Prezent na Walentynki

Walentynki to wyjątkowe święto – sami wybieramy, z kim chcemy spędzić ten piękny dzień. Wiesz skąd wzięło się Święto Zakochanych? Jakie zwyczaje panują tego dnia na świecie? Wybierz unikalny prezent walentynkowy dla ukochanej lub prezent na Walentynki dla ukochanego. Podarunek z tej okazji nie może być banalny! Masz dosyć kwiatów, czekoladek i kina? W tej kategorii znajdziesz garść inspiracji oraz wiele gotowych pomysłów na oryginalne prezenty na Walentynki.

Szukaj po kategorii
Sortuj wyniki: 2615
Wyświetlono 60 z 2615

Oryginalny prezent na Walentynki

14 lutego wszyscy zakochani na świecie obchodzą swoje Święto - Walentynki. Tradycją jest wręczanie ukochanej osobie listu z wyznaniem miłości oraz wymienianie się prezentami. Zwyczaj ten ukształtował się w renesansie w zachodniej i południowej Europie. Rozpowszechnił się najbardziej w Anglii, skąd zawędrował do Stanów Zjednoczonych. Z czasem Walentynki upowszechniły się na całym świecie, będąc jednym z najpopularniejszych świąt i okazji do wręczania prezentów bliskim.

Skąd wzięły się Walentynki?

Pierwowzorem współczesnych Walentynek, od którego wzięło się Święto Zakochanych, był zwyczaj, który obchodzono w starożytnym Rzymie. Dzień Płodności i Macierzyństwa, bo tak nazywało się to święto, miał swoje ciekawe obchody. Każda niezamężna kobieta wrzucała do wielkiego dzbana karteczkę ze swoimi imieniem, następnie kawalerowie losowali kartki - w ten sposób wybierając partnerkę na świąteczne zabawy. Skąd wziął się w tym wszystkim św. Walenty? Był on mieszkańcem Rzymu, w którym panował wtedy cesarz Klaudiusz II Gocki, który zakazał młodym mężczyznom wchodzenia w związki małżeńskie, z obawy, że mężczyźni posiadający rodziny, nie będą chcieli wstępować do wojska. Święty Walenty złamał zakaz i potajemnie udzielał ślubów, za co spotkała go surowa kara - został wtrącony do więzienia. Tam poznał córkę więziennego strażnika, która była ślepa. Walenty uleczył ją ze ślepoty, a potem... udzielił jej ślubu. Za ten czyn cesarz skazał go na śmierć. Walenty na pożegnanie zostawił list dla wspomnianej córki strażnika, który zaczynał się od słów "Od Twojego Walentego". Jest to oczywiście legenda, ale jak wiadomo, w każdej legendzie jest ziarnko prawdy.

Zwyczaje walentynkowe na świecie

W Anglii popularne niegdyś było przebieranie się dzieci za dorosłych i śpiewanie romantycznych piosenek. Dziś zwyczaj ten już zanikł, lecz wciąż silna jest tradycja wręczania przy tej okazji kartek miłosnych
W Czechach popularny stał się zwyczaj wieszania przez zakochanych kłódek na moście Karola w Pradze. Podobnie robią zakochani we Wrocławiu na moście Tumskim
Na drugim końcu świata, w Malezji, w Walentynki organizowany jest konkurs, w którym pary skuwane są ze sobą kajdankami. Ich zadaniem jest wytrzymanie ze sobą całego tygodnia.
Francuzi, wbrew pozorom i wbrew powszechnie panującemu przekonaniu, nie są narodem hucznie obchodzącym Walentynki. Paryż, co prawda, przeżywa oblężenie zakochanych i zapatrzonych w siebie par, ale są to głównie turyści, spacerujący po stolicy miłości, wyznający sobie uczucia, a także często oświadczający się i przyjmujący zaręczyny. Jeśli już Francuzi obchodzą Walentynki, to ograniczają się do zakupu kwiatów i czegoś słodkiego, ewentualnie wybiorą się na kolację, co we Francji nie jest niczym niezwykłym, gdyż na mieście jada się bardzo często.
Włosi obchodzą Walentynki podobnie do nas. Idą do kina lub na kolację i kupują sobie walentynkowe prezenty z tą jednak różnicą, że u Włochów każdy podarunek kupiony z tej okazji powinien być w kolorze czerwonym. Nie ważne czy jest to bielizna, perfumy, czy drobiazg, który ma sprawić radość, przynajmniej opakowanie powinno być w kolorze miłości.
Amerykanie obchodzą Walentynki bardzo hucznie. Nie dziwne, gdyż to właśnie w tym kraju zwyczaj ten upowszechnił się najwcześniej, bo już na początku XX wieku. Amerykanie kupują sobie kartki walentynkowe, wychodzą wspólnie do kina i restauracji, a także kupują drogie prezenty - prawie zawsze z motywem serca. Nie są oszczędni w wyrażaniu swoich uczuć i nawet dzieci biora udział w tej zabawie, kupując sobie wzajemnie cała masę drobnych prezentów. Witryny sklepowe już w styczniu pełne są serduszek, cherubinów i wszechobecnego LOVE.

