(22) 66 88 272 lub Czat | Pon.-Sob.: 9:00-17:00

Prezenty Kraków

Kraków - dawna stolica, miasto pięknej architektury, cudownego nastroju oraz niezapomnianych przeżyć. Myślisz, ze dobrze znasz ten gród? Pokażemy Ci atrakcje w Krakowie, które z pewnością przypadną Ci do gustu! W tej kategorii znajdziecie również niebanalne prezenty dla swoich bliskich.

Szukaj po kategorii
Sortuj wyniki: 681
Wyświetlono 60 z 681

Czas wolny w Krakowie

Wymienić wszystkie atrakcje i ciekawe miejsca w tym mieście jest wręcz niemożliwe. Zachwycająco piękny - Kraków. Miasto położone jest na styku kilku krain geograficznych: Kotliny Sandomierskiej, Pogórza Zachodniobeskidzkiego i Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej. Jest drugim, pod względem liczby mieszkańców i powierzchni, miastem w Polsce. Jego historia zaczyna się około VII - VIII wieku, do dziś można podziwiać pozostałości z tego okresu, czyli Kopiec Krakusa i Kopiec Wandy. Stolica województwa małopolskiego liczy ponad 760 000 mieszkańców i w pewien sposób jest kolebką polskiej nauki. W końcu to tutaj znajduje się najstarszy w Polsce uniwersytet - Jagielloński, założony w 1364 roku. Okres szczytowego rozwoju dawnej stolicy Polski datuje się na wiek XV oraz XVI. Kraków był wtedy ogromnym ośrodkiem nauki i kultury. Przyciągał największych artystów, których niektóre dzieła można podziwiać aż po dziś dzień np. ołtarz mariacki, stworzony przez Wita Stwosza czy krużganki na Wawelu, projektu Bartolomeo Berrecciego. Kraków zachwyca turystów i jest miejscem ciekawych wydarzeń kulturalnych. Oczywiście nie sposób nie wspomnieć tutaj o Zamku Królewskim na Wawelu, który trzeba po prostu zobaczyć. Ogromny, majestatyczny, dumnie wyglądający na tle miasta zamek to obowiązkowe miejsce na mapie wycieczek po Krakowie i miejsce warto odwiedzenia. Zachwyci nie tylko budowla, ale także przeróżne zbiory, znajdujące się w środku. Jeżeli szukałeś atrakcji, która wypełni Twój wolny czas w Krakowie, to właśnie ją znalazłeś.
Podobna atrakcja w Krakowie, to znaczy taka, którą trzeba zobaczyć, to słynne Sukiennice. Zabytkowy budynek, mieszczący się w centralnej części krakowskiego rynku, to dawny handlowy budynek, w którym najczęściej sprzedawanym towarem były sukna - stąd właśnie wywodzi się jego nazwa. Oczywiście to tylko dwa najpopularniejsze krakowskie miejsca, które trzeba zobaczyć. Sam Kraków oferuje mnóstwo atrakcji i ciekawych przeżyć. Nie inaczej jest w jego okolicach, gdzie znajduje się np. słynna Kopalnia Soli w Wieliczce. W tej wyjątkowej kopalni, sól wydobywano już w okresie paleolitu, czego dowodzą liczne znaleziska archeologiczne, a więc już 3 tysiące lat pne. To także miejsce, które warto i trzeba zobaczyć. Wieliczka znajduje się blisko Krakowa, dzięki czemu łatwo zwiedzić ją, wypoczywając w dawnej stolicy Polski. Co jeszcze warto zwiedzić w Krakowie? Muzeum Lotnictwa, Kopiec Kościuszki, Fabrykę Schindlera, Podziemia Rynku, warto również zajrzeć do Ojcowskiego Parku Narodowego oraz “przybić piątkę” ze Smokiem Wawelskim. Decydując się na Tygodniowy Pobyt w Hotelu Modrzewiówka, mieszczącym się w Lanckoronie, nieopodal Krakowa, spokojnie możecie zwiedzać ciekawe miejsca, atrakcje, a wieczorami zachwycać się ciszą tej uroczej miejscowości. Doskonały pomysł na wyjazd z dzieckiem i połączenie zwiedzania oraz przeżywania emocji. Jeżeli zwiedzanie jest już za Wami i zastanawiacie się jak spędzić czas wolny w Krakowie oraz jakie atrakcje Kraków oferuje, to poznajcie odpowiedź na pytanie “Co robić w Krakowie”?

