(22) 66 88 272 lub Czat | Pon.-Sob.: 9:00-17:00

Vouchery na Lot Helikopterem

Lot w przestworzach to zdecydowanie wyjątkowy prezent dla każdego miłośnika przygód. Lot helikopterem to niecodzienna okazja, by móc podziwiać z lotu ptaka przepiękny polski krajobraz oraz móc zobaczyć miejsca, które nie są dostępne na co dzień. Podaruj to przeżycie bliskiej osobie i spełnij jej marzenia!

Szukaj po kategorii
Sortuj wyniki: 23

Lot Helikopterem - atrakcja rodem z filmu

Uwielbiasz filmy akcji i chciałbyś choć przez chwilę poczuć to, co twoi ulubieni bohaterowie? Bruce Willis w "Die Hard" czy Tom Cruise w "Mission Impossible". A może stary, dobry Agent 007, w którymś z jego kinowych wcieleń? Lot helikopterem to jedna z atrakcji, która z pewnością wpisuje się w model filmowego twardziela. Z Wyjątkowym Prezentem Ty także możesz nim zostać! W przeciwieństwie do bohaterów kina nie będziesz musiał w tym celu mierzyć się z zagrożeniem i ratować życia ucieczką. Ani udawać się w heroiczny pościg, by ocalić swoją damę serca. Co nie znaczy, że zabraknie Ci emocji. Poczujesz się jak łowcy mocnych wrażeń i z pewnością będą one większe niż wtedy, gdy oglądasz wydarzenia w domowym zaciszu lub sali kinowej.


Lot widokowy helikopterem

Siedziałeś już na pokładzie samolotu? Nie raz, nie dwa odbyłeś podróż liniami lotniczymi i czujesz coraz mniejsze podekscytowanie, ilekroć wchodzić na pokład? Jeśli pragniesz nowych doświadczeń, nowej dawki ekscytacji, Lot Widokowy Helikopterem będzie doskonałym wyborem! Niezwykła przygoda, która pozwoli Ci poznać kolejne tajemnice statków powietrznych, a dodatkowo przepiękne widoki sprawią, że Twój lot będzie niezapomniany. Niech ten podniebny lot będzie początkiem nowej pasji oraz cudownym odcięciem się od świata, chwilą spokoju i relaksu dla Ciebie oraz Twoich bliskich. Daj się ponieść marzeniom i niech radość oraz ekscytacja zagoszczą u Ciebie na dłużej.


Lot Helikopterem, a lot wiatrakowcem

Choć wyglądają niezwykle podobnie i bardzo łatwo je pomylić, dobrze wiedzieć, że obie maszyny różnią się od siebie. Zacznijmy od helikoptera – to rodzaj wiropłatu, który wytwarza siłę nośną dzięki ruchowi obrotowego wirnika lub wirników, napędzanych przez silnik. Śmigłowiec nie potrzebuje pasa startowego, by wznieść się w górę czy bezpiecznie wylądować. Dlatego często mówi się o helikopterach jako o statkach powietrznych pionowego startu i lądowania. Helikoptery potrafią również wykonać zawis, czyli unosić się, nie wykonując żadnego przemieszczania się. Może również bezproblemowo poruszać się w kierunkach przód – tył oraz prawo – lewo. Biorąc pod uwagę jego unikalne właściwości, helikoptery znalazły szerokie zastosowanie w służbach ratowniczych, wojsku i wszędzie tam, gdzie istnieje konieczność lądowania na niewielkiej powierzchni oraz płynnego lotu na niewielkiej wysokości. Natomiast w wiatrakowcu, w odróżnieniu od śmigłowca, wirnik główny nie jest w czasie lotu napędzany przez silnik, a jedynie przez napływające powietrze, które wywołuje efekt autorotacji. Poza wirnikiem nośnym wiatrakowiec posiada również śmigło. Napędzane silnikiem pcha wiatrakowiec do przodu podobnie, jak ma to miejsce w motolotniach. Wiatrakowiec dodatkowo nie potrafi zawisnąć nieruchomo w powietrzu, nie może też latać ani w bok, ani do tyłu. Lot Widokowy Wiatrakowcem pozwoli Ci zapoznać się z tą maszyną! 


Ciekawostki o lataniu helikopterem

Pierwsze projekty maszyn, które działały na zasadzie śmigłowców, tworzył Leonardo Da Vinci, to pierwszy lot śmigłowca, zaprojektowanego przez francuskiego producenta rowerów, odbył się w 1907 roku, a największym osiągnięciem maszyny był zawis na wysokości 1,5m przez ponad minutę. Jednak za twórcę śmigłowca powszechnie uważa się rosyjskiego konstruktora, pracującego od roku 1919 w Stanach Zjednoczonych, Igora Sikorskiego, który w latach 1939-1941 zaprojektował Vought-Sikorsky 300. Była to pierwsza działająca maszyna z jednym wirnikiem nośnym i śmigłem ogonowym. W 1958 roku w ZSRR zorganizowano Krajowe Mistrzostwa Śmigłowcowe, były to pierwsze śmigłowcowe zawody sportowe. Od 1971 roku organizowane są Śmigłowcowe Mistrzostwa Świata. Pierwsze w Polsce zawody śmigłowcowe odbyły się w 1967 roku w Świdniku, były to I Krajowe Zawody Śmigłowcowe, następne w 1969 II Krajowe Zawody Śmigłowcowe a w roku 1971 roku zawody zmieniły nazwę na I Śmigłowcowe Mistrzostwa Polski.


Wymarzony lot helikopterem

Chętnie latasz samolotem, ale ta atrakcja zdążyła Ci się znudzić? Lot Helikopterem do doskonały sposób na zerwanie z rutyną. Wciąż będziesz przemierzać przestworza, ale tym razem będziesz mógł rozkoszować się widokiem, którego nie przesłonią chmury. Wznieś się w powietrze i zobacz swoje miasto z niecodziennej perspektywy. Z dala od tłoku i zakorkowanych ulic. Obejrzyj charakterystyczne dla niego atrakcje z dystansu w dowolnej porze roku. Sam decydujesz czy wolisz barwy jesieni, wszechobecną biel czy zieleń. A może zmęczył cię miejski krajobraz i wolisz oglądać naturę? Czeka na Ciebie między innymi wybrzeże Bałtyku. Możesz także skorzystać z prezentu z bliską ci osobą. W końcu nie od dziś wiadomo, że najlepsze przygody w życiu to te, których doświadczasz w towarzystwie osób, na których Ci zależy, dlatego Romantyczny Lot Helikopterem dla Dwojgabędzie doskonałym wyborem!