Wyjątkowe Walentynki, czyli najlepsze prezent walentynkowe

Czy istnieje lepsza okazja do wyrażania uczuć i wręczania prezentów ukochanym niż Międzynarodowy Dzień Zakochanych? Jeśli masz to szczęście, by mieć z kim świętować ten wyjątkowy dzień, najwyższy czas, aby pomyśleć o równie wyjątkowym prezencie. Na szczęście Walentynki to jedna z tych okazji, kiedy znalezienie prezentu nie wymaga wiele trudu i nie stanowi kolejnego powodu do typowo polskich narzekań. W końcu kto zna marzenia i pragnienia twojej drugiej połówki równie dobrze jak ty? Piękna, miłosna tradycja przetrwała do dzisiejszych czasów. Dla wielu osób Święto Zakochanych to ważna data. Kobiety otrzymują kwiaty i upominki, a pary chętnie wieczorem wychodzą do restauracji. 14 lutego to data obchodzona niemal na całym świecie. Wszędzie można spotkać kolorowe serduszka, ogromne pluszowe maskotki, a kwiaciarnie są licznie oblegane. Jak znaleźć oryginalny walentynkowy prezent dla ukochanej? Czym kierować się przy wyborze prezentu na walentynki dla mężczyzny?

Jaki prezent na Walentynki? Romantyczne opcje dla dwojga

Jaki powinien być idealny prezent na Walentynki? Przede wszystkim romantyczny. Być może to stwierdzenie tak proste, że niemal banalne, ale jak to czasem bywa z banałami, od czasu do czasu ktoś musi nam o nich przypomnieć. Jak brzmi przepis na udany prezent? Podaruj przeżycie, którym będziecie mogli cieszyć się razem. Seans w kinie dla dwojga, który sprawi, że znów poczujecie się jak na swojej pierwszej randce. Czekoladowe Fondue, w czasie którego będziecie mogli rozkoszować się czekoladą równie słodką co wasze uczucie. Przynajmniej w czasach, gdy wciąż rozkwitało. Romantyczny masaż dla dwojga, który pomoże wam pozbyć się napięcia i uniknąć kolejnej kłótni. Romantyczna Kolacja dla Dwojga w jednym z jej wielu wariantów, w czasie której przypomnicie sobie swoje pierwsze rocznice i zaczniecie zastanawiać się dlaczego właściwie porzuciliście tradycję wspólnych wyjść. A może jeden z romantycznych wyjazdów, dzięki którym znów poczujecie się jak nowożeńcy? Lub jedna z aktywnych atrakcji, która jeszcze bardziej zbliży was do siebie? W końcu naukowcy dawno już dowiedli, że silne emocje mają pozytywny wpływ na budowanie więzi. W tym roku kup coś innego niż tradycyjny bukiet róż lub pudełko czekoladek.