Atrakcje w Krakowie

Czas wolny w Krakowie warto spędzać, spełniając swoje najskrytsze marzenia. Te małe, i te duże. Spełnieniem marzeń kulinarnych z pewnością będzie fantastyczna uczta i zabawa zmysłami, czyli niepowtarzalna Kolacja w Ciemności. W Krakowie odbywa się ona w restauracji - Piwnica pod Kominkiem, mieszczącej się przy ulicy Brackiej. Klimatycznie urządzona, w XVI wiecznej kamienicy, buduje nastrój historycznym wnętrzem oraz dopasowanym stylem. Niezapomniany klimat i wyjątkowo smaczna kuchnia...a gdy dodamy do tego całkowitą ciemność - wyjdzie nam wspaniała przygoda, która będzie ucztą zmysłów i ciekawym, emocjonującym przeżyciem. Fajny pomysł na randkę lub spotkanie z przyjacielem. Gwarancja nietuzinkowych emocji oraz wykwintnych dań, przygotowanych specjalnie na tą okazję przez prawdziwego mistrza kuchni. Gorąco polecamy, zarówno mieszkańcom Krakowa, jaki turystom.

Pomysł na prezent

Pozostając w klimatycznej ciemności i rozglądając się za nietypowymi, ciekawymi atrakcjami w Krakowie, warto zatrzymać się na chwilę przy niezwykłym wydarzeniu, jakim niewątpliwie jest Degustacja Wina w Ciemności. Wspaniała przygoda, podczas której będziecie smakować różne rodzaje wina oraz przekąski, dopasowane specjalnie do nich, to niewątpliwe wydarzenie, które spodoba się wielu osobom. Dodatkowo anegdoty opowiadane przez Sommeliera oraz jego uwagi, dotyczące wina, sprawią, że oprócz smacznej degustacji, dowiecie się również wielu ciekawych rzeczy, które uczynią z Was prawdziwych, winnych ekspertów. Warto spędzić wieczór w tak miły i oryginalny sposób.
Szukacie typowo zimowej atrakcji w Krakowie? Polecamy niezwykłą Jazdę Psim Zaprzęgiem po Bezdrożach Beskidu! Możliwość pokonania sześcio kilometrowej trasy, to niezwykła przygoda i wspaniała zabawa. Oprócz jazdy, dowiecie się jak hoduje się psy zaprzęgowe, jak się dba o ich prawidłowy rozwój oraz...dlaczego psy kochają takie wycieczki! To będzie pełna radości zabawa! Taki pomysł na prezent to dobra zabawa i emocje w jednym.

Voucher na prezent

Jeżeli szukacie atrakcji, które dostarczą Wam adrenaliny i sprawią, że przeżyjecie przygodę swojego życia, to zapraszamy do ciekawego miejsca, mieszczącego się w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Właśnie tam będziecie mogli spróbować jak smakuje wyjątkowa przygoda - Poznaj Wspinaczkę Skalną dla Dwojga! Wspinanie się po stosunkowo prostych, naturalnych skałach jest niewątpliwie niezwykłą przygodą. Zabawa jest w pełni bezpieczna, a obdarowani będą cały czas asekurowani przez doświadczonego instruktora. Jura Krakowsko-Częstochowska słynie ze "szlaków" wręcz stworzonych do spinania! Przeżyjcie niezwykłą przygodę! Taki Voucher na prezent to gwarancja emocji!
Dla szukających podarunków i wpisujących frazę “prezent Kraków” w wyszukiwarce, polecamy Pakiet Przeżyć “Kraków” czyli zbiór atrakcji w Krakowie, z których obdarowany wybiera jedno przeżycie, które chce zrealizować. Wygodny podarunek, który na pewno będzie trafiony!


Zamiast rzeczy, podaruj emocje w Krakowie!