Prezenty na Mikołajki

Skąd wział się zwyczaj obdarowywania z okazji imienin Mikołaja? Jaki prezent wybrać dla dzieci, a z czego ucieszy się partner?Mikołajki, które obchodzimy 6 grudnia to cudowna tradycja obdarowywania. W tej kategorii przedstawiamy pomysły na oryginalny super prezent, który będzie doskonałą niespodzianką dla wszystkich fanów św. Mikołaja. Znajdziesz tu niezwykłe pomysły na gotowe, mikołajkowe prezenty dla rodziny!

60 z 2581

Legenda o św. Mikołaju

Zwyczaj wręczania mikołajkowych prezentów wywodzi się od średniowiecznych legend, które dotyczyły życia św. Mikołaja. Stały się one bardzo popularne, dzięki przedstawieniom, które wystawiane były od X wieku właśnie 6 grudnia. Najbardziej popularną jest historia o pewnych trzech córkach. Zgodnie z tym, co można przeczytać, młody Mikołaj, na długo przed wyborem na biskupa, miał bardzo chciwego i bajecznie bogatego sąsiada, który robił sobie żarty z jego pobożliwości. Los bywa przewrotny i owy sąsiad stracił swój majątek i popadł w skrajną biedę. Żeby mieć za co żyć, postanowił sprzedać swoje trzy córki, których nikt nie chciał poślubić bez stosownego posagu. Mikołaj postanowił sobie, że uratuje trzy dziewczęta przed złem. Trzykrotnie w nocy udał się pod dom sąsiada i przez okno wrzucał pieniądze, które miały zostać przeznaczone na posag dla dziewczyn, aby te mogły szczęśliwie wyjść za mąż. Sąsiad, któremu udało się wyprawić już dwa wesela, postanowił dowiedzieć się, skąd w jego domu pojawiają się pieniądze. W zdumieniu odkrył, że to właśnie Mikołaj, tak bardzo przez niego pogardzany, wrzuca pieniądze przez okno. To wydarzenie bardzo go zawstydziło, podziękował młodzieńcowi, a sam postanowił zmienić swoje życie. Jest to oczywiście tylko legenda, która jednak chętnie opowiadana jest dzieciom, gdyż niesie w sobie wyjątkowo piękną historię o prezentach.

Kim był św. Mikołaj i skąd wzięły się prezenty?

Św. Mikołaj żył w IV wieku. Od wczesnych lat odznaczał się wielką wrażliwością na potrzeby materialne i duchowe innych ludzi. Został kapłanem, a później biskupem Miry w Azji Mniejszej. Jest wzorem dobroci i troski o bliźnich. Patron żeglarzy, piekarzy, jeńców, kupców i, przede wszystkim, dzieci. 6 grudnia to dzień, w którym rodzice przeobrażają się w św. Mikołaja i wręczają swoim pociechom niezwykłe prezenty. Współcześnie, w noc poprzedzającą dzień Mikołaja, podkłada się nieświadomym i słodko śpiącym dzieciom prezenty. Pod poduszkę, w specjalną skarpetę lub w bucik. Często w szkołach organizowane jest losowanie, podczas którego wybiera się osobę, którą będzie obdarowywać się podarunkiem.

Prezent na Mikołajki dla chłopca

W grudniu dzieci są szczęśliwe, w końcu przed Bożym Narodzeniem, są jeszcze Mikołajki, czyli kolejna okazja, by dostać fajny upominek. W sytuacji, gdy kolejna zabawka nie jest już potrzebna, warto postawić na przeżycie, które pomoże kształtować rozwój młodego człowieka. Dobrym wyborem będzie wspólna wyprawa do miejsca, które każde dziecko chciałoby zwiedzić. Rodzinna Wyprawa do Manufaktury Cukierków i udział w warsztatach kręcenia lizaków, które później można ze smakiem zjeść, to wyjątkowo emocjonująca przygoda - nie tylko dla dzieci, ale także dla rodziców. Wspólnie spędzony czas to fantastyczny prezent na Mikołaja, który pozwoli dzieciom na poszerzenie horyzontów. Dodatkowo jest to tani upominek, który daje dziecku możliwość odkrycia magicznego świata słodyczy!
Z kolei młody fan piłki nożnej, szczególnie z Poznania i okolic, będzie zachwycony możliwością uczestniczenia w meczu piłkarskim. Dziecięca Eskorta Lecha Poznań to dla młodego piłkarza fantastyczne przeżycie. Ten super prezent pozwoli poznać mu piłkarzy, poczuć wyjątkową atmosferę piłkarskiego święta i przeżyć wspaniałą przygodę, podczas wyprowadzania piłkarzy na mecz. Będzie to dla niego niezwykłe przeżycie, które z pewnością zapamięta na długie lata. Jest to z pewnością idealny mikołajkowy prezent dla syna lub chrześniaka.

