(22) 66 88 272 lub Czat | Pon.-Sob.: 9:00-17:00

Wyprawa Rowerowa Szlakiem Orlich Gniazd | Kraków

Nowość
0.0 0 Opinii

Wyprawa Rowerowa Szlakiem Orlich Gniazd | Kraków


Kraków
1 os.
3 lata ważności
Gwarancja ceny
14 dni na zwrot

369,00 zł

369,00 zł

O prezencie

Wyobraź sobie przygodę, która odbywa się z dala od hałaśliwego miasta. W Twoim otoczeniu słychać tylko delikatny szum drzew i śpiew ptaków - żadnego samochodu, tramwaju, czy wiertarki. Wyprawa Rowerowa Szlakiem Orlich Gniazd to nie tylko sposób na poprawę kondycji - to także możliwość podziwiania górskich szczytów i pięknych okoliczności przyrody prosto z siodełka rowerowego. Nie musisz planować trasy rowerowej - wyruszysz z Krakowa i przez Pękowice, Korzkiew i Ojców, wrócisz do Krakowa. Jeżeli szukałeś wyjazdów rowerowych dla singli - to trafiłeś idealnie - wycieczki odbywają się w małych grupach. Szlaki rowerowe Ojcowskiego Parku Narodowego słyną z pięknych miejsc, wartych podziwiania, więc wyprawa nowoczesnym rowerem elektrycznym, czy (jeżeli ktoś woli tę nazwę) e-bikiem firmy Scott to wspaniała przygoda, w której można uczestniczyć bez względu na wiek, czy kondycję. Wyprawa elektrycznym rowerem po Ojcowskim Parku Narodowym to ekscytujące przeżycie, spełniające marzenia o górskiej wyprawie, pełnej pięknych widoków i świetnej zabawy!

Co zawiera prezent?
Prezent obejmuje wycieczkę rowerem elektrycznym szlakiem Orlich Gniazd, dla jednej osoby.

Ile czasu potrwa przeżycie?
Przygoda potrwa minimalnie 6 godzin. Średni czas wyprawy to 8 godzin.

Jak wygląda trasa?
Wycieczka wyrusza z Krakowa i, przez Pękowice, Korzkiew oraz Ojców, wraca do Krakowa.

Czy będę jechał sam?
Wyprawa odbywa się w małych grupach, zwiększa to bezpieczeństwo na wypadek zdarzeń losowych.

Czy w wycieczce będzie uczestniczył przewodnik?
Tak, będziesz przemierzać m.in. szutrowe drogi Doliny Prądnika, podziwiać górskie szczyty, sprawdzisz miejsce, w którym ukrywał się król Polski oraz skosztujesz pstrąga z lokalnej hodowli. O wszystkich miejscach opowie przewodnik. Wycieczka to nie tylko trening kondycji, ale także możliwość zdobycia ciekawej wiedzy o regionie.

Jak wygląda charakterystyka trasy?
W górę: 450 metrów.
W dół: 450 metrów.
Najniższy punkt na trasie: 211 m n.p.m.
Najwyższy punkt na trasie: 345 m n.p.m.
Dystans: 54 km.
Nawierzchnia: mieszana (asfalt, polne drogi, leśne ścieżki, szuter).

Co mam zapewnione w ramach przeżycia?
Organizator zapewnia Ci:
- całodniowe wypożyczenie wysokiej klasy roweru elektrycznego (czyli e-bike'a) marki Scott,
- pomoc serwisową i merytoryczną przez cały czas trwania wycieczki,
- ubezpieczenie OC i NNW na czas trwania wycieczki (jest to obowiązkowe).

Co muszę mieć swojego lub wypożyczyć dodatkowo?
Potrzebujesz jeszcze:
- dobrej jakości kasku - możliwość wypożyczenia w cenie 20 zł/dzień,
- dobrej jakości plecaka bądź plecaka z "camelbag" (bukłak na wodę) - możliwość wypożyczenia w cenie 20 zł/dzień,
- zmiany platformy na SPD (bez dodatkowej opłaty).

