kojarzone głównie z górnictwem potrafi zaskoczyć. Dynamiczny rozwój sprawia, że Katowice niesamowicie się zmieniły. Jak warto spędzić tutaj czas wolny, a co warto zwiedzić? Jakie marzenia możesz spełnić w tym śląskim mieście? Poznaj najlepsze propozycje prezentowe i zaskocz swoich najbliższych!
Szukaj po kategorii
Sortuj wyniki: 483
Wyświetlono 60 z 483

Katowice - pomysł na czas wolny

Największe miasto województwa śląskiego, zarówno pod względem powierzchni, jak i liczby ludności. Jego początki sięgają XVI wieku, wciąż dynamicznie się rozwija. Katowice to prawie 300 000 mieszkańców i mnóstwo sposób na ciekawe spędzanie wolnego czasu. 
Zwiedzanie miasta warto rozpocząć od wizyty w Muzeum Śląskim, którego otwarcie nastąpiło w 1929 roku (przerwało działalność na czas wojny, a wznowiło ją w 1984 roku). Dziś muzeum mieści się w nowoczesnych budynkach i chwali się pokaźną liczbą 118 tysięcy zbiorów. Mieści się na terenie dawnej kopalni i, jak przystało na miasto z górniczą historią, ma aż 3 podziemne poziomy, co czyni je unikalnym miejscem, wartym zobaczenia. Kawę można wypić w dawnej maszynowni, a podczas zwiedzania znajdziemy tu obrazy m.in. Jana Matejki, Stanisława Wyspiańskiego i Artura Grottgera. Niewątpliwie jest to miejsce, które warto zobaczyć. 
Z Muzeum Śląskiego, bardzo blisko jest do katowickiego Spodka, czyli areny wielu prestiżowych sportowych i e-sportowych zmagań oraz Pomnika Powstańców Śląskich, który upamiętnia charakter i oddanie ludzi walczących o wolność. 
Rzut beretem od pomnika, możecie zakosztować we wspaniałej, degustacyjnej przygodzie. Degustacja Wina dla Dwojga to miłe urozmaicenie zwiedzania oraz ciekawy sposób na spędzenie wolnego czasu w Katowicach. Profesjonalny sommelier wprowadzi Was do świata tego trunku, opowiadając jego historię, wzbogaconą o zabawne anegdoty. Poznacie historię wina, dowiecie się jaką drogę przeszło do obecnego smaku oraz poznacie tajniki odpowiedniego doboru potraw. Skosztujecie pięciu ekskluzywnych win wysokiej jakości oraz specjalnie dobranych do nich przekąsek. Taka degustacja to świetny pomysł na randkę lub spotkanie. Będzie doskonałym rozpoczęciem lub zakończeniem dnia pełnego wrażeń. Relaksujące spotkanie przy winie to również świetny pomysł na prezent dla pary lub małżonka.
Bardzo smutnym miejscem, jednak również wartym zobaczenia, jest Śląskie Centrum Wolności i Solidarności, upamiętniające wydarzenia związane z Kopalnią Wujek i tragiczny okres Stanu Wojennego na terenach Polski. Ekspozycja mieści się w budynku magazynu odzieżowego kopalni, która ma ponad stuletnią historię. Niewątpliwie jest to trudne miejsce do zwiedzania, ale będąc w Katowicach, naprawdę warto skierować się do miejsca, w którym kiedyś rozgrywał się dramat górników. 
Katowice są również znane z Giszowca, czyli malowniczego osiedla-ogrodu, powstałego w latach 1907-1910. Ciekawa architektura domków, budowanych w stylu starych, górnośląskich chat, wzbudza zainteresowanie i jest obowiązkowym punktem wycieczek po Katowicach. Znajduje się tam również karczma śląska oraz Izba Śląska Gawlików, budynki zaadaptowane, które można zwiedzić. Uroku osiedlu dodaje fakt, że mieści się ono w lesie.  
Innym miejscem-symbolem miasta, jest Nikiszowiec. Osiedle robotnicze powstałe na początku XX wieku jest wpisane w Światowy Rejestr Zabytków i stanowi ciekawą oraz unikalną atrakcję turystyczną. Jak warto spędzić tutaj wolny czas? Co będzie ciekawym pomysłem na prezent dla żony lub męża, a co warto podarować znajomym? 
 

Prezent dla pary w Katowicach

Niezależnie od tego, czy szukamy prezentu dla znajomych, dla rodziców, czy...dla ukochanej bądź ukochanego, to relaks i odprężenie zawsze jest dobrym wyborem. Dlatego Romantyczny Masaż dla Dwojga w Katowicach to dobry wybór na różne okazje. Godzinne masowanie to świetna okazja, by zapomnieć o codziennych troskach i po prostu odpocząć. Lampka wina musującego wprowadzi obdarowanych w świetny nastrój, a profesjonalne masażystki zadbają, by z mięśni zniknęło napięcie. Masowanie odbywa się “ramię w ramię”, więc jest świetnym wyborem dla osób, które chcą zrelaksować się we dwoje. 

Pomysł na prezent

Innym, uniwersalnym i sprawdzonym prezentem dla dwóch osób jest wyjątkowa kolacja. Romantyczna Kolacja dla Dwojga w Katowicach to uczta zmysłów, która zabiera obdarowanych w podróż po węgierskich smakach i aromatach. Subtelna muzyka, blask świec wprowadzą wyjątkowy nastrój, a wyjątkowe dania, podane w odpowiedni sposób sprawią, że kolacja będzie ucztą zmysłów. O Wasz nastrój zadba również butelka wina, wybrana specjalnie na tę okazję. To zdecydowanie nie będzie zwykła kolacja, lecz wyjątkowe kulinarne wydarzenie, które będzie doskonałym rozpoczęciem romantycznego pobytu w Katowicach! Pomysł na prezent w Katowicach możę przybierać różne formy!
 

Katowice - prezent dla kobiety lub mężczyzny

Dla osób, które uwielbiają przygody i zawsze szukają okazji do ekstremalnych przeżyć, polecamy niepowtarzalne szkolenie, czyli...Szkolenie Zapoznawcze - Samodzielny Lot Paralotnią. Najpierw teoretyczne szkolenie z doświadczonym instruktorem, a następnie...lot paralotnią, który osoba obdarowana odbędzie samodzielnie. Wyjątkowa okazja, aby odbyć niezapomniany lot widokowy i przeżyć przygodę życia. Kto wie, być może w ten sposób narodzi się nowa, wspaniała pasja u bliskiej Ci osoby? Zdecydowanie przeżycie, którym warto obdarować najbliższą nam osobę! Oczywiście instruktor cały czas dba o bezpieczeństwo osoby wykonującej lot, dlatego jest to ekstremalny, ale bezpieczny prezent!

Voucher na prezent

Bardzo wygodnym i uniwersalnym prezentem dla najbliższej nam osoby, może okazać się Pakiet Prezentowy. Niezależnie od wieku czy płci osoby obdarowywanej - Pakiet Przeżyć “Śląsk” to gwarancja zadowolenia. Zbiór ciekawych przeżyć i wyjątkowych atrakcji Katowic i Śląska, spośród których, osoba obdarowana wybierze jedno, które zrealizuje. Po prostu - spełnisz marzenie, które sam bądź sama sobie wybierze! Wygodna forma podarunku, gwarantująca niezapomniane emocje! 
 
Zamiast rzeczy, podaruj emocje w Katowicach!