Wyprawa Rowerowa Szlakiem Orlich Gniazd dla Dwojga | Kraków

Nowość
0.0 0 Opinii

Wyprawa Rowerowa Szlakiem Orlich Gniazd dla Dwojga | Kraków


Kraków
2 os.
3 lata ważności
Gwarancja ceny
14 dni na zwrot

799,00 zł

799,00 zł

O prezencie

Macie dość hałaśliwego miasta i chętnie wybralibyście się na łono natury? Lubicie rowerowe wyprawy i chętnie spróbowalibyście czegoś nowego? Zapraszamy na Wyprawe Rowerową Szlakiem Orlich Gniazd dla Dwojga! Wsiądziecie na elektryczne rowery i przeżyjecie niezwykłą przygodę - z dala od zatłoczonego miasta i nieznośnego hałasu. Spędzicie aktywny dzień, który nie tylko pozwoli zadbać Wam o kondycję, ale także zapewni zwiedzanie i podziwianie niezwykłych miejsc - pięknych widoków, zabytkowych budynków oraz dzikiej natury w najlepszym wydaniu. Dowiecie się dużo więcej o regionie oraz poznacie Ojcowski Park Narodowy z zupełnie innej strony. Planowaliście spędzić wolny dzień w sposób aktywny? Taka wycieczka rowerowa to doskonały wybór! Jesteśmy pewni, że będziecie zachwyceni taką możliwością spędzenia czasu. Ruszajcie na emocjonującą, rowerową wyprawę!

Co zawiera prezent?
Prezent obejmuje wycieczkę rowerem elektrycznym szlakiem Orlich Gniazd, dla dwóch osób.

Ile czasu potrwa przeżycie?
Przygoda potrwa minimalnie 6 godzin. Średni czas wyprawy to 8 godzin.

Jak wygląda trasa?
Wycieczka wyrusza z Krakowa i, przez Pękowice, Korzkiew oraz Ojców, wraca do Krakowa.

Czy będę jechał sam?
Wyprawa odbywa się w małych grupach, zwiększa to bezpieczeństwo na wypadek zdarzeń losowych.

Czy w wycieczce będzie uczestniczył przewodnik?
Tak, będziecie przemierzać m.in. szutrowe drogi Doliny Prądnika, podziwiać górskie szczyty, sprawdzicie miejsce, w którym ukrywał się król Polski oraz skosztujecie pstrąga z lokalnej hodowli. O wszystkich miejscach opowie przewodnik. Wycieczka to nie tylko trening kondycji, ale także możliwość zdobycia ciekawej wiedzy o regionie.

Jak wygląda charakterystyka trasy?
W górę: 450 metrów.
W dół: 450 metrów.
Najniższy punkt na trasie: 211 m n.p.m.
Najwyższy punkt na trasie: 345 m n.p.m.
Dystans: 54 km.
Nawierzchnia: mieszana (asfalt, polne drogi, leśne ścieżki, szuter).

Co mamy zapewnione w ramach przeżycia?
Organizator zapewni Wam:
- całodniowe wypożyczenie wysokiej klasy rowerów elektrycznych (czyli e-bike’ów) marki Scott,
- pomoc serwisową i merytoryczną przez cały czas trwania wycieczki,
- ubezpieczenie OC i NNW na czas trwania wycieczki (jest to obowiązkowe).

Co musimy mieć swojego lub wypożyczyć dodatkowo?
Potrzebujecie jeszcze:
- dobrej jakości kasku - możliwość wypożyczenia w cenie 20 zł/dzień,
- dobrej jakości plecaka bądź plecaka z "camelbag" (bukłak na wodę) - możliwość wypożyczenia w cenie 20 zł/dzień,
- zmiany platformy na SPD (bez dodatkowej opłaty).

Jak wygląda realizacja przeżycia?
Wycieczka podzielona jest na kilka etapów:

- Pierwszy Etap rowerowej wycieczki:

Przyjedziecie na miejsce rozpoczęcia prawdopodobnie lekko spóźnieni - wiadomo, korki. Niemniej wyprawa zaczyna się o 9. Spokojnie, spóźnienie to nic strasznego - wszyscy znają realia wielkiego miasta. Przygoda rozpocznie się od porannej kawy, krótkiego wprowadzania oraz odpowiedniego ustawienia rowerów, by wyprawa przyniosła Wam jak najwięcej radości. Cała wycieczka zaczyna się od szlaku Orlich Gniazd, który łączy Kraków z Częstochową licznymi warowniami, wzniesionymi na wapiennych skałach. Na początku droga wiedzie przez polne dróżki, którymi dotrzecie pod XVII-wieczny kościół w Giebułtowie. Szybka seria zdjęć, chwila odpoczynku i dalej, asfaltową drogą, przemierzycie wąwóz "Kwietniowe Doły", którego zakończenie na pewno zapamiętacie ciut lepiej - będzie to dość stromy zjazd. Dotrzecie w ten sposób do Korzkwi, gdzie znajduje się pierwszy zamek tzw. Orlich Gniazd, który historią sięga XIV wieku! Krótka chwila zadumy, podziwiania i odpoczynku. Następnie trasa poprowadzi Was obok stadniny koni (czas na zdjęcie) i ruin starego dworu (czas na kolejne zdjęcie), aż do malowniczo położonej doliny Prądnika. Właśnie w tej chwili doskonale zrozumiecie ludzi, którzy mieszkają z dala od miasta - uderzy Was niezwykły spokój i cisza, połączone z delikatnym szumem rzeki. Przemierzając teren Ojcowskiego Parku Narodowego, będziecie cieszyć się “towarzystwem” Prądnika oraz widokiem wapieni, z których słynie Jura Krakowsko-Częstochowska. To właśnie teraz zacznie się najbardziej urokliwa, warta wykonania wielu zdjęć, część wycieczki.