Jak wygląda realizacja przeżycia?
Wycieczka podzielona jest na kilka etapów:

- Pierwszy Etap rowerowej wycieczki:

Przyjedziesz na miejsce rozpoczęcia wycieczki prawdopodobnie o godzinie 9:04, ponieważ umówisz się na 9. Spokojnie, spóźnienie to nic strasznego - wszyscy znają realia wielkiego miasta. Przygoda rozpocznie się od porannej kawy, krótkiego wprowadzania oraz odpowiedniego ustawienia rowerów, by wyprawa przyniosła jak najwięcej radości. Cała wycieczka zaczyna się od szlaku Orlich Gniazd, który łączy Kraków z Częstochową licznymi warowniami, wzniesionymi na wapiennych skałach. Na początku droga wiedzie przez polne dróżki, którymi dotrzesz pod XVII-wieczny kościół w Giebułtowie. Szybka seria zdjęć, chwila odpoczynku i dalej, asfaltową drogą, przemierzysz wąwóz "Kwietniowe Doły", którego zakończenie na pewno zapamiętasz ciut lepiej - będzie to dość stromy zjazd. Dotrzesz w ten sposób do Korzkwi, gdzie znajduje się pierwszy zamek tzw. Orlich Gniazd, który historią sięga XIV wieku! Krótka chwila zadumy, podziwiania i odpoczynku. Następnie trasa poprowadzi Cię obok stadniny koni (czas na zdjęcie) i ruin starego dworu (czas na kolejne zdjęcie), aż do malowniczo położonej doliny Prądnika. W tej chwili zrozumiesz doskonale ludzi, którzy mieszkają z dala od miasta - uderzy Cię niezwykły spokój i cisza, połączone z delikatnym szumem rzeki. Przemierzając teren Ojcowskiego Parku Narodowego, będziesz cieszył się towarzystwem Prądnika oraz widokiem wapieni, z których słynie Jura Krakowsko-Częstochowska. To właśnie teraz zacznie się najbardziej urokliwa, warta wykonania wielu zdjęć, część wycieczki.

- Drugi Etap i przerwa (można zejść z roweru):

Czas spojrzeć na zegarek, okolice 12. W nogach około 14 kilometrów drogi, a Ty nadal nie czujesz żadnego zmęczenia (chwała rowerom elektrycznym!). Przed Tobą wciąż wszystko, co najlepsze: "Brama Krakowska", zwiedzanie "Jaskini Ciemnej" (z przewodnikiem), a jeszcze ma być dłuższa przerwa i pyszna przekąska! Po zwiedzaniu Jaskini Łokietka udasz się w głąb doliny na zasłużony obiad. Rewelacyjny pstrąg z Ojcowa powinien zaspokoić nawet najbardziej wybredne gusta i napełnić Cię energią na dalszą część wycieczki. Jeżeli masz ochotę, to możesz wykonać krótki trekking na wierzchołek skały, która góruje nad okolicą - piękny widok wynagrodzi Ci zmęczenie. Zobaczysz z niej zamek - czyli kolejny cel wycieczki.

- Trzeci Etap - najdalszy punkt wyprawy rowerowej:

Późnym popołudniem powinieneś dotrzeć do kolejnego zamku ze szlaku Orlich Gniazd, a także kolejnego, niezwykłego miejsca wartego (a jakże!) sfotografowania. Kaplica "Na Wodzie" to tajemnicze miejsce o ciekawej historii. To także najbardziej odległy punkt wycieczki, więc po odpoczynku, podziwianiu widoków, serii zdjęć i wymianie spostrzeżeń, ruszysz powoli w stronę Krakowa.

- Czwarty Etap - zakończenie wycieczki rowerowej:

Wczesnym wieczorem bądź bardzo późnym popołudniem (okolice godziny 17), z porcją dodatkowej wiedzy, endorfin po aktywnym dniu oraz zadowoleniem z samego siebie, powinieneś dotrzeć w pobliże miejsca, w którym rozpoczynała się wycieczka rowerowa. To czas na radość i zdjęcia (poświadczające rodzinie, przyjaciołom i znajomym, że dałeś radę), które będą ozdobą Twojego profilu w mediach społecznościowych. Jeżeli Twoim marzeniem jest filiżanka kawy... to nie ma sprawy! Możesz się jej napić w towarzystwie innych uczestników wycieczki. Było super, więc... kiedy powtórka?

