Lot Paralotnią | Bielsko-Biała | Kraków

Polecamy
4.2 4 Opinie

Lot Paralotnią | Bielsko-Biała | Kraków


Góra Żar, Góra Javorovy Vrch – Czechy, Góra Stranik – Słowacja
1 os.
3 lata ważności
Gwarancja ceny
14 dni na zwrot

249,00 zł

249,00 zł

O prezencie

Uwielbiasz obserwować ptaki i podniebne przestworza? Ponadto marzysz o ekstremalnej przygodzie? To mamy coś specjalnego dla Ciebie. Lot Paralotnią zaspokoi Twoje najskrytsze pragnienia! Wznieś się za horyzont i zobacz świat, mieniący się różnymi kolorami, z zupełnie niecodziennej perspektywy. Piękne widoki Cię zaskoczą. Tak samo, jak cała masa niezwykłych doznań. Poczuj lekki wiaterek na policzku, oddech wolności, a także podniebną atmosferę, której nigdy nie zapomnisz! Wysokich lotów!

Jak będzie wyglądało Twoje przeżycie?
Na początek zapoznasz się z zasadami bezpieczeństwa obowiązującymi w czasie lotu, a pilot zaprezentuje Ci paralotnię, wyjaśniając sposób jej funkcjonowania. Następnie odbędziesz akrobatyczny lot w towarzystwie pilota, który spełnia wszystkie wymagania formalne, uprawniające do realizacji lotu. Lot odbywa się na najnowocześniejszym, bezpiecznym sprzęcie, który posiada odpowiednie atesty i certyfikaty.

Gdzie mogę zrealizować swój lot?
Do wyboru jest jedna z następujących lokalizacji: Góra Żar, Góra Javorovy Vrch – Czechy, Góra Stranik – Słowacja.

Czy osoby niepełnoletnie mogą przystąpić do lotu?
Tak, ale muszą mieć ze sobą pisemną zgodę rodziców.

Czy są jakieś ograniczenia wagowe?
Tak, ograniczeniem jest waga poniżej 45 kg i powyżej 95 kg w sumie z kompletnym ubraniem pasażera.

Więcej szczegółów w poście na naszym blogu: Paralotnie – sposób na spełnienie marzeń o lataniu

Lot Paralotnią sprawdzi się jako:
prezent na urodziny, prezent dla niego, prezent na Dzień Ojca

Dzień Ojca to świetna okazja do wręczenia niezapomnianego upominku, jakim jest Lot Paralotnią! Pozwól swojemu ojcu spełnić dziecięce marzenia o lataniu, a tym samym spraw mu ogromną przyjemność i dawkę adrenaliny! A może szukasz niebanalnego prezentu dla swojej dziewczyny na urodziny? To postaw na oryginalność upominku, a w tym wypadku sprawdzi się idealnie Lot Paralotnią! To doskonały prezent zarówno dla niej, jak i niego!


Informacje o produkcie

Miejsce realizacji

Góra Żar, Góra Javorovy Vrch – Czechy, Góra Stranik – Słowacja

Obowiązujący strój

Ubranie, w którym czujesz się dobrze. Obuwie sportowe.

Czas trwania

Lot trwa od 5 do 20 minut w zależności od panujących warunków atmosferycznych.

Informacje dla oglądających

Na miejscu realizacji mogą pojawić się osoby towarzyszące.

Pogoda

Prezent realizowany jest w sezonie ciepłym. Pogoda może uniemożliwić realizację (decyzję podejmuje wykonawca) - wówczas ustal inny termin.

Informacje dodatkowe

Od osób poniżej 18 roku życia jest wymagana pisemna zgoda rodzica lub opiekuna prawnego. Minimalna waga 45 kg, maksymalna waga 95 kg w sumie z kompletnym ubraniem pasażera. 


Sprawdź na mapie


Realizacja

Big Fly

Zobacz więcej od tego wykonawcy

Zobacz więcej

4.2 4 Opinie

LISTA INNYCH, DOSTĘPNYCH PREZENTÓW W TYM VOUCHERZE
Ostateczny zakres świadczonych usług możesz ustalić z Wykonawcą przed realizacją usługi.

