Dzień Dziecka już 1.06! Podaruj wyjątkowy prezent. 
(22) 66 88 272 lub Czat | Pon.-Sob.: 9:00-17:00

Vouchery na Tlenoterapię

Tlenoterapia to połączenie relaksu z dbaniem o zdrowie. Zapewnia szereg korzyści i doskonale odpręża. Wśród najpopularniejszych tego typu zabiegów wyróżniamy: sesję w komorze normobarycznej i sesję w komorze hiperbarycznej. W obu przypadkach istnieje wiele możliwości korzystania ze zdrowotnych właściwości komór. Sesje dla jednej osoby, dla dwóch osób, w kabinie o podwyższonym standardzie, czy te z przedłużonym czasem trwania – przekonaj się, czy to tlenoterapia hiperbaryczna czy normobaryczna będzie najlepsza dla Ciebie i Twoich bliskich.

Szukaj po kategorii
Sortuj wyniki: 59

Terapia normobaryczna

Tlenoterapia normobaryczna odbywa się w specjalnej komorze. To coś w rodzaju kapsuły ciśnieniowej, składającej się z dwóch pomieszczeń. Docelowe pomieszczenie charakteryzuje się ciśnieniem około 1500 hPA, a pomieszczenie "przejściowe" to około 1000 hPa. Terapia normobaryczna jest więc ciekawym przeżyciem, do tego zapewniającym szereg korzyści zdrowotnych i relaksujących. W samej komorze panują warunki określane jako "najbardziej optymalne" dla zdrowia człowieka. Oprócz wspomnianego ciśnienia utrzymywanego na poziomie 1500 hPa można zauważyć tu zawartość tlenu podwyższoną do 40%, ilość dwutlenku węgla – 0,5 do 2%, co ułatwia przyswajanie tlenu, a wodoru – około 0,5%, co z kolei wpływa na spowolnienie procesów starzenia się całego organizmu. Dla porównania, komora hiperbaryczna (o której mowa niżej) to już 100% czystego tlenu.

Tlenoterapia normobaryczna pobudza regenerację nabłonków, działa stymulująco na komórki skóry oraz pozwala skórze odzyskać elastyczność i jędrność. Zdecydowanie poprawia się wydolność fizyczna, a także psychiczna, co zauważalne jest np. przez polepszoną zdolność zapamiętywania. Wybierając się na sesję taką jak terapia normobaryczna, stawiasz na zdrowie i relaks! Dodatkowo sesje dostępne są w różnych przedziałach czasowych i mają różne warianty, jeśli chodzi o liczbę osób. Spokojnie znajdziesz więc opcję idealnie dobraną do Twoich potrzeb – bez względu na to, czy wybierasz się solo, czy razem z bliskimi.

Komora hiperbaryczna – zdrowie i relaks

Tlenoterapia hiperbaryczna jest nieinwazyjną metodą leczenia chorób i drobnych dolegliwości. Jak już zostało wspomniane, polega ona na oddychaniu czystym, tzn. 100% tlenem, podawanym w warunkach zwiększonego ciśnienia. Hiperbaria odbywa się w dostosowanym do tego pomieszczeniu o nazwie komora hiperbaryczna. Przebywanie w takim miejscu bardzo skutecznie pomaga nasycić tkanki tlenem, który przenika do czerwonych krwinek, zwiększa swoje stężenie w osoczu, układzie limfatycznym i płynie mózgowo-rdzeniowym. Dodatkowo tlenoterapia hiperbaryczna jest przyjemna i pozwala na odprężenie, choć należy pamiętać, że jest to zabieg medyczny, którego największą zaletą jest szereg korzyści zdrowotnych, a co za tym idzie – taka sesja jest świetnym pomysłem na prezent dla bliskich. Dzięki warunkom podwyższonego ciśnienia, jakie zapewnia komora hiperbaryczna, tlen dociera też do miejsc trudnodostępnych w organizmie. Dzięki temu usprawnia regenerację tkanek, pomaga goić się ranom, spowalnia procesy starzenia i zmniejsza stany zapalne.

Trudno więc nie docenić korzyści, jakie daje terapia hiperbaryczna. Choć nie wyleczy wszelkich dolegliwości, zdecydowanie wesprze ogólne funkcjonowanie organizmu i dostarczy naprawdę wielu korzyści osobom w różnym wieku. Kto choć raz odwiedził takie miejsce jak komora hiperbaryczna, zdecydowanie to potwierdzi. Nawet jedna 60-minutowa sesja potrafi wprawić w doskonały nastrój, odstresować się i poprawić swoje zdrowie. Na szczęście w Polsce to coraz popularniejsza metoda, dzięki czemu można z niej skorzystać w wielu miejscach na terenie kraju. Warszawa, Płock, Opole, Elbląg czy Szczecin – tutaj komora hiperbaryczna już na Ciebie czeka!

Tlenoterapia hiperbaryczna – świetny pomysł na prezent

Komora hiperbaryczna to miejsce, gdzie odpoczną zarówno młodsi, jak i trochę starsi. Jeśli szukasz więc pomysłu na prezent dla wiecznie zapracowanej przyjaciółki czy brata, który obecnie przeżywa stresujący okres, ta propozycja sprawdzi się doskonale. Sesja w Komorze Hiperbarycznej w Płocku trwa przykładowo od 60-80 minut, natomiast jest to przeciętny czas sesji. Dodatkowo komora hiperbaryczna została zaprojektowana w cyklu – 20 minut czystego tlenu i 5 minut zwykłego powietrza. Dzięki temu całość jest jeszcze bardziej efektywna. A co robić w trakcie? To już zależy od osoby obdarowanej. Często można wziąć ze sobą telefon, dzięki czemu oglądanie filmów czy słuchanie muzyki nie jest problemem. Oprócz tego zawsze można zabrać ze sobą książkę lub krzyżówkę, a także – pójść spać. Komora hiperbaryczna zapewnia doskonałe warunki do tego, by się zdrzemnąć i wypocząć. Warto również jako prezent rozważyć Sesję w Komorze Hiperbarycznej dla Dwojga. Choć w tym przypadku obie osoby przebywają zwykle w dwóch różnych komorach, to dzięki obecnym rozwiązaniom technologicznym wciąż będą mogły spędzić wspólnie czas, równocześnie dbając o zdrowie. To świetna opcja, zwłaszcza gdy obie strony są przemęczone lub mowa o osobach starszych. Tlenoterapia hiperbaryczna pozwoli im znaleźć czas dla siebie i spełnić marzenia o wyjątkowym relaksie. Wybierając taki Voucher dla swoich bliskich, z pewnością sprawisz im tym wiele radości i pokażesz, że chcesz zadbać o ich zdrowie i samopoczucie. Komora hiperbaryczna to coś, co zdecydowanie warto przetestować osobiście!