Twierdza Toruń "Fort IV"

Planujesz wyjazd do pełnego zabytków Torunia, a do tego chciałbyś, aby miejsce, w którym się zatrzymasz, również było przesiąknięte historią i jedyne w swoim rodzaju? Interesujesz się minionymi dziejami, a także poszukujesz niepowtarzalnego klimatu? Pobyt w Twierdzy Toruń "Fort IV York-Żółkiewski" to pomysł dla Ciebie! Zabierz swoją drugą połówkę i razem cofnijcie się w czasie, przemierzając korytarze, które wiele widziały! Wizyta tutaj to rzadka okazja, aby spędzić noc w miejscu, które samo w sobie jest zabytkiem i atrakcją turystyczną. Czy odważycie się razem z przewodnikiem zwiedzić podziemne tunele oświetlone tylko światłem waszych pochodni? To tylko jedna z licznych niespodzianek, które czekają na Was w tych starych pruskich koszarach! Nie czekajcie! Odwiedźcie Toruń i spędźcie noc w wyjątkowym miejscu!
Szukaj po kategorii

Twierdza Toruń - czyli nocleg w Forcie

Twierdza Toruń "Fort IV York-Żółkiewski" to miejsce o bogatej historycznej przeszłości. Została ona wybudowana w latach 1878-1884 i służyła jako koszary dla pruskiego wojska, które w tamtym okresie stacjonowało na tych ziemiach. Łącznie w koszarach przebywać mogło około 800 żołnierzy i oficerów. Obecnie Fort pełni rolę obiektu turystyczno-rekreacyjnego, a w skład kompleksu wchodzą hotel oraz restauracja wraz z pełnym wyposażeniem do organizacji spotkań, oraz eventów. Mogą tutaj odbywać się zarówno kameralne rodzinne spotkania, jak i duże wydarzenia nawet do 1500 osób. Miejsce to jest także kierunkiem wielu wycieczek dzięki bogatej ofercie atrakcji połączonych ze zwiedzaniem ciasnych korytarzy obiektu. Sprawdź sam, ile ciekawostek kryje się w tych murach!

Fort - oryginalny hotel w Toruniu

W ramach prezentów realizowanych w Twierdzy Toruń "Fort IV York-Żółkiewski" jest możliwość spędzenia Nocy w Pruskim Forcie dla Dwojga. Wariant ten obejmuje nocleg w pokoju 2-osobowym z łazienką, wyżywienie w postaci obiadokolacji oraz śniadania, a także możliwość zwiedzenia tego niesamowitego obiektu wraz z przewodnikiem. Zostaniecie oprowadzeni po wąskich korytarzach ciągnących się przez całą twierdzę, a waszym jedynym źródłem światła będą pochodnie! Jeśli jedna noc to za mało, zdecydujcie się na Weekend w Pruskim Forcie dla Dwojga. Będzie na Was czekać klimatycznie urządzony pokój, a o wasze kubeczki smakowe zatroszczą się kucharze hotelowej restauracji. Zwiedzanie miasta możecie zwieńczyć spacerem po fortowych korytarzach w blasku pochodni, a pozostały wolny czas wypełnicie strzelaniem z łuku, grą w dart'a lub kubb'a pod opieką animatora.

Twierdza Toruń, nocleg w prawdziwym forcie

W 1894 roku, wraz z pozostałymi. Fort otrzymał nazwę własną - "Yorck", upamiętniającą postać pruskiego generała Johanna Davida Yorck von Wartenburg. Natomiast w 1926 r., czyli 6 lat po przejęciu fortów przez Wojsko Polskie, otrzymał drugi człon swojej obecnej nazwy "Żółkiewski".

Aby poszukiwania prezentu były jeszcze lepsze, używamy ciasteczek (ang. cookies) w celach statystycznych i marketingowych. Przeczytaj więcej w Polityce Prywatności.