Vouchery na Tlenoterapię

Tlenoterapia jest połączeniem relaksu z dbaniem o zdrowie. Zapewnia szereg korzyści i doskonale odpręża. Wśród najpopularniejszych tego typu zabiegów wyróżniamy: sesję w komorze normobarycznej i sesję w komorze hiperbarycznej. W obu przypadkach istnieje wiele możliwości korzystania ze zdrowotnych właściwości komór. Sesje dla jednej osoby, dla dwóch osób, w kabinie o podwyższonym standardzie, czy te z przedłużonym czasem trwania. Zobacz, jaka tlenoterapia będzie najlepsza dla Ciebie lub Twoich bliskich

Szukaj po kategorii
Sortuj wyniki: 66
Wyświetlono 60 z 66

Komora normobaryczna: czym jest, zalety, czas trwania

Czym jest komora normobaryczna? Najprościej mówiąc, jest to coś w rodzaju kapsuły ciśnieniowej, składającej się z dwóch pomieszczeń. Docelowe pomieszczenie charakteryzuje się ciśnieniem około 1500 hPA, a pomieszczenie "przejściowe" to około 1000 hPa. Sesja w komorze normobarycznej jest ciekawym przeżyciem, zapewniającym szereg korzyści zdrowotnych, a dodatkowo mocno relaksującym. Urządzenie normobaryczne charakteryzuje się parametrami atmosfery, które określane są jako "najbardziej optymalne" dla zdrowia człowieka. Oprócz wspomnianego ciśnienia utrzymywanego na poziomie 1500 hPa, można zauważyć tu zawartość tlenu podwyższoną do 40%, a ilość dwutlenku węgla to około 0,5 do 2 %, co ułatwia przyswajanie tlenu. Wodór to około 0,5%, co z kolei wpływa na spowolnienie procesów starzenia się całego organizmu.
Sesja w komorze normobarycznej pobudza regenerację nabłonków, działa stymulująco na komórki skóry oraz pozwala skórze odzyskać elastyczność i jędrność. Zdecydowanie poprawia się wydolność fizyczna, a także psychiczna, co zauważalne jest np. przez poprawioną zdolność zapamiętywania. Wybierając sesję w komorze normobarycznej, wybierasz zdrowie i relaks! Sesję są dostępne w różnych przedziałach czasowych i wariantach osobowych, dlatego łatwo można wybrać tlenoterapię normobaryczną dopasowaną do swoich potrzeb.

Komora hiperbaryczna: czym jest, zalety, czas trwania

Tlenoterapia hiperbaryczna jest nieinwazyjną metodą leczenia chorób i drobnych dolegliwości. Polega ona na oddychaniu 100%-owym tlenem, podawanym w warunkach zwiększonego ciśnienia. Hiperbaria odbywa się w dostosowanym do tego pomieszczeniu - komorze hiperbarycznej. Przebywanie w takim miejscu bardzo skutecznie pomaga nasycić tkanki tlenem, który przenika do czerwonych krwinek, zwiększa swoje stężenie w osoczu, układzie limfatycznym i płynie mózgowo-rdzeniowym. Sesja w komorze hiperbarycznej jest przyjemna i pozwala na odprężenie, choć należy pamiętać, że jest to zabieg medyczny, którego największą zaletą jest szereg korzyści zdrowotnych, a co za tym idzie - sesja hiperbarii jest świetnym pomysłem na prezent dla bliskich. Dzięki warunkom podwyższonego ciśnienia tlen dociera do miejsc trudnodostępnych, do których w normalnych warunkach nie jest w stanie dotrzeć. Usprawnia regenerację tkanek, pomaga goić się ranom, spowalnia procesy starzenia i zmniejsza stany zapalne.

Tlenoterapia: korzyści

Korzyści wynikające z tlenoterapii ciężko przeszacować. Zarówno sesja w komorze hiperbarycznej, jak i sesja w komorze normobarycznej, potrafi nieść naprawdę wiele korzyści, pomagających w codziennym funkcjonowaniu. Kto choć raz spróbował tlenoterapii, ten wie, jak wiele korzyści zapewnia nawet jedna, 60-minutowa sesja. Stąd bierze się popularność komór hiperbarycznych i normobarycznych, których coraz więcej można znaleźć w całej Polsce. Wybierz niezapomniany prezent dla bliskich i podaruj relaksującą sesję zdrowotną, czyli praktyczny podarunek na każdą okazję i dla osób w każdym wieku!

Aby poszukiwania prezentu były jeszcze lepsze, używamy ciasteczek (ang. cookies) w celach statystycznych i marketingowych. Przeczytaj więcej w Polityce Prywatności oraz Polityce Cookies.