Mikołajkowy prezent dla dziewczynki

Prezent na mikołajka dla córki lub siostrzenicy to niełatwy wybór. Kolejna zabawka z pewnością trafi w kąt szafy. Jaki prezent mikołajkowy wybrać? Najlepiej taki, który zabierze ją do magicznego świata słodyczy. Warsztaty Czekoladowe dla Dzieci to tani, mikołajkowy upominek, który dostarczy jednak niezwykłych emocji najmłodszym. Warsztaty to swoiste "zapoznanie się" z czekoladą. Na początku każde z dzieci (w przeżyciu może uczestniczyć dwójka, więc jest to także fajny prezent dla rodzeństwa) otrzyma na powitanie kubek smacznej, gorącej czekolady. Następnie każdy komponuje własną tabliczkę czekolady, którą później wykonuje i własnoręcznie pakuje. Dodatkowo odbędzie się również krótka prezentacja produkcji czekolady od plantacji do formowania. Minimalny wiek uczestnika to 5 lat, a dzieci bardzo łatwo chłoną wiedzę, dotyczącą ich ulubionego słodycza - czekolady. Jest to emocjonujące przeżycie, które najmłodsi będą długo wspominać i chwalić się rodzicom, zdobytą wiedzą.
Z kolei mikołajkowy prezent marzeń to powietrzna przygoda. Spokojnie, nie mamy tu na myśli lotu balonem czy skoku spadochronowego. Mowa o bezpiecznej, ale bardzo emocjonującej przygodzie (dostępnej również dla dorosłych). Lot w Tunelu Aerodynamicznym dla Juniora to fantastyczna okazja, by poczuć się jak ptak i przeżyć niezwykłą przygodę. Swobodne latanie to wyjątkowy prezent, który zachwyci córkę i sprawi, że przez najbliższe tygodnie nie będzie mówić o niczym innym. Zamiast zbędnej rzeczy, podaruj niezbędne emocje!

Prezent na Mikołaja dla ukochanej

Mikołajki to okazja, by podarować żonie, dziewczynie lub partnerce romantyczny upominek, przypominający o naszej niesłabnącej miłości. Uniwersalnym i niedrogim prezentem mikołajkowym będzie wyjątkowy Pakiet Przeżyć “Masaże Świata” to unikalny upominek, z którego chętnie skorzysta każda kobieta. Osoba obdarowana sama wybierze jaki masaż najbardziej jej odpowiada (jest tu ponad 100 możliwości), więc jest to gwarancja trafionego prezentu na mikołajki. Warto podkreślić, że pakiet jest elegancki i ważny przez 3 lata, więc w odpowiednim momencie i miejscu ukochana z pewnością chętnie z niego skorzysta. Zamiast nerwowo zastanawiać się jaki masaż najbardziej jej przypasuje, warto podarować bogactwo wyboru.

Mikołajkowy prezent dla ukochanego

Gdy wcielasz się w rolę św. Mikołaja i szukasz prezentu dla chłopaka, męża lub partnera, nagle dociera do Ciebie, że… nie wiesz co kupić! To ma, a to z kolei mu niepotrzebne… wtedy z pomocą przychodzi niezwykły zbiór prezentów. Pakiet Przeżyć “Przygoda” to możliwość wyboru jednego przeżycia, z ponad dwustu możliwości. Gwarantuje on zadowolenie faceta (w końcu to on ostatecznie wybiera, jakie marzenie chce spełnić) oraz Twój spokój i brak nerwowej bieganiny po sklepach. Tym razem możesz spokojnie leżeć na kanapie i rozkoszować się smakiem wina - mężczyzna będzie zadowolony z tego super prezentu marzeń!

Aby poszukiwania prezentu były jeszcze lepsze, używamy ciasteczek (ang. cookies) w celach statystycznych i marketingowych. Przeczytaj więcej w Polityce Prywatności.