eVoucher - prezent w 1 minutę!
(22) 66 88 272 lub Czat | Pon.-Sob.: 9:00-17:00

Vouchery na Lot Paralotnią i Motolotnią

Lot Motolotnią to genialny prezent dla każdego. To niecodzienne przeżycie, które zapewnia ogromną radość i genialne wspomnienia. Ziemia widziana z wysokości, to widok, który zostaje w pamięci na bardzo długo! Wolność płynąca z lotu oraz świetne widoki sprawiają, że to ciekawy prezent na urodziny.

Szukaj po kategorii
Sortuj wyniki: 132
Wyświetlono 60 z 132

Lot Paralotnią i motolotnią – sposób na spełnienie marzeń o lataniu

Od dziecka marzysz o lataniu? Przypomnij sobie, jak wyciągnięte na boki ręce imitowały ptasie skrzydła przez pierwsze lata Twojego życia. Pora na spełnienie marzeń i wzbicie się w powietrze! Lot Paralotnią to potężna dawka pozytywnych emocji, które w niczym nie ustąpią dziecinnej radości. Tym razem gotowe do lotu skrzydła również będą Ci potrzebne. Naturalnie te należące do paralotni!


Niezapomniany lot paralotnią pełen wrażeń

Wybierz interesującą Cię lokalizację, przejdź krótkie szkolenie i wznieś się w powietrze w towarzystwie doświadczonego instruktora. A potem do woli delektuj się oszałamiającymi widokami roztaczającymi się u Twoich stóp. Przed lataniem powstrzymuje Cię lęk wysokości? To doskonała okazja, by się z nim zmierzyć. Gdy już się na to zdecydujesz, satysfakcja z przełamania strachu dorówna radości, jaką przyniesie Ci to niesamowite podniebne przeżycie. Przekonaj się, jak wyglądają oglądane z dystansu rozlewisk Warty czy barwna mozaika wiejskich pól. Jeśli jesteś posiadaczem drona, wiesz już, co na Ciebie czeka. Jeśli nie, przypomnij sobie zachwycające panoramy z programów przyrodniczych. Teraz to Ty będziesz mógł posadzić rodzinę i przyjaciół przed ekranem i podzielić się z nimi zapisem swojego lotu. Wystarczy, że powiesz „tak” przygodzie! A jeśli złapiesz bakcyla podboju przestworzy, możesz skorzystać z kursu pilotażu i sam wybierać kierunki swoich kolejnych podniebnych podróży.


Lot Paralotnią czy Lot Motolotnią – co wybrać?

Pragniesz wznieść się w przestworza, ale nie jesteś pewien, którą maszynę wybrać na swój pierwszy lot? A może zastanawiasz się, czym różni się paralotnia od motolotni, by wybrać odpowiedni prezent? Zarówno paralotnia, jak i motolotnia ma swoich zwolenników, a każda z maszyn charakteryzuje się nieco inną konstrukcją. Warto zatem przetestować na sobie i przekonać się, która maszyna bardziej nam odpowiada.

Motolotnia jest ultralekkim statkiem powietrznym, który od lotni różni się przede wszystkim większą powierzchnią, a od paralotni posiadaniem silnika. W wózku maszyny znajdują się dwa miejsca siedzące, które pozwalają odbyć komfortowy Lot Motolotnią. Sterowanie odbywa się za pomocą sterownicy, która zmienia środek ciężkości w taki sposób, by umożliwić lot do określonego celu. Dzięki temu możemy przemieszczać się z zaplanowaną trasą i odbyć lot motolotnią nad zamkami lub innymi pięknymi miejscami, które dostarczą nam niezapomnianych wrażeń. Warto również rozważyć lot motolotnią dla dwojga, który będzie doskonałym prezentem z okazji rocznicy, czy podarunkiem walentynkowym. Tylko wyobraź sobie wspólne wspominanie nieba z ukochaną osobą! A co wybrać na prezent dla osób bardziej wymagających? Lot Motolotnią VIP z Filmowaniem to świetny pomysł na prezent dla każdego, kto ceni sobie luksus i chętnie wraca do wspomnień!

Nieco inną maszyną do zwiedzania podniebnych krajobrazów jest paralotnia. To rodzaj szybowca, zwany również glajtem, wywodzący się od spadochronów szybujących. Lot paralotnią to doskonały wybór na prezent dla kobiety lub podarunek dla mężczyzny, bez względu na doświadczenie w lataniu! Paralotnia różni się nieco od lotu motolotnią, ponieważ nie ma ona silnika, a skrzydło przypomina klasyczny spadochron. Zatem jak się steruje paralotnią? Sterowanie paralotnią wcale nie jest takie trudne, jak mogłoby się wydawać! Odbywa się poprzez sterówki oraz balansowanie ciałem. Pierwsza opcja polega na zaciągnięciu jednej ze sterówek, co powoduje skierowanie krawędzi spływu ku dołowi. Dzięki temu paralotnia skręca w stronę zaciągniętej sterówki. Podobny efekt uzyskamy, sterując naszym ciałem. Aby skręcić w wybraną stronę, wystarczy przechylić ciało w bok, by przesunąć środek ciężkości. Balansowanie ciałem jest niezbędnym elementem Akrobatycznego Lotu Paralotnią, który polecamy szczególnie osobom lubiącym mocne doznania i poszukującym ekstremalnych wrażeń. Wymagający mogą również wybrać się na Szkolenie Zapoznawcze, które umożliwi samodzielny lot paralotnią.


Z silnikiem czy bez? Wybierz maszynę dla siebie!

Główną różnicą między motolotnią a paralotnią jest przede wszystkim silnik, w który wyposażona jest pierwsza maszyna. Dzięki niemu motolotnia może wzbić się w powietrze prosto z ziemi. Paralotnia nie posiada silnika, więc startowanie wymaga użycia wyciągarki.
Ciekawym wyborem na ekstremalny prezent jest również motoparalotnia, która stanowi połączenie paralotni z motolotnią – ma zarówno skrzydło podobne do spadochronu, jak i silnik charakterystyczny dla motolotni. Lot Motoparalotnią to świetny wybór, kiedy nie możemy zdecydować się na jedną z poprzednich opcji.

Wiesz już, czym różni się lot paralotnią od lotu motolotnią, czy nawet lotu motoparalotnią. Co jednak zrobić, jeśli wciąż nie wiesz, co wybrać na prezent urodzinowy dla bliskiej osoby? Bezpiecznym rozwiązaniem będzie wybór Pakietu Przeżyć, który umożliwi solenizantowi samodzielnie podjąć decyzję, na którą maszynę się zdecydować. Zdecyduj się na Pakiet Przeżyć "W Powietrzu" lub "Łowcy Mocnych Wrażeń" i nie przejmuj się wyborem maszyny!