Taniec

Taniec to wysiłek fizyczny, który pozwala wspaniale się zrelaksować, a jednocześnie rzeźbi ciało. Wyrusz w podróż po stylach tanecznych całego świata dostępnych, zebranych w kategorii Taniec! Wybierz idealną opcję dla siebie lub bliskiej Ci osoby. Taniec to gra namiętności i emocji!

Szukaj po kategorii
Sortuj wyniki: 82
Wyświetlono 60 z 82

Niezwykłe właściwości tańca

Taniec towarzyszy człowiekowi od wielu wieków, w których czasie pełnił nieco odmienne funkcje w każdej z kultur. Dziś kojarzymy go przede wszystkim z rozrywką, jednak przed wiekami stanowił nierzadko potężne narzędzie. Jako część rytuałów i świąt taniec odtwarzał historie mityczne, a nawet miał zdolność wpływania na pogodę. Nie musisz wcale wierzyć, że twój taniec wywoła sprzyjający urodzajowi deszcz. Ani odtwarzać za sprawą ciała mitów o początku. Ale wciąż możesz użyć magicznej mocy tańca, by dobrze się bawić. Być może taniec nie ma władzy nad pogodą, ale z pewnością ma ją nad ludzkimi emocjami!


Ciekawostki taneczne

Taniec, który istnieje od prawie zawsze, kryje wiele tajemnic i ciekawostek. Na przykład w starożytności taniec był nie tylko rozrywką, ale również ważnym elementem w ceremoniach religijnych. W Europie rozkwit tańca miał miejsce w epoce renesansu. Wtedy właśnie zaczęły powstawać różne odmiany tańca. Popularność walca zawdzięczamy słynnemu kompozytorowi Johannowi Straussowi, który rozpowszechnił go w połowie XIX wieku. Jednakże istnienie walca sięga aż XVI wieku. Z początku pary tańczące walca były od siebie oddalone na długość wyciągniętego ramienia. Zmiana nastąpiła, kiedy królowa Victoria zakochała się w tym stylu tańca i wymusiła na tancerzach zmianę postawy. Jako pierwszy taniec balowy powstał walc wiedeński. Foxtrot to taniec, który jest określany mianem „najtrudniejszego spaceru świata”. Dlaczego? Harry Fox – od którego nazwiska taniec nosi nazwę – wprowadził kroki kłusujące, których nie było wcześniej w balecie. Hiszpański taniec Flamenco z założenia wykonywany jest przez dorosłe osoby. Tancerze poniżej 30. roku życia uważane są za zbyt niedojrzałe. Taniec nowoczesny zorientowany jest na bliską relację z ziemią, dlatego tancerze często tańczą boso. Balet zaś skoncentrowany jest na pokonywaniu siły grawitacji, stąd liczne wspięcia na palce i wyskoki baletnic. Większość baletnic w ciągu jednego tygodnia wymienia swoje baletki na nowe nawet kilka razy. Rekord Guinnessa w ilości par tańczących poloneza należał do LO im. C. K. Norwida w Kielcach. Liceum utraciło rekord za sprawą mieszkańców Zamościa, którzy 3 maja 2013 r. na Rynku Wielkim zgromadzili aż 209 par. Elementy tańca występują w niektórych dyscyplinach sportu jak: łyżwiarstwo figurowe, pływanie synchroniczne i gimnastyka artystyczna. W tańcach latynoamerykańskich oprócz sztywnej ramy bardzo powszechne jest także tańczenie w trzymaniu za jedną rękę, a nawet tańczenie bez trzymania się partnerów - zależnie od wykonywanej figury. W pewnych tańcach (np. rumbie i cha-chy) prawie nie występuje inne trzymanie. W tańcach standardowych sztywna rama nigdy nie jest zmieniana - we wszystkich figurach obowiązuje ta sama rama. Niedozwolone jest tam trzymanie za jedną rękę, ponieważ oznaczałoby to rezygnację ze standardowej ramy.


Twoja taneczna podróż

Wyrusz w podróż po stylach tanecznych świata dostępnych w ofercie Wyjątkowego Prezentu i wybierz opcję dla siebie lub bliskiej ci osoby. Zapisz się na Kurs Tańca i daj się porwać wyjątkowej przygodzie. Wybierz jaki taniec chciałbyś poznać (do wyboru taniec towarzyski, taniec użytkowy, bachata oraz Lindy Hop) i ruszaj podbijać dyskoteki! Pod okiem profesjonalnego instruktora nauczysz się podstaw oraz poznasz wszystkie tajniki tańca, a żaden parkiet nie będzie Ci już straszny! Taniec to bardzo szerokie pojęcie, na które składa się wiele stylów i technik. Znalezienie tego właściwego może stanowić nie lada wyzwanie. Teraz masz możliwość poznania różnych rodzajów tańca, wyruszając w Podróż po Tanecznych Stylach Świata! Weź udział w czterech, niezależnych lekcjach, z których każda będzie dotyczyła wybranego przez Ciebie stylu. Przekonaj się, ile emocji możesz doświadczyć podczas uprawiania tego niesamowitego sportu. Jazz, taniec współczesny, zumba, sexy dance, taniec użytkowy, salsa to tylko niektóre propozycje. Spełnij swoje marzenia i zdecyduj, jaki styl najbardziej odpowiada Twojemu temperamentowi. Taniec do doskonały sposób spędzenia wolnego czasu dla dwojga! "Poznaj Taniec Użytkowy dla Dwojga " to Wasza furtka do nowych umiejętności, których nie powstydziłby się nawet największy mistrz tej sztuki!. Podczas realizacji będziecie mieli możliwość nauczenia się ruchów, które pozwolą Wam odnaleźć się w każdym gatunku muzycznym. Już nigdy żadna impreza Was nie zaskoczy i każdy kawałek lecący z głośników nie będzie hamował Waszej miłości do pląsów. Poznaj Tango dla Dwojga, z pewnością dostarczy Wam niezapomnianych wrażeń. Zobaczcie dlaczego tango wzbudza tyle emocji i jest tak popularne. Pod okiem doświadczonych instruktorów poznacie podstawy i nauczycie się odpowiednich figur. Wyobraźcie sobie miny Waszych znajomych, gdy zobaczą, czego nauczyliście się na lekcjach tańca. Tango pozwoli Wam się zbliżyć jeszcze bardziej i doznać emocji, które wcześniej Wam nie towarzyszyły.Aby poszukiwania prezentu były jeszcze lepsze, używamy ciasteczek (ang. cookies) w celach statystycznych i marketingowych. Przeczytaj więcej w Polityce Prywatności.