Prezenty na Dzień Ojca już od 14,99zł!
(22) 66 88 272 lub Czat | Pon.-Sob.: 9:00-17:00

Vouchery na Degustację Whisky

Whisky, whiskey? Single Malt, blended? Czy te określenia coś Ci mówią? A może znasz je wszystkie, ale chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego osławionego trunku. Degustacja Whisky to smaczna i przyjemna okazja, aby poznać z bliska szkocką specjalność! 

 

Szukaj po kategorii
Sortuj wyniki: 17

Postaw na degustację whisky

Należysz do grona fanów szlachetnych trunków? Twój domowy barek wypełniają wyrafinowane odmiany alkoholu, a Ty jesteś znawcą ich smaków? A może jest nim ktoś z Twoich bliskich, a Ty zastanawiasz się jaki prezent sprawi mu większą przyjemność niż kolejna butelka do kolekcji? Postaw na Degustację Whisky! To opcja zarówno dla koneserów, jak i tych, którzy chcieliby się czegoś nauczyć. A jest czego! W końcu prawdziwy znawca alkoholu potrafi nie tylko docenić smak, ale i wie, w czym, oraz w jaki sposób ją serwować. Bez względu na to, czy potrafisz już odróżnić Whisky Single Malt od blended, czy Twoje doświadczenie kończy się na ładnej etykiecie - podejmij wyzwanie i zostań ekspertem w dziedzinie whisky!

Degustacja Whisky

Whisky to napój alkoholowy, którego historia sięga początków VII wieku. Wtedy jednak do destylacji używało się owoców, a efekt końcowy wykorzystywano wyłącznie w celach leczniczych. Jęczmienny pierwowzór whisky pojawił się dopiero w XVI wieku, a jego działanie zdrowotne zeszło już na drugi plan. Rynek whisky w XIX wieku zaczął jednak podupadać przez wysokie podatki. Legalna produkcja drastycznie spadała, choć czarny rynek nie miał się jeszcze najgorzej. Sprawa zaczęła się pogarszać, kiedy na początku XX wieku weszła prohibicja w Stanach Zjednoczonych. Upłynęło wiele ciężkich lat, zanim produkcja whisky wróciła do obecnego stanu.
Charakterystyczny smak whisky zawdzięczany jest destylacji zacieru zbożowego i leżakowaniu w drewnianych beczkach. Dobór zbóż do produkcji whisky zależny jest głównie od kraju. Choć wydawałoby się, że whisky to jeden rodzaj alkoholu, każdy kraj ma nieco inną tradycję i uzyskuje inny smak trunku. W Irlandii trunek ten jest produkowany wyłącznie z jęczmienia, a w Szkocji oprócz czysto jęczmiennych single malt, produkuje się również whisky ze zbóż mieszanych. Z kolei whisky ze Stanów Zjednoczonych powstaje głównie z kukurydzy, choć swój udział w produkcji ma również żyto i pszenica. Podstawowym rozróżnieniem amerykańskich whisky są burbony i Tennessee Whiskey. Biorąc pod uwagę pochodzenie trunków, zaskakującym faktem jest, że największe spożycie tego alkoholu odnotowuje się w USA i ...we Francji. Czyżby mieli już dosyć wytrawnego wina?

Degustacja whisky - podarunek dla pasjonata z wymagającym gustem

Szukasz prezentu dla prawdziwego mężczyzny, który sprawdzi się niezależnie od wieku? Degustacja Whisky dla Dwojga to upominek, który sprosta największym wymaganiom! Podaruj ją na okrągłe urodziny, imieniny lub gwiazdkę. Voucher na taką degustację to prawdziwa gratka dla koneserów tego trunku, ale także znakomita zabawa dla osób, które z whisky mają nie więcej wspólnego, niż weekend w barze. Taki prezent to także bezpieczny wybór. Wprawdzie nie zapewni tylu emocji, co ekstremalne prezenty, za to dostarczy czegoś bardziej cennego – świadomości wyboru najlepszych trunków, a także rozbudzi pasję do degustacji. Nie musisz przejmować się, że na drodze do realizacji stanie pora roku i związana z nią pogoda. W tym wypadku aura może nawet działać na korzyść. W końcu nie od dziś wiadomo, że alkohol działa rozgrzewająco nawet w największe mrozy! Dla osób szczególnie nam bliskich warto wybrać Degustację Whisky Premium, która zaspokoi głód wiedzy i wymagające kubki smakowe. Na tej degustacji goście uraczą bowiem jedynie trunków klasy premium. Podaruj wiedzę o Whisky w Pigułce sobie lub bliskiej osobie i ciesz się czasem spędzonym w ciekawym gronie. Znawcy whisky przeprowadzą Cię przez dzieje tego napoju i dadzą wskazówki w kwestii jego spożycia. Potem zyskasz okazję do skosztowania kilku z jej rodzajów i dokonania profesjonalnej oceny. Wyrusz w Podróż po Świecie Whisky i poznaj jej odmiany z Irlandii, Szkocji, Stanów Zjednoczonych, Kanady i wielu innych stron świata!

A może by tak z innej beczki - degustacja whiskey?

Jeśli whisky nie jest Twoją jedyną pasją lub szukasz prezentu urodzinowego, który będzie bardziej zróżnicowany, poznaj ofertę degustacji obejmujących inne alkohole. Niezwykle ciekawym rozwiązaniem jest degustacja obejmująca dwa rodzaje whisky urozmaicona koniakiem i wódką. Takie przeżycie pozwoli Ci zaznajomić się z różnymi mocnymi alkoholami i nauczysz się doceniać walory każdego z nich. Poznaj Świat Alkoholi i pozwól profesjonalistom oprowadzić Cię po kuszącym świecie różnorodnych smaków, aromatów i kolorów. Fajnym pomysłem na urozmaicenie degustacji whisky jest wybranie opcji dla dwojga. Wspólnie spędzony czas to świetny pomysł na prezent z okazji rocznicy, jak i gwarancja dobrej zabawy nie tylko dla miłośników whisky! Równie interesującą propozycją na oryginalny prezent jest Degustacja Rumu. Wieczór spędzony na poznawaniu ulubionego trunku piratów to nie tylko gratka dla fanów Piratów z Karaibów. Doskonale sprawdzi się w roli świątecznego prezentu, który rozgrzeje i umili zimowy wieczór.