Legia Warszawa

Stadion Legii Warszawy w stolicy Polski to cel wielu wycieczek turystycznych, jeśli do tego ktoś jest fanem piłki nożnej to jest to przepis na prezent idealny! Zwiedzanie strefy sportowej i widok trybun z perspektywy piłkarzy będzie niezapomnianym przeżyciem dla każdego niezależnie od wieku! Przekrocz próg tego legendarnego miejsca i dowiedz się jak tworzyła się tam historia!
Szukaj po kategorii

Legia Warszawa

Legia Warszawa to jedyna drużyna piłkarska w Polsce, która od czasów II wojny światowej ani razu nie spadła z Ekstraklas. Klub jest liderem tabeli wszech czasów najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce z kilkunastoma złotymi i srebrnymi medalami Mistrzostw Polski. To także wielokrotni zdobywcy Pucharu i Superpucharu Polski. Legia może pochwalić się również udziałami w europejskich pucharach, w których zadebiutowała już w 1957 roku. Legia Warszawa swoje mecze rozgrywa przy ulicy Łazienkowskiej od czasów przedwojennych. Obecny stadion udostępniono do użytku w 2010 roku. Przyjdź na obiekt sportowy legendarnej drużyny i zobacz, jak od środka wygląda ten wyjątkowy stadion.

Zwiedzanie Stadionu Legii Warszawa

Jesteś fanem piłkarskich zmagań? A może od dawna kibicujesz Legii? Nieważne, czy mieszkasz w Warszawie, czy przyjechałeś tu tylko w ramach urlopu. Przyjdź i zobacz ten wyjątkowy obiekt sportowy, ultranowoczesny i spełniający najwyższe europejskie standardy. Historia rozgrywek Legii to nie tylko oddany do użytku w 2010 roku stadion, który zobaczysz. To także 80 lat użytkowania obiektu, który był świadkiem największych sportowych sukcesów Legii – Stadionu Wojska Polskiego im. Józefa Piłsudskiego. Przyjedź na Łazienkowską i poznaj działanie stadionu od środka oraz zapoznaj się z historią klubu nieco bliżej. Zobacz strefę sportową, trybunę oraz miejsce, z którego mecze relacjonują dziennikarze i spełnij marzenie o wyjściu z piłkarskiego tunelu na prawdziwą murawę! Zwiedzanie potrwa 60 minut.

Historia Legii Warszawa

Czy wiesz, że drużyna Legii Warszawa została założona w 1916 roku przez legionistów Marszałka Józefa Piłsudskiego, walczących na froncie wschodnim podczas I wojny światowej? Historia klubu to ponad 100 lat tradycji, która przez wiele lat związana była najpierw z legionami polskimi a później z Wojskiem Polskim. To klub, który został ukształtowany przez wydarzenia historyczne i zmiany kulturowe XX wieku. W czasie II wojny światowej i okupacji niemieckiej stadion znalazł się w posiadaniu naszych zachodnich sąsiadów. Okupanci zorganizowali na nim niejedne zawody sportowe i mecze piłkarskie, które pozwoliły uchronić obiekt przed zniszczeniami. W szczytowym okresie klub tworzyło aż 26 sekcji.

Zobacz kawałek sportowej historii na własne oczy

Przyjedź do Warszawy i przekonaj się, jak wygląda stadion piłkarski od środka. Zobacz strefę sportową, miejsce pracy dziennikarzy i trybunę, z której na każdym meczu rozlegają się okrzyki wsparcia. Stadion Legii Warszawa to obiekt, który musi zobaczyć każdy miłośnik polskiej Ekstraklasy. To miejsce pełne fascynującej historii i sportowych emocji. Stadion przy ulicy Łazienkowskiej to obiekt, na którym mecze rozgrywa legendarna drużyna, ciesząca się wieloma tytułami. Naprawdę warto go zobaczyć!

Aby poszukiwania prezentu były jeszcze lepsze, używamy ciasteczek (ang. cookies) w celach statystycznych i marketingowych. Przeczytaj więcej w Polityce Prywatności.