Prezent na Walentynki dla kobiety

Ciekawym prezentem z okazji Święta Zakochanych może być przeżycie, które doskonale zrelaksuje i odpręży ukochaną. Jeżeli zagwarantuje jeszcze odrobinę egzotyki, z pewnością okaże się “strzałem w dziesiątkę”. Tajski Dzień w SPA to wyjątkowe połączenie rozkoszy i ukojenia, a także idealna okazja, by na chwilę odpocząć od codziennych obowiązków i stresów. Osoba obdarowana spędzi bardzo przyjemne chwile w SPA, gdzie profesjonaliści zadbają o jej ciało i duszę. Oczyszczający peeling ciała, regenerujący zabieg z alg, maska na twarz oraz masaż ciała, twarzy i głowy. Na zakończenie otrzyma jeszcze tradycyjny tajski napój - Nam Matoom, który zachwyca słodko-gorzkim smakiem. Tworzony jest z owocu o nazwie Bael. Przygoda w salonie piękności to idealny wybór na Walentynki!
Z kolei osoby szukające uniwersalnego prezentu walentynkowego z pewnością będą zainteresowane pakietem, który trafi w gusta każdej kobiety. Pakiet Przeżyć “Dla Niej” to zbiór unikalnych atrakcji, dedykowanych specjalnie dla kobiet. Spośród setek możliwości osoba obdarowana wybierze jedną, którą zrealizuje. Jest to gwarancja udanego wyboru, bowiem kobieta sama wybierze, jakie marzenie chce spełnić!

Walentynki a prezent dla mężczyzny

Ciężko zaskoczyć ukochaną oryginalnym prezentem, prawda? Skarpetki czy krawat to już przeżytek, który nie mieści się w szafie, dlatego na Walentynki warto wybrać coś unikalnego i niepowtarzalnego. Wspaniałą przygodą, która zachwyci faceta, będzie wizyta na strzelnicy i Ekstremalne Doświadczenie Strzeleckie. Przygoda na strzelnicy to możliwość poznania kilku broni i oddania z nich strzałów do celu - broń sportowa, pistolet, AK-47 oraz broń gładkolufowa, czyli popularny shotgun. Możliwość spróbowania swoich sił na strzelnicy to nie romantyczny prezent, ale na pewno sprawi radość facetowi z okazji Walentynek!
Długo wpisywałaś w wyszukiwarce “uniwersalny prezent dla mężczyzny” i nic specjalnego nie znalazłaś? W takim razie skorzystaj z wyjątkowego Pakietu Przeżyć “Dla Niego”, który jest unikalnym zbiorem prezentów i atrakcji, przeznaczonych dla faceta. Spośród setek możliwości, obdarowany wybierze jedną, którą zrealizuje. Jest to pewna gwarancja zadowolenia, bowiem mężczyzna sam wybiera marzenie, jakie spełni. Fantastyczny prezent walentynkowy to taki, który pomoże spełnić marzenia. Zamiast kolejnych rzeczy, które zbierają kurz, warto podarować niezwykłe przeżycie, wprawiające w zachwyt, które mężczyzna zapamięta do końca życia.

Prezent na Walentynki - tradycja, czy "zachodni wymysł"?

Mówią, że "gdzie miłość panuje, tam niewiele brakuje". Z pewnością nie brakuje namiętności, gorących spojrzeń i miłych gestów dwojga zakochanych. I tak jak wszyscy, także zakochani mają swoje święto, kiedy mogą dać wyraz swoim uczuciom oraz swojego Patrona - Świętego Walentego. Wciąż w Polsce wiele osób jest przeciwnych świętowaniu Walentynek z tego powodu, że jest to święto zachodnie. Podkreślają przy tym, że w Polsce mamy nasze własne święto miłości, obchodzone w Noc Kupały, przypadająca 21-22 czerwca. 21 czerwca jest dniem letniego przesilenia słońca - najdłuższym dniem w roku. Z pogańskiej Nocy Kupały wywodzi się chrześcijańska tradycja wigilii św. Jana, zwana Nocą Świętojańską, przypadająca na 24 czerwca. Dzień ten w wielu krajach świata jest hucznie obchodzony i bywa także, że jest dniem wolnym od pracy, w którym zakochane pary obchodzą święto miłości po raz drugi, podobnie jak w Walentynki. 

Dlatego naszym zdaniem każda okazja do okazywania sobie uczuć jest dobra i nie widzimy przeciwwskazań, aby obchodzić święto miłości 2 razy w roku :)

Aby poszukiwania prezentu były jeszcze lepsze, używamy ciasteczek (ang. cookies) w celach statystycznych i marketingowych. Przeczytaj więcej w Polityce Prywatności.