(22) 66 88 272 lub Czat | Pon.-Sob.: 9:00-17:00

Prezenty Sopot

Najdłuższe molo w Polsce...i już wiadomo, że mowa o Sopocie! Co warto tu zwiedzić? Jakie atrakcje skrywają się w mieście? Poznajcie pomysły na spędzenie wolnego czasu oraz najciekawsze prezenty dla mieszkańców i turystów! Emocjom w Sopocie powiedz stanowcze...TAK!
Szukaj po kategorii
Sortuj wyniki: 192
Wyświetlono 60 z 192

Atrakcje w Sopocie

Sopot, miasto położone przy Zatoce Gdańskiej, pomiędzy Gdańskiem, a Gdynią, z którymi tworzy Trójmiasto. Na stałe zamieszkuje je ponad 30 000 mieszkańców, co z kolei sprawia, że jest popularnym kierunkiem wakacyjnym. Historycy datują jego powstanie na VIII wiek - wtedy na tych terenach mieścił się mały gród. Obecnie jest zrekonstruowany i funkcjonuje jako skansen Muzeum Archeologicznego. Odbywają się w nim przeróżne pokazy, a wierne odwzorowanie powoduje, że turyści chętnie odwiedzają to miejsce i poznają najstarszą historię Sopotu.
Będąc w mieście, warto zajrzeć do latarnii morskiej, z której rozciąga się kapitalny widok na Zatokę Gdańską. Mimo, że formalnie nie jest już zaliczana w poczet polskich latarnii morskich, od 1999 roku - kiedy to zmieniono zasięg światła na 7 mil, dalej jest nazywana latarnią i jest udostępniona do zwiedzania, z czego turyści chętnie korzystają. Wysokość wieży to 30 metrów, więc nie sprawia problemów wejście na sam szczyt, a widok z góry rekompensuje wszystkie trudy “wspinaczki”.

Pomysł na prezent

Zwiedzając miasto, warto obrać kurs na najstarsze w Europie molo o drewnianej konstrukcji. Molo w Sopocie to również najdłuższe molo w Polsce, którego część spacerowa liczy sobie 511 metrów, z czego aż 458 metrów wchodzi w głąb Zatoki Gdańskiej. Co ciekawe, pierwszy pomost w tym miejscu, wybudowany był w 1827 roku. Spacerując molem, dojdziemy do Mariny Sopot, która jest “zakończeniem” mola. Jest to spora przystań żeglarska, która może pomieścić aż 100 jednostek pływających, dlatego wzbudza spore zainteresowanie wśród odwiedzających Sopot. Jeżeli chcielibyście odwiedzić Sopot - warto skorzystać z Wycieczki Łodzią Motorową do SopotuPrawdziwa, morska przygoda i ciekawy sposób na zwiedzanie - w końcu rzadko jest możliwość robić to na pokładzie luksusowej łodzi! Taki pomysł na prezent sprawdzi się idealnie na każdą okazję!

Kontynuując podróż po mieście, nie sposób nie zajrzeć na ulicę Bohaterów Monte Cassino, bodaj najsłynniejszą, sopocką ulicę. Właśnie przy niej mieści się ciekawa atrakcja, jaką jest Krzywy Domek, który zajął pierwsze miejsce na specyficznej liście - 50 najdziwniejszych budynków świata, opublikowanej przez portal - Village of Joy. Budzi fascynację, wywołuje zdziwienie i salwy śmiechu - zarówno u dzieci, jak i u dorosłych.
Z ul. Monte Cassino bardzo niedaleko jest do ul. Dworcowej, tam z kolei można przeżyć wspaniałą przygodę - tylko dla dorosłych. Mowa o Degustacji Tennessee Whiskey dla Dwojga. Możliwość spróbowania sześciu różnych rodzajów tej wyjątkowej whiskey oraz drinka Lynchburg, który nazwę zawdzięcza miasteczku, w którym wymyślono Jacka Daniel’sa, to wspaniały sposób na spędzenie wieczoru i ciekawy pomysł na prezent dla dwóch osób w Sopocie. Ta degustacyjna przygoda to świetna zabawa oraz możliwość poznania szlachetnego trunku z zupełnie innej, fascynującej strony. Jest to również fajne rozpoczęcie “szalonej nocy” w Sopocie.
Jakie atrakcje jeszcze można “spotkać” w mieście? Jaki pomysł na prezent w Sopocie sprawdzi się najlepiej?

Sopot - pomysł na prezent

Jeżeli szukasz ciekawego podarunku i jednocześnie przeżycia dla dwóch osób w Sopocie, to niewątpliwą atrakcją dla Twoich bliskich będzie Kurs Sushi dla Dwojga. We dwójkę można nauczyć się profesjonalnego przygotowywania sushi. Obdarowani poznają krótką historię sushi, dowiedzą się jak przygotowywać ryby, nigiri czy futomaki. Praktyczny prezent w Sopocie, dzięki któremu można zostać prawdziwym mistrzem sushi i przygotowywać smaczne dania w domowym zaciszu.
Innym, sprawdzonym pomysłem na prezent dla pary nad morzem, będzie Wieczór w Amerykańskim Stylu. Pyszne jedzenie, przygotowywane według najlepszych amerykańskich przepisów to świetny pomysł na spędzenie wolnego czasu w smaczny sposób. Klimatyczny lokal, miła obsługa i najlepszej jakości składniki sprawiają, że kolacja zmienia się w prawdziwą ucztę dla zmysłów. Spróbujcie najlepszych amerykańskich dań!
Z racji nadmorskiego położenia, dużą popularnością w Sopocie cieszą się wodne atrakcje. Dlatego też Jazda Skuterem Wodnym to fajny podarunek, który ucieszy zarówno kobietę, jak i mężczyznę. Prawdziwy relaks na świeżym powietrzu i znakomita zabawa - skuter wodny wywołuje ogromne emocje. Doświadczeni instruktorzy zapewniają maksimum bezpieczeństwa, a obdarowany... zajmuje się wyłącznie dobrą zabawą!

Voucher na prezent

Inną, typowo “wodną” przygodą, która wywołuje duże emocje i...salwy śmiechu jest niezapomniany Rejs na Oponie. Po wyjątkowym rejsie, wspomnienia z Sopotu, już nigdy nie będą takie same. Usiądź wygodnie, daj się podpiąć do motorówki i ruszaj na zabawną przygodę, o której długo będziesz opowiadać znajomym! Atrakcja, z której chętnie korzystają dzieci i dorośli. Każda fala, którą spotkasz podczas rejsu, to dodatkowy zastrzyk adrenaliny. Idealne połączenie przygody i zabawy to świetny pomysł na prezent w Sopocie. Taki Voucher na prezent to solidna dawka śmiechu i radości!