- Drugi Etap i przerwa (można zejść z roweru):

Czas spojrzeć na zegarek, okolice 12. W nogach około 14 kilometrów drogi, a Wy nadal nie czujesz żadnego zmęczenia (chwała rowerom elektrycznym!). Przed Wami wciąż wszystko, co najlepsze: "Brama Krakowska", zwiedzanie "Jaskini Ciemnej" (z przewodnikiem), a jeszcze ma być dłuższa przerwa i pyszna przekąska! Po zwiedzaniu Jaskini Ciemnej udacie się w głąb doliny na zasłużony obiad. Rewelacyjny pstrąg z Ojcowa powinien zaspokoić nawet najbardziej wybredne gusta i napełnić Was energią na dalszą część wycieczki. Jeżeli macie ochotę, to możecie wykonać krótki trekking na wierzchołek skały, która góruje nad okolicą - piękny widok wynagrodzi Wam zmęczenie. Zobaczycie z niej zamek - czyli kolejny cel wycieczki.

- Trzeci Etap - najdalszy punkt wyprawy rowerowej:

Późnym popołudniem powinniście dotrzeć do kolejnego zamku ze szlaku Orlich Gniazd, a także kolejnego, niezwykłego miejsca wartego (a jakże!) sfotografowania. Kaplica "Na Wodzie" to tajemnicze miejsce o ciekawej historii. To także najbardziej odległy punkt wycieczki, więc po odpoczynku, podziwianiu widoków, serii zdjęć i wymianie spostrzeżeń, ruszycie powoli w stronę Krakowa.

- Czwarty Etap - zakończenie wycieczki rowerowej:

Wczesnym wieczorem bądź bardzo późnym popołudniem (okolice godziny 17), z porcją dodatkowej wiedzy, endorfin po aktywnym dniu oraz zadowoleniem z samego siebie, dotrzecie w pobliże miejsca, w którym rozpoczynała się wycieczka rowerowa. To czas na radość i zdjęcia (poświadczające rodzinie, przyjaciołom i znajomym, że daliście radę), które będą ozdobą Waszych profili w mediach społecznościowych. Jeżeli Waszym marzeniem jest filiżanka kawy... to nie ma sprawy! Możecie ją wypić w towarzystwie innych uczestników wycieczki. Było super, więc czas zadać sobie pytanie... kiedy powtarzamy zabawę?

Całodniowa Wycieczka Rowerowa Szlakiem Orlich Gniazd dla Dwojga sprawdzi się jako:
prezent dla pary, prezent dla rodziców, prezent ślubny, prezent na rocznicę

Szukasz ciekawego przeżycia, które można ofiarować znajomym lub przyjaciołom? A może potrzebujesz interesującego i emocjonującego podarunku dla małżeństwa, które mieszka w Krakowie? Wyprawa Rowerowa Szlakiem Orlich Gniazd dla Dwojga to wyprawa na elektrycznych rowerach, która zachwyca osoby w każdym wieku! Długa, ale niezbyt wymagająca trasa, jest idealnym wyborem dla osób w każdej kondycji. Znakomicie sprawdzi się na Dzień Kobiet, Dzień Chłopaka, rocznicę ślubu czy nietypowe Walentynki! Ten niezwykły, pełen emocji i pasji, super prezent dla dwóch osób to nie tylko przygoda dla par. To również okazja, by wybrać się na wycieczkę rowerową z przyjacielem lub przyjaciółką i przeżyć niezwykłe przygody we dwoje! Podaruj emocje, wybierając prezent marzeń!


Informacje o produkcie

Miejsce realizacji

Kraków

Obowiązujący strój

Ubranie, w którym czujecie się dobrze. Obuwie sportowe.

Czas trwania

6-8 godzin.

Uczestnicy

2 osoby.

Pogoda

Pogoda może uniemożliwić realizację (decyzję podejmuje wykonawca). W takim wypadku należy zarezerwować inny termin.

Ważne informacje

Wymagana wcześniejsza rezerwacja. Wyprawa odbywa się w grupach. Przyjeżdżacie w ustalone miejsce, gdzie czeka na Was wasz sprzęt. Po chwili wsiadacie na e-bike Scott i wraz z lokalnym przewodnikiem i kameralną grupą wyruszacie odetchnąć od zgiełku miasta. Organizator zapewnia: całodniowe wypożyczenie wysokiej klasy e-bike'a marki Scott, support serwisowy i merytoryczny przedstawiciela Peak Bike przez cały czas trwania wycieczki, obowiązkowe ubezpieczenie OC i NNW na czas trwania wycieczki. Organizator nie zapewnia (trzeba mieć swoje lub wypożyczyć na miejscu): wypożyczenia dobrej jakości kasku - 20 zł/dzień, wypożyczenia dobrej jakości plecaka, opcjonalnie plecaka z "camelbag" - 20 zł/dzień, zmiany platformy na SPD (bez dodatkowej opłaty), dobrowolnych napiwków dla obsługi przedstawiciela Peak Bike. Szczegółowy Plan Wycieczki dostępny na stronie organizatora. Przeżycie odbywa się przy minimalnie 2 osobach. Realizator zastrzega sobie prawo do zmiany terminu. Wycieczka nie uwzględnia posiłku (jest dodatkowo płatny na miejscu).


Sprawdź na mapie


Realizacja

Peak Bike

Zobacz więcej ofert tego wykonawcy

Sprawdź

0.0 0 Opinii

Zobacz inne propozycje

Aby poszukiwania prezentu były jeszcze lepsze, używamy ciasteczek (ang. cookies) w celach statystycznych i marketingowych. Przeczytaj więcej w Polityce Prywatności oraz Polityce Cookies.