Szkoła Paralotniowa Falco

Kto z nas nie marzył o tym, by latać i unosić się wysoko w powietrzu? Teraz to marzenie może spełnić każdy z nas! Wyobraź sobie, że dryfujesz w przestworzach, a wszystko, co tylko chcesz, jest na wyciągnięcie Twojej ręki. Zdecyduj się na Lot Paralotnią, który oferuje Szkołą Paralotniową Falco i przeżyj przygodę życia! Poczuj, jak to jest znaleźć się na chwilę w obłokach i podziwiaj piękne widoki z lotu ptaka. Zapewnij sobie niesamowite doznania i podaruj wyjątkowe wspomnienia, które będą towarzyszyły Ci już na zawsze! A jeśli chcesz podzielić te wspaniałe emocje z bliską Twemu sercu osobą, wybierz opcje dla dwojga i razem pofruńcie daleko ponad horyzont.
Szukaj po kategorii

Lot Paralotnią - Łódź i okolice

Szkoła Paralotniowa Falco funkcjonuje na ziemiach łódzkich od 1999 roku. To firma z wieloletnią tradycją, pałająca wielką pasją do sportu, jakim jest paralotnictwo. Ich wiedza i doświadczenie przynoszą owoce w coraz większej popularności szkoły, cieszącej się dużym zainteresowaniem wśród początkujących poszukiwaczy przygód w przestworzach, jak i doświadczonych paralotniarzy. Startowisko szkoły, czyli miejsce, z którego odbywają się loty, znajduje się w malowniczej wsi położonej w województwie łódzkim, w Łękach Kościelnych. Otaczający to miejsce krajobraz, bogaty w liczne pola uprawne, zielone łąki, las, rzekę i strumienie, sprawia, że od patrzenia na ten sielankowy pejzaż z lotu ptaka, można się w nim zakochać. To idealne miejsce na przeżycie pierwszej przygody z paralotnią!

Szkoła Paralotniowa Falco - lot paralotnią w Łodzi

Czujesz, że Twój żywioł to powietrze? Już teraz sprawdź to na własnej skórze i wybierz się na Lot Paralotnią. Dostępny w ofercie lot odbywa się w tandemie z profesjonalnym instruktorem, posiadającym certyfikat, uprawniający do lotów pasażerskich na paralotni. W zależności od warunków atmosferycznych lot paralotnią trwa około 15 minut. Przed samym lotem ma miejsce krótkie szkolenie instruktażowe, podczas którego omawiane są zasady bezpieczeństwa oraz pokazywane są odpowiednie postawy, które trzeba przybrać przy starcie i lądowaniu. W ofercie Szkoły Paralotniowej Falco dostępny jest również Lot Paralotnią dla Dwojga. W tym przypadku loty wykonywane są jeden po drugim i przebiegają identycznie jak lot dla jeden osoby. To świetna okazja do przeżycia wspaniałych emocji z drugą połówką, a może nawet zainicjowanie wspólnego, nowego hobby.

Lot paralotnią w okolicach Łodzi - Szkoła Paralotniowa Falco

Loty paralotnią są bardzo zależne od warunków atmosferycznych. Wymagają perfekcyjnych wiatrów oraz ciepłej, słonecznej pogody. W przeciwieństwie do motoparalotni oraz motolotni, które posiadają napęd silnikowy, paralotnia napędzana jest jedynie prądami powietrznymi. Elementem nośnym, dzięki któremu unosimy się w powietrzu, jest szeleszczące nad głową skrzydło, które przypomina czaszę spadochronu. Ta kolorowa, kołysząca na wietrze chmurka posiada od 22 do 44 metrów kwadratowych powierzchni. Do niej przyczepione są linki nośne, inaczej zwane sterówkami, którymi instruktor steruje, np. zmieniają kierunek lotu. Ta wspaniała, na pozór prosta konstrukcja, stwarza warunki do niesamowicie przyjemnego lotu.

Aby poszukiwania prezentu były jeszcze lepsze, używamy ciasteczek (ang. cookies) w celach statystycznych i marketingowych. Przeczytaj więcej w Polityce Prywatności.