(22) 66 88 272 lub Czat | Pon.-Sob.: 9:00-17:00

Prezenty Sosnowiec

Sosnowiec - skąd wzięła się jego nazwa? Jak można spędzić tu czas wolny, a co warto podarować jego mieszkańcom? Zapraszam na przewodnik po tym ciekawym mieście! Poznajcie najlepsze pomysły na prezent w Sosnowcu i ciekawe aktywności, które jednocześnie zaskoczą i zachwycą - zarówno mieszkańców tego miasta, jak i turystów!
Szukaj po kategorii
Sortuj wyniki: 153
Wyświetlono 60 z 153

Ciekawe miejsca w Sosnowcu

Jego nazwa pochodzi od lasów sosnowych, które rosły na obecnych terenach miasta. Najstarsza wzmianka o istniejącej tu osadzie, prawdopodobnie pochodzi z 1123 roku. To miasto na stałe zamieszkuje ponad 200 tysięcy ludzi. Urodził się w nim m.in. Jan Kiepura. Co warto zobaczyć w Sosnowcu?
Choć bywa obiektem drwin i żartów, jest miastem bardzo prężnie rozwijającym się i oferującym ciekawe, warte zobaczenia miejsca. Znajdziemy w nim dużo zabytków, miejsc sięgających średniowiecza oraz zabytkowych parków.
Spacerując po Sosnowcu, warto wybrać się na ulicę Żeromskiego. Tam znajduje się ciekawy, warty obejrzenia obiekt. Mowa o neobarokowym Pałacu Dietla. Powstał na przełomie XIX i XX wieku, a jego wnętrza zachowały wiele oryginalnych części wyposażenia oraz wystroju - co czyni go szczególnie cennym zabytkiem. Po licznych remontach jest udostępniany do zwiedzania i zdecydowanie jest miejscem wyróżniającym się, nie tylko w Sosnowcu, ale na terenie całego województwa śląskiego. Jego otoczenie to przepiękny park, który dopełnia to miejsce i sprawia, że można tu spędzić czas wolny w ciekawy sposób, zarówno w pojedynkę, jak i całą rodziną.
Około 20-minutowy spacer, podczas którego można przejść Parkiem Sieleckim i lekko zboczyć, by zobaczyć Bazylikę pw. Wniebowzięcia NMP - ciekawy zabytek wzniesiony pod koniec XIX wieku, zaprowadzi nas do miejsca, w którym warto odpocząć i zrelaksować się. Mowa o SPA, w którym można np. spędzić Popołudnie w SPA. 3 godziny odprężenia i relaksu oraz możliwość wybrania specjalnych zabiegów to niewątpliwie świetny sposób na połączenie: czas wolny i Sosnowiec. Trzy różne warianty zabiegów (indywidualnie dobrany zabieg na twarz i ceremonia dla ciała lub sauna,jacuzzi, aromaterapeutyczny masaż relaksujący z peelingiem i masaż dłoni świecami z manicure lub dowolny manicure, dowolny pedicure i pielęgnacja dłoni z masażem i parafiną) to gwarancja zadowolenia i gwałtownej poprawy samopoczucia. Doświadczone masażystki przenoszą do świata relaksu i głębokiego odprężenia, a zabiegi pozwalają zapomnieć o codziennych troskach. Warto zrobić miły przerywnik od spacerowania i zwiedzania, dbając przy tym o ciało i ducha!
Inne miejsce, które warto zobaczyć będąc w Sosnowcu, to oczywiście Muzeum Sosnowca, które mieści się w neobarokowym Pałacu Schöna. Ciekawe miejsce, warte odnotowania na turystycznej mapie Sosnowca. Spacerowanie nie może odbyć się bez zobaczenia jak wygląda najstarszy obiekt w mieście, czyli Zamek Sielecki. Mimo, że jego powstanie datowano na 1620 rok, to najnowsze badania dowodzą, że powstał prawdopodobnie w XV wieku! Trójskrzydłowa budowla z otwartym dziedzińcem zachęca licznymi wystawami i atrakcjami organizowanymi przez mieszczące się tam Centrum Sztuki.
Jaki prezent w Sosnowcu warto podarować? Co zainteresuje Twoich przyjaciół, a co będzie doskonałym wyborem dla ukochanej lub ukochanego?

Przeżycia w Sosnowcu - pomysł na prezent dla przyjaciół

Kilka osób, trochę czasu wolnego i brak pomysłu co robić? Sosnowiec potrafi zaskoczyć także w tym przypadku. To może być recepta na udany wieczór kawalerski, świetny podarunek urodzinowy lub idealny pomysł na wieczór. Tor Gokartowy dla Twojej Ekipy to możliwość zabawy aż 16 osób, choć w mniejszym gronie też jest to świetne przeżycie. Te mini-bolidy potrafią zaskoczyć i, wbrew pozorom, nie są banalną zabawą dla dzieci. Rywalizacja na torze wymaga sprytu, chłodnej głowy i umiejętności, więc jest świetną zabawą i sprawdzonym pomysłem na wielkie emocje dla przyjaciół.

Pomysł na prezent

Inną ciekawą rozrywką i fajnym podarunkiem jest Paintball Laserowy dla Czterech Osób. Najpierw 10-minutowe szkolenie, a potem dwie, 20-minutowe rozgrywki, wymagające logicznego myślenia, refleksu, sprytu i “zimnej krwi”. Możliwość świetnej zabawy z przyjaciółmi, podczas emocjonującej rozgrywki, to świetny pomysł na prezent w Sosnowcu i spędzenie wolnego czasu w sposób aktywny. Paintball laserowy to emocje dla dużych i małych, kobiet i mężczyzn. Zobaczcie kto z Was będzie najlepszym strzelcem!

Adrenalina w Sosnowcu

Pomysł na ekstremalny prezent, szalone przeżycia i spełnienie marzeń - najlepiej w jednym? Dream Jump - Skok na Linie to dużo lepszy pomysł niż bungee. Skok w Sosnowcu odbywa się z “Żylety” i jest gwarancją niezapomnianych emocji i odbycia przygody życia. Obdarowany stanie na krawędzi budynku, spojrzy jak małe wydaje się miasto z tej wysokości i odda skok z 80 metrów! Specjalistyczny sprzęt, używany przez profesjonalistów, składający się m.in, z lin dynamicznych pozwala na “wydłużenie lotu”, dzięki czemu przygoda trwa dłużej, a podczas lotu można wykonywać przeróżne akrobacje. Zdecydowanie jest to przygoda, którą warto, a nawet należy przeżyć w Sosnowcu! Świetny prezent i sposób, by poznać ogromne emocje! 

Voucher na prezent
Po wszystkich wrażeniach, spacerowaniu, zwiedzaniu i spełnianiu marzeń, warto odpocząć, korzystając z oferty luksusowego SPA. Masaż Gorącymi Kamieniami to egzotyczny sposób na relaks i świetny pomysł na prezent dla ukochanej. 90-minutowy zabieg, łączący w sobie elementy akupresury, aromaterapii i termoterapii to gwarancja dobrego samopoczucia i zadbania o swoje ciało oraz ducha! Organizm wzmocni się, a uczucie zmęczenia pozostanie tylko wspomnieniem. Podaruj bliskiej osobie odprężenie o jakim marzy!

Zamiast rzeczy, podaruj emocje w Sosnowcu!