(22) 66 88 272 lub Czat | Pon.-Sob.: 9:00-17:00

Vouchery na Lot Szybowcem

Majestatyczny, unoszący się na wietrze szybowiec stanowi idealne miejsce na podniebną przygodę. Panorama z wysokości kilkuset metrów zapiera dech w piersi, zwłaszcza, iż od chmur dzieli nas tylko cienka szyba. Latanie to oryginalny pomysł na prezent dla osób, które ciągle szukają nowych wrażeń!

Szukaj po kategorii
Sortuj wyniki: 30

Marzenia o lataniu szybowcem

Zawsze fascynował Cię sposób latania ptaków? Marzyłeś o tym, by doświadczyć uczucia towarzyszącemu szybowaniu w zgodzie z pomyślnymi prądami powietrza? Dzięki szybowcom masz szansę tego spróbować. Wznieś się w powietrze z pomocą samolotu lub wyciągarki, a potem delektuj się ciszą, jaka towarzyszy szybowaniu we wnętrzu maszyny bez silnika. Lot Widokowy Szybowcem to okazja, by skupić się na oglądaniu niesamowitej panoramy.


Lot Szybowcem

Miejskie krajobrazy, zieleń lasów, pól oraz gór, błękit rzek i jezior – a to wszystko widziane z lotu ptaka! Niezapomniana okazja, by odkrywać świat w niecodzienny sposób. Doświadczony pilot zapewni Ci pełen komfort lotu, zadba o bezpieczeństwo, tak byś mógł skupić się tylko na otaczającym Cię widoku. Czeka cię start tuż za wyciągarką bądź samolotem, by bezpiecznie i powoli, unosić się ku górze. To idealna okazja, by spędzić czas z dala od codzienności i poszybować ku chmurom. Od Ciebie zależy, jaką lokalizację wybierzesz, by cieszyć swe oczy pięknym widokiem. Lot widokowy już Ci nie wystarcza? W takim razie wybierzcie Szkolenie w wersji dla Dwojga lub dla jednej osoby i poczujcie się jak prawdziwy pilot szybowca! Twoja wiedza na ich temat zdecydowanie się powiększy, a świat tych niezwykłych maszyn, nie będzie miał przed Tobą już żadnych tajemnic.


Szybowiec, a motoszybowiec

Szybowce to cudowne maszyny, a właściwie statki powietrzne, które zdolne są do długotrwałego lotu, bez użycia własnego napędu! W przeciwieństwie do samolotów, które właśnie dzięki napędowi potrafią kontynuować lot bez utraty wysokości względem masy powietrza, szybowce, by mogły to osiągnąć, posiadają między innymi dłuższe skrzydła. Start umożliwia wyciągarka bądź samolot, które odgrywają rolę holownika. Warto wspomnieć również o motoszybowcach, które w przeciwieństwie do klasycznych szybowców, posiadają silnik – a co za tym idzie, są w stanie stratować samodzielnie. Jednak bez względu, którą opcję zdecydujemy się wybrać, będziemy mogli cieszyć się niesamowitym lotem, oraz krajobrazem, który będzie widoczny tysiące metrów nad ziemią.


Szybowcowe ciekawostki

Szybowce to obszerna dziedzina, w której nie brak ciekawych faktów oraz ciekawostek. Warto wiedzieć, że pierwszym człowiekiem, który odbył lot szybowcem, był niemiecki konstruktor Otto Lilienthal. Pierwszy oficjalny lot szybowcem odbył się około roku 1890. Natomiast w Polsce szybowcami, jako pierwszy zainteresował się Czesław Tański. A co potrafi szybowiec? Otóż jest w stanie osiągać maksymalne prędkości rzędu 350 km/h, można na nich wykonywać jednorazowo przeloty o długości nawet 2000 km (tak! Dwa tysiące kilometrów!), a rekord świata wysokości znajduje się gdzieś w okolicach 14000 m. Rekordu czasu przebywania w powietrzu już w latach trzydziestych przekroczyły magiczną wartość 24 godzin. Najwyższym honorem jest przyznanie medalu Lilienthala za wybitne osiągnięcia w szybownictwie. Pierwszym pilotem na świecie, który go otrzymał, był Tadeusz Góra (1918–2010) za przelot otwarty 577,8 km.


Niezapomniany lot szybowcem

Jeśli już doświadczyłeś podniebnego rejsu na pokładzie tej niezwykłej maszyny, ale nie czujesz się w pełni usatysfakcjonowany albo bez reszty zakochałeś się w tym sposobie latania, nie wahaj się powtórzyć swojego przeżycia i poczuć moc adrenaliny. Czekają na Ciebie inne, równie malownicze lokalizacje. Zobacz panoramę Krakowa, Torunia lub ośnieżone szczyty Tatr. A może poszukujesz prezentu dla kogoś ze swoich bliskich? Chcesz, żeby pozostawił po sobie wspomnienia, do których będzie chciał nieustannie wracać? A radość i wdzięczność, które będą im towarzyszyć, zawsze już będzie wiązać z Tobą? Podniebny Lot Widokowy Szybowcem jest takim właśnie upominkiem. Tobie zaś gwarantuje dożywotnią satysfakcję z wręczenia naprawdę wyjątkowego prezentu!


Z czego zbudowany jest szybowiec?

W dawnych czasach stosowano wyłącznie drewno do budowy szybowców - główną rolę odgrywała duża dostępność materiału i szybkość budowy oraz, co ważne, łatwość napraw. Później rozpoczęła się era konstrukcji laminatowych - wytrzymalsze, lżejsze szybowce zaczęły latać coraz szybciej i dalej. Mimo coraz lepszych konstrukcyjnie szybowców, w wielu Ośrodkach Szkolenia Lotniczego używa się nadal dobrych, starych, polskich konstrukcji, szczególnie podczas pierwszego etapu szkoleń. Polska może pochwalić się cieszącymi się ogromną popularnością na całym świecie wspaniałych konstrukcji szybowców, które przez wieki gościły, goszczą i przed nimi nadal świetlna przyszłość w kartach historii światowego szybownictwa. Z rzadka spotykane są konstrukcje ze znaczną częścią elementów metalowych.