(22) 66 88 272 lub Czat | Pon.-Sob.: 9:00-17:00

Vouchery na Jogę

Wyjątkowo głębokie odprężenie, poznanie własnego ciała i pełny relaks to tylko część korzyści płynących z Jogi. W dzisiejszym świecie jest Nam coraz trudniej znaleźć sposób na odpoczynek i zastanowienie się nad samym sobą, przez co często jesteśmy podenerwowani. Joga wychodzi Naszym potrzebom naprzeciw i pomaga zrozumieć siebie! Relaks i ukojenie gwarantowane!
Szukaj po kategorii
Sortuj wyniki: 38

Joga - skuteczna metoda rozwoju ciała i ducha

Joga to dyscyplina samodoskonalenia, która wywodzi się z filozofii indyjskiej i stanowi jej część zajmującą się związkami między ciałem a umysłem. Początki jogi nie są jednak znane. Choć możemy przeczytać o niej w mitologii indyjskiej, to dowiemy się jedynie, że joga ma pochodzenie boskie. Obecnie historia jogi sięga 5000 lat i dzieli się na różne okresy. Pierwszy z nich, proto-joga, łączy się z prehistorią Indii i kończy w okolicach 1500 przed naszą erą. Trzeba przyznać, że to niezły kawał historii! Mimo że joga jest ważnym elementem religii hinduskich, a także buddyzmu, w obecnych czasach rozpowszechniona jest jako aktywność fizyczna. Nie ma zatem powodów do obaw związanych z religijnością, czy odmienną filozofią życiową. Joga na dobre zadomowiła się w krajach zachodnich i zaskakuje licznymi pozytywnymi efektami jej praktykowania. Ćwiczenie asan, czyli pozycji jogi, jest niezwykle korzystne dla naszego zdrowia somatycznego i psychicznego, dzięki czemu aktywność ta stale zyskuje na popularności. Wszystko to sprawia, że voucher na zajęcia jogi to nie tylko świetny pomysł na rozwój osobisty, ale także oryginalny pomysł na prezent dla kobiet i mężczyzn.


Korzyści zdrowotne praktykowania jogi

Joga to antidotum na wiele dolegliwości XXI wieku. Przynosi ukojenie przy bólach kręgosłupa spowodowanych siedzącym trybem życia, likwiduje chroniczne napięcie mięśni, zwalcza migreny, a także jest świetnym sposobem kształtowania sylwetki i odchudzania. Jak to możliwe, że joga działa na tak wiele sfer naszego organizmu? Otóż integruje ona różne elementy układów fizjologicznych człowieka, a także pobudza obszary mózgu, takie jak ośrodek bólu i przyjemności. Co więcej, ogromną zasługą wielu korzyści z jogi jest jej dobroczynny wpływ na gospodarkę hormonalną oraz usuwanie nagromadzonego napięcia z ciała. Pozbywają się tego napięcia, ciało uwalnia się od bólu i różnych dolegliwości mięśni i stawów. Ponadto, joga ma zbawienny wpływ na funkcjonowanie układu oddechowego, krążenia, a także pokarmowego. Pozwala na odpowiednie dotlenienie organizmu, wzmacnia serce i świetnie reguluje przemianę materii. Praktyka jogi to nieoceniony sposób na doskonałe zdrowie! Komu podarujesz długowieczność pod choinkę?


Kto może ćwiczyć jogę?

Pierwsze spotkania z jogą opierają się ćwiczeniach przede wszystkim relaksujących i rozciągających, co sprawia, że są one bezpieczne dla osób z różnymi dolegliwościami, niezależnie od wieku i kondycji fizycznej. Dzięki temu niemalże każda osoba może korzystać z zajęć, bez względu na doświadczenie. Dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z jogą, prowadzone są specjalne kursy, np. Poznaj Jogę, na których nie musimy się martwić o nasz poziom umiejętności. Jeśli jednak czujemy, że jakakolwiek aktywność może sprawić nam trudność, warto wybrać się najpierw na Warsztaty Medytacji, czy też relaksacji, które będą świetnym wprowadzeniem do świata jogi i nauczą prawidłowego oddychania. Osobom, które lubią podejmować wyzwania, z pewnością przypadną do gustu nietypowe zajęcia Aerial Jogi, nazywane również jogą w chuście/hamaku lub jogą powietrzną. Ten wymagający rodzaj ćwiczeń potrafi dostarczyć wiele frajdy i zabawy, lecz przede wszystkim buduje niezwykłą siłę mięśni i koordynację ruchową. Dusze towarzystwa będą natomiast zachwycone Warsztatami Jogi dla Przyjaciół, podczas których nie tylko spędzą czas z korzyścią dla zdrowia, ale również zacieśnią więzy z bliskimi. Obecnie rozpoznaje się nawet 100 różnych rodzajów jogi, dlatego z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie!


Joga zmienia życie i sposób myślenia

Regularna praktyka jogi pozwala cieszyć się elastycznym i mocniejszym ciałem, a już po kilku zajęciach można doświadczyć lepszego samopoczucia. Wystarczy krótka sesja jogi, by poczuć przypływ energii, zrelaksować się, jak po dobrym zabiegu SPA i zapewnić sobie wartościowy sen. Tylko wyobraź sobie świat, w którym budzisz się z chęcią do działania, cały dzień czujesz kojące odprężenie, a stres spływa po Tobie, jak po kaczce! Ten świat może być w zasięgu Twoich dłoni. Dzięki regularnym ćwiczeniom jogi nauczysz się wczesnego wstawania i porzucisz niezdrowe nawyki, takie jak siedzący tryb życia, jedzenie fast foodów, czy siedzenie do późna. Co więcej, joga pozwoli Ci w pełni cieszyć się życiem, nauczy radzenia sobie ze stresem, zadba o Twój rozwój i kontakty z innymi ludźmi. Nie wierzysz? Wybierz się na Warsztaty Jogi i przekonaj się sam!