Całodniowa Wycieczka Rowerowa Szlakiem Orlich Gniazd sprawdzi się jako:
prezent dla ukochanego, prezent dla singielki, prezent urodzinowy, prezent świąteczny

Szukasz ciekawego podarunku dla ukochanej lub singla? Potrzebujesz przeżycia, które znakomicie sprawdzi się jako prezent dla miłośnika rowerów, kolarstwa i rowerowych wycieczek? Całodniowa Wycieczka Rowerowa Szlakiem Orlich Gniazd to niezwykła, rowerowa przygoda, która łączy w sobie elementy kolarstwa, ćwiczeń, zwiedzania oraz dobrej zabawy. Nie musisz planować trasy rowerowej ani szukać wyjazdu rowerowego dla singli - w kameralnej grupie można przeżyć niezwykłą rowerową zabawę. Wycieczka szlakami rowerowymi Ojcowskiego Parku Narodowego to niesamowite doświadczenie - idealne na prezent z okazji rocznicy ślubu, Dnia Kobiet, czy Dnia Chłopaka. Emocjonująca przygoda na rowerze to fantastyczne przeżycie dla osób w każdym wieku (tata, mama, dziadek lub babcia) oraz w każdej kondycji fizycznej (e-bike niezwykle pomaga w pedałowaniu). Wybierz niezwykły prezent marzeń, który zagwarantuje wielkie emocje i cudowne wspomnienia!


Informacje o produkcie

Miejsce realizacji

Kraków

Obowiązujący strój

Ubranie, w którym czujesz się dobrze. Obuwie sportowe.

Czas trwania

6-8 godzin.

Uczestnicy

1 osoba.

Pogoda

Pogoda może uniemożliwić realizację (decyzję podejmuje wykonawca). W takim wypadku należy zarezerwować inny termin.

Ważne informacje

Wymagana wcześniejsza rezerwacja. Wycieczka odbywa się w grupach. Przyjeżdżasz w ustalone miejsce, gdzie czeka na Ciebie Twój sprzęt. Po chwili wsiadasz na e-bike Scott i wraz z lokalnym przewodnikiem i kameralną grupą wyruszasz odetchnąć od zgiełku miasta. Organizator zapewnia: całodniowe wypożyczenie wysokiej klasy e-bike'a marki Scott, support serwisowy i merytoryczny przedstawiciela Peak Bike przez cały czas trwania wycieczki, obowiązkowe ubezpieczenie OC i NNW na czas trwania wycieczki. Organizator nie zapewnia (trzeba mieć swoje lub wypożyczyć na miejscu): wypożyczenia dobrej jakości kasku - 20 zł/dzień, wypożyczenia dobrej jakości plecaka, opcjonalnie plecaka z "camelbag" - 20 zł/dzień, zmiany platformy na SPD (bez dodatkowej opłaty), dobrowolnych napiwków dla obsługi przedstawiciela Peak Bike. Szczegółowy Plan Wycieczki dostępny na stronie organizatora. Przeżycie odbywa się w grupie minimalnie 4 osób. Realizator zastrzega sobie prawo do zmiany terminu. Wycieczka nie uwzględnia posiłku (jest dodatkowo płatny na miejscu).


Sprawdź na mapie


Realizacja

Peak Bike

Zobacz więcej ofert tego wykonawcy

Sprawdź

0.0 0 Opinii

TERESA S.

Było super . Wydarzenie spełniło nasze oczekiwania w 100 % . Przewodnik dostosował stopień trudności do naszych możliwości co sprawiło że mogliśmy je w pełni wykorzystać . Bardzo polecamy .

Zobacz inne propozycje

Aby poszukiwania prezentu były jeszcze lepsze, używamy ciasteczek (ang. cookies) w celach statystycznych i marketingowych. Przeczytaj więcej w Polityce Prywatności oraz Polityce Cookies.