(22) 66 88 272 lub Czat | Pon.-Sob.: 9:00-17:00

Prezenty Grodzisk Mazowiecki

Grodzisk Mazowiecki to małe miasteczko, mieszczące się w pobliżu stolicy Polski. Skąd wzięła się jego nazwa? Co warto zobaczyć w mieście, a co najlepiej sprawdzi się jako prezent w Grodzisku Mazowieckim? Skorzystaj z mini-przewodnika po grodziskich atrakcjach i przekonaj się, że tu także mozna znaleć wymarzony prezent dla bliskich lub... dla siebie! Zabytki, ciekawe miejsca, atrakcje dla dzieci i... renomowany salon spa. Zobacz, czym Grodzisk Mazowiecki zaskoczy Ciebie!
Szukaj po kategorii
Sortuj wyniki: 151
Wyświetlono 60 z 151

Prezenty w Grodzisku Mazowieckim

Grodzisk Mazowiecki to miasto liczące ponad 30 tysięcy mieszkańców. Jest dość dobrze skomunikowane ze stolicą Polski (m.in. Warszawska Kolej Dojazdowa), dzięki czemu wiele osób decyduje się na mieszkanie w tym urokliwym miasteczku. Sama miejscowość powstała w XII wieku jako wieś Grodzisk i była własnością rodziny Grodziskich. Co ciekawe istniał tu cech młynarzy, a prawa miejskie Grodzisk zyskał z nadania Zygmunta I Starego w roku 1522. Miasto przeżywało swoje upadki (m.in. ogromny pożar, potop szwedzki, epidemie), ale za każdym razem dzielnie się odbudowywało i odzyskiwało dawne znaczenie. O nadaniu praw miejskich Grodzisku Mazowieckiemu krąży pewna legenda. Według niej przez osadę przejeżdżali różni monarchowie ze swoją świtą, jadąc tamtędy na popularne polowania do puszczy jaktorowskiej. Pewnego razu zmęczony król (legenda nie podaje który, choć prawa miejskie nadał Grodzisku Zygmunt I Stary) dostał na posilenie kubek wody z miejscowego źródełka. Woda tak mu posmakowała, że zachwycony jej smakiem król, nakazał nadać osadzie rangę miasta. Jak teraz wyglądają grodziskie atrakcje? Jaki prezent najlepiej sprawdzi się dla jego mieszkańców?

Grodzisk Mazowiecki: atrakcje dla dzieci

Wśród wielu atrakcji dla dzieci, które można znaleźć w Grodzisku Mazowieckim, znajduje się pewne miejsce, które uwielbiają wszystkie łasuchy. Zarówno młodsze, jak i starsze. Włoska Uczta w Pizza Dominium w Grodzisku Mazowieckim to znakomity sposób na zakończenie dnia pełnego wrażeń albo… szybki i smaczny pomysł na obiad. Z oferty może skorzystać dowolna ilość osób, a… jest się czym dzielić. 2 przystawki, 2 pizze i 2 desery daje wiele możliwości na podzielenie się posiłkiem w rodzinnym  lub przyjacielskim gronie. Z uczty można skorzystać zarówno w restauracji, jak i zabrać pizzę na wynos i cieszyć się nią w domowym zaciszu. Jest to świetne rozwiązanie dla rodziców, dzieci i wszystkich tych, którzy uwielbiają smak doskonałej pizzy. Pizza w Grodzisku Mazowieckim? To zdecydowanie świetny pomysł!

Grodzisk Mazowiecki zabytki

W Grodzisku Mazowieckim znajduje się kilka zabytkowych "perełek", które chętnie odwiedzane są przez ludzi uwielbiających zwiedzanie ciekawych miejsc. Pierwszym z takich miejsc jest niewątpliwie kościół parafialny pw. św. Anny, znajdujący się na placu Zygmunta Starego. Ufundowany został w 1687 roku, a zbudowano go w stylu późnobarokowym, a przez lata był stopniowo rozbudowywany. Pod koniec XIX wieku dostawiono nawy boczne oraz zachowaną do dziś dzwonnicę. W środku znajdują się liczne epitafia, zaś na ołtarzu głównym znajduje się obraz "Ukrzyżowanie", wykonany przez włoskiego malarza, mieszkającego na grodziskiej plebanii na przełomie XVIII i XIX wieku.
Fani niesakralnej architektury z pewnością znają pewien dwór, mieszczący się części Grodziska Mazowieckiego, zwanej Jordanowicami. "Dworek Skarbków" powstał w XVIII wieku w stylu barokowo-klasycystycznym. Obecnie w jego wnętrzu mieści się Państwowa Szkoła Muzyczna I Stopnia im. Tadeusza Bairda, a osoby interesujące się sztuką mogą podziwiać tam m.in. cenne polichromie Jana Bogumiła Plerscha (datowane na 1782 rok) oraz wyjątkowe, barokowo-klasycystyczne kominki.

Grodzisk Mazowiecki atrakcje turystyczne

W samym Grodzisku i jego najbliższych okolicach znajduje się wiele ciekawych miejsc, które warto odwiedzić. Podlaski Ogród Ziołowy, aleja grabowa, Regionalne Muzeum PTTK, liczne wille m.in zabytkowa willa “Foksal”, czy Ośrodek Sportu i Rekreacji. Istnieje również wiele możliwości spędzenia wolnego czasu w sposób mocno relaksujący i odprężający.

Pomysł na prezent

Jednym ze sposobów na odpoczynek jest wizyta w renomowanym salonie spa i oddanie się pod opiekę doświadczonych masażystek. Jednym z mocno odprężających działań jest wyjątkowy Masaż Czekoladowy, do którego używana jest prawdziwa czekolada w formie płynnej, lekko podgrzanej. 60-minutowy odpoczynek od codziennych zadań i obowiązków potrafi zdziałać cuda! Taki pomysł na prezent to gwarancja zadowolenia bliskiej osoby.

Prezent w Grodzisku Mazowieckim

Innym, równie ciekawym pomysłem na prezent w Grodzisku Mazowieckim, może być wizyta w spa… ale nie w pojedynkę, lecz we dwoje! Orientalny Masaż dla Dwojga, wykonywany na obu osobach jednocześnie, może zmienić się w romantyczną przygodę dla pary lub babski wypad z przyjaciółką. Relaks i odprężenie, które wywoła masaż tajski, z pewnością zostaną zapamiętane na długo!

Voucher na prezent

Innym, równie niezwykłym prezentem dla pary w Grodzisku będzie zjawiskowa Sesja Fotograficzna "Zakochani", czyli profesjonalna sesja zdjęciowa, odbywająca się w klimacie lat .60-tych. Podaruj bliskim możliwość pokazania swojej miłości przed obiektywem i zyskania nieśmiertelnej pamiątki na całe życie. Jest to niezwykły pomysł na prezent dla pary, a Voucher na prezent zapewni ogromne emocje i świetną zabawę!