Rozwiń listę prezentów
Zalety vouchera

Jest to wielofunkcyjny bon upominkowy, który możesz wykorzystać na to przeżycie lub wybrać dowolną inną atrakcję z naszej oferty o tej samej lub niższej wartości. Voucher można wymienić na inny voucher przez cały okres jego ważności.

Przetestowane przez nasz zespół!

Cezary

Zaplanuj, zrealizuj, zatrzymaj długo w pamięci.

Regularnie odhaczając z mojej listy zrealizowanych przeżyć w powietrzu, zaraz po skoku ze spadochronem nadszedł długo wyczekiwany czas na lot paralotnią. Przeczesywałem internet za idealnym miejscem na spełnienie tego marzenia i szybko znalazłem Górę Żar, gdzie realizuje się takie loty. Teren górzysty to nie tylko idealne miejsce ze względu na wymogi techniczne wybranej przeze mnie formy lotu, ale także doskonała sceneria. Góry dają poczucie wolności i perspektywy w stosunku do otaczającego nas świata. Osobiście uwielbiam piesze wycieczki po górach, a teraz chciałem je poznać z innej strony, jak się okazało, był to strzał w dziesiątkę!

Czym jest paralotniarstwo?

To nic innego jak ekstremalny sport w powietrzu, gdzie dużą rolę odgrywa siła wiatru i przełamanie swoich lęków towarzyszących na dużych wysokościach. W odróżnieniu do motoparalotni, która napędzana jest silnikiem motorowym, w paralotni wykorzystuje się skrzydło, które jest głównym elementem nośnym. Drugą, bardzo istotną różnicą jest sposób startu. W motoparalotniarstwie startujemy na pasie lotniska, zaś loty paralotnią wykonuje się poprzez różnicę wysokości pomiędzy startem, a miejscem lądowania. W tym przypadku potrzebne jest duże wzniesienie lub góra, z której możemy wykonać taki lot.

Przygotowania do lotu paralotnią.

Przed realizacją skoku na paralotni, byłem w stałym kontakcie z instruktorem razem z, którym miałem odbyć swój wymarzony lot. Odpowiednie warunki atmosferyczne to podstawa do zachowania maksimum bezpieczeństwa. Wspólnie monitorowaliśmy pogodę, która miała Nam towarzyszyć tego dnia. Z uwagi na panujące wtedy lato, praktycznie każdy dzień był idealny. Również ten, który wybrałem na ten lot. Prawie bezchmurne niebo i wiatr wiejący z prędkością nieprzekraczającą 5 m/sek to idealne warunki dla tego ekstremalnego sportu.
Po dotarciu na miejsce przeszedłem szkolenie o zasadach bezpieczeństwa oraz instruktaż jak będzie wyglądała realizacja tego przeżycia. Wraz z instruktorem udaliśmy się na szczyt góry, gdzie założyliśmy uprzęż oraz kaski. I teraz najbardziej ekstremalny moment… Do biegu, gotowi start! Bo tak dokładnie to wygląda, trzeba zaufać pilotowi i razem z nim podejść do startu, czyli rozbiegu. Czy może być coś bardziej emocjonującego? Dla mnie nie, później to już tylko podziwianie zachwycających widoków i refleksja.

Jakie wrażenia wzbudza lot?

Przelot paralotnią to zdecydowanie wspaniałe doświadczenie. Będąc w powietrzu można poczuć się niczym ptak, podziwiając otaczający nas świat z niecodziennej perspektywy. Zachwyt to dominujące uczucie jakie towarzyszyło mi podczas tego lotu, ale nie tylko. Po chwili spokojnego lotu, pilot postanowił zaprezentować możliwości paralotni. Trzeba przyznać, że paralotnia jest bardzo czuła i zwrotna, a każdy manewr wykonywany przez instruktora to dodatkowy zastrzyk adrenaliny. Warto dodać, że lądowanie również wzbudza wiele emocji, ponieważ lot kończymy na pupie, na trawie.

Czy lot paralotnią w tandemie jest warty polecenia?

Z całą odpowiedzialnością polecam lot na paralotni każdemu miłośnikowi sportów ekstremalnych, ale także tym którzy chcą rozpocząć swoją przygodę ze sportami powietrznymi. Jest to również doskonała forma poznawania gