Prezenty na Walentynki

Walentynki to wyjątkowe święto – sami wybieramy z kim chcemy spędzić ten piękny dzień. Prezent dla ukochanej lub ukochanego nie może być banalny! Masz dosyć kwiatów, czekoladek i kina? W tej kategorii znajdziesz garść inspiracji oraz wiele gotowych oryginalnych prezentów na Walentynki.

Sortuj wyniki: 520
60 z 520

14 lutego wszyscy zakochani na świecie obchodzą swoje Święto - Walentynki. Tradycją jest wręczanie ukochanej osobie listu z wyznaniem miłości oraz wymienianie się prezentami. Zwyczaj ten ukształtował się w renesansie w zachodniej i południowej Europie. Rozpowszechnił się najbardziej w Anglii, skąd zawędrował do Stanów Zjednoczonych. Z czasem Walentynki upowszechniły się na całym świecie, będąc jednym z najpopularniejszych świąt i okazji do wręczania prezentów bliskim.

 

Zwyczaje walentynkowe na świecie

W Anglii popularne niegdyś było przebieranie się dzieci za dorosłych i śpiewanie romantycznych piosenek. Dziś zwyczaj ten już zanikł, lecz wciąż silna jest tradycja wręczania przy tej okazji kartek miłosnych
W Czechach popularny stał się zwyczaj wieszania przez zakochanych kłódek na moście Karola w Pradze. Podobnie robią zakochani we Wrocławiu na moście Tumskim
Na drugim końcu świata, w Malezji, w Walentynki organizowany jest konkurs, w którym pary skuwane są ze sobą kajdankami. Ich zadaniem jest wytrzymanie ze sobą całego tygodnia.
Francuzi, wbrew pozorom i wbrew powszechnie panującemu przekonaniu, nie są narodem hucznie obchodzącym Walentynki. Paryż, co prawda, przeżywa oblężenie zakochanych i zapatrzonych w siebie par, ale są to głównie turyści, spacerujący po stolicy miłości, wyznający sobie uczucia, a także często oświadczający się i przyjmujący zaręczyny. Jeśli już Francuzi obchodzą Walentynki, to ograniczają się do zakupu kwiatów i czegoś słodkiego, ewentualnie wybiorą się na kolację, co we Francji nie jest niczym niezwykłym, gdyż na mieście jada się bardzo często.
Włosi obchodzą Walentynki podobnie do nas. Idą do kina lub na kolację i kupują sobie walentynkowe prezenty z tą jednak różnicą, że u Włochów każdy podarunek kupiony z tej okazji powinien być w kolorze czerwonym. Nie ważne czy jest to bielizna, perfumy, czy drobiazg, który ma sprawić radość, przynajmniej opakowanie powinno być w kolorze miłości.
Amerykanie obchodzą Walentynki bardzo hucznie. Nie dziwne, gdyż to właśnie w tym kraju zwyczaj ten upowszechnił się najwcześniej, bo już na początku XX wieku. Amerykanie kupują sobie kartki walentynkowe, wychodzą wspólnie do kina i restauracji, a także kupują drogie prezenty - prawie zawsze z motywem serca. Nie są oszczędni w wyrażaniu swoich uczuć i nawet dzieci biora udział w tej zabawie, kupując sobie wzajemnie cała masę drobnych prezentów. Witryny sklepowe już w styczniu pełne są serduszek, cherubinów i wszechobecnego LOVE.

 

Wyjątkowe Walentynki

Czy istnieje lepsza okazja do wyrażania uczuć i wręczania prezentów ukochanym niż Międzynarodowy Dzień Zakochanych? Jeśli masz to szczęście, by mieć z kim świętować ten wyjątkowy dzień, najwyższy czas, aby pomyśleć o równie wyjątkowym prezencie. Na szczęście Walentynki to jedna z tych okazji, kiedy znalezienie prezentu nie wymaga wiele trudu i nie stanowi kolejnego powodu do typowo polskich narzekań. W końcu kto zna marzenia i pragnienia twojej drugiej połówki równie dobrze jak ty?

 

Jaki prezent na Walentynki? Romantyczne opcje dla dwojga

Jaki powinien być idealny prezent na Walentynki? Przede wszystkim romantyczny. Być może to stwierdzenie tak proste, że niemal banalne, ale jak to czasem bywa z banałami, od czasu do czasu ktoś musi nam o nich przypomnieć. Jak brzmi przepis na udany prezent? Podaruj przeżycie, którym będziecie mogli cieszyć się razem. Seans w kinie dla dwojga, który sprawi, że znów poczujecie się jak na swojej pierwszej randce. Czekoladowe Fondue, w czasie którego będziecie mogli rozkoszować się czekoladą równie słodką co wasze uczucie. Przynajmniej w czasach, gdy wciąż rozkwitało. Romantyczny masaż dla dwojga, który pomoże wam pozbyć się napięcia i uniknąć kolejnej kłótni. Romantyczna kolacja dla dwojga w jednym z jej wielu wariantów, w czasie której przypomnicie sobie swoje pierwsze rocznice i zaczniecie zastanawiać się dlaczego właściwie porzuciliście tradycję wspólnych wyjść. A może jeden z romantycznych wyjazdów, dzięki którym znów poczujecie się jak nowożeńcy? Lub jedna z aktywnych atrakcji, która jeszcze bardziej zbliży was do siebie? W końcu naukowcy dawno już dowiedli, że silne emocje mają pozytywny wpływ na budowanie więzi. W tym roku kup coś innego niż tradycyjny bukiet róż lub pudełko czekoladek.

 

Walentynki - tradycja, czy "zachodni wymysł"?

Mówią, że "gdzie miłość panuje, tam niewiele brakuje". Z pewnością nie brakuje namiętności, gorących spojrzeń i miłych gestów dwojga zakochanych. I tak jak wszyscy, także zakochani mają swoje święto, kiedy mogą dać wyraz swoim uczuciom oraz swojego Patrona - Świętego Walentego. Wciąż w Polsce wiele osób jest przeciwnych świętowaniu Walentynek z tego powodu, że jest to święto zachodnie. Podkreślają przy tym, że w Polsce mamy nasze własne święto miłości, obchodzone w Noc Kupały, przypadająca 21-22 czerwca. 21 czerwca jest dniem letniego przesilenia słońca - najdłuższym dniem w roku. Z pogańskiej Nocy Kupały wywodzi się chrześcijańska tradycja wigilii św. Jana, zwana Nocą Świętojańską, przypadająca na 24 czerwca. Dzień ten w wielu krajach świata jest hucznie obchodzony i bywa także, że jest dniem wolnym od pracy, w którym zakochane pary obchodzą święto miłości po raz drugi, podobnie jak w Walentynki. 

Dlatego naszym zdaniem każda okazja do okazywania sobie uczuć jest dobra i nie widzimy przeciwwskazań, aby obchodzić święto miłości 2 razy w roku :)

Aby poszukiwania prezentu były jeszcze lepsze, używamy ciasteczek (ang. cookies) w celach statystycznych i marketingowych. Przeczytaj więcej w Polityce Prywatności.