Stowarzyszenie Grupa Falco 2

Ponad chmurami, w promieniach Słońca, z dala od zmartwień unosisz się ponad ziemią. Czujesz wiatr we włosach i ciepło Słońca na twarzy. Twoje ciało zalewa serotoninowa fala…Ta fantazja może stać się rzeczywistością. Lot motoparalotnią jest na wyciągnięcie ręki. Wystarczy, że dasz się ponieść swoim marzeniom. To zupełnie inne doznanie, niż lot samolotem. Nie ogranicza Cię ciasna przestrzeń, ani współpasażerowie. Tylko Ty i horyzont. Możesz też zabrać ze sobą bliską Ci osobę, z którą chcesz dzielić to przeżycie. Twój lot może nawet zostać sfilmowany! Kiedy będzie już po wszystkim, usiądziesz na mięciutkiej sofie, okryjesz się kocykiem i, popijając kakao, będziesz przyglądać się swoim podniebnym wyczynom.
Szukaj po kategorii

Stowarzyszenie Grupa Falco

Stowarzyszenie Grupa Falco wzięło swoją nazwę od sokoła. Bo sokół to imponujący i dostojny ptak, który porusza się w wyjątkowo wytworny sposób. Latanie motoparalotnią to próba dorównania temu nadzwyczajnemu drapieżnikowi.

Stowarzyenie Grupa Falco tworzą doświadczeni i utytułowani piloci motoparalotniowi. Są członkami polskiej kadry narodowej, zdobywcami kilkunastu medali na Mistrzostwach Świata i Europy. Słowem - profesjonaliści. Oprócz wyczynowego latania na motoparalotni, pracują przy monitoringu przemysłowym autostrad, wykonują zdjęcia filmowe na potrzeby kinematografii oraz zdjęcia terenów inwestycyjnych.

Wzleć do nieba jak ptak ze Stowarzyszeniem Grupa Falco

Jeśli od dawna marzysz o wzniesieniu się w przestworza, z naszą pomocą polecisz jak ptak. Grupa Falco oferuje aż 6 różnych prezentów. Możesz zdecydować jak długo chcesz latać, czy chcesz żeby Twój lot był filmowany albo czy chcesz przeżyć tę przygodę z bliską Ci osobą. Będziesz mieć okazję na podziwianie Torunia i okolicznych miejsc z lotu ptaka. Poczujesz nieopisany spokój i radość. Koktajl endorfinowo-serotoninowy zaleje Twój mózg. Zanim wzniesiesz się w przestworza, instruktor przeprowadzi krótkie szkolenie. Poznasz tajniki działania motoparalotni, jej podstawowe elementy, a także dowiesz się, jak zachować bezpieczeństwo podczas lotu. Po takim wstępnym przeszkoleniu, wzlecisz w górę razem z instruktorem. Jego zadaniem będzie pilotowanie, a Twoim - podziwianie ziemi z góry.

Maszyny latające Leonarda da Vinci

Leonardo da Vinci był prawdziwym człowiekiem renesansu. Malował, rzeźbił, pisał poezję, projektował budynki, zgłębiał tajniki biologii, geologii i anatomii. Znany jest również z wyprzedzających swoją epokę wynalazków - maszyn wojennych i latających. Wiele z tych projektów zainspirowało późniejszych inżynierów do stworzenia różnego typu samolotów i innych maszyn latających. Jeden z pomysłów Leonarda, ornitopter, uważany był za niemożliwy do realizacji. Ten pogląd obalili kanadyjscy konstruktorzy. Stworzyli maszynę latającą, która unosiła się dzięki energii ludzkich mięśni. Pilot ornitoptera poruszał specjalnym drążkiem, który wprawiał w ruch skrzydła. Lot kanadyjskiego ornitoptera trwał 19,3 sekundy i pokonał 145 metrów ze średnią prędkością 25,6 kilometrów na godzinę.

Niezapomniane przeżycie, czyli lot motoparalotnią ze Stwaorzyszenie Grupa Falco

Lot motoparalotnią, to wydarzenie, które na zawsze wyryje się w Twej pamięci. To niecodzienne wydarzenie da Ci tyle radości, że zapragniesz powtórzyć je w przyszłości. Dla takich chwil warto żyć. Fruniesz jak ptak, z dala od stresu i problemów. Czujesz się tak, jakby grawitacji nie było. Oczyszczasz umysł ze wszystkich złych myśli. Nabranie dystansu (fizycznie) spowoduje, że nabierzesz dystansu (psychicznego) do wszelkich ziemskich kłopotów. A przy okazji przeżyjesz niesamowitą przygodę, o której będziesz opowiadać najbliższym.

Aby poszukiwania prezentu były jeszcze lepsze, używamy ciasteczek (ang. cookies) w celach statystycznych i marketingowych. Przeczytaj więcej w Polityce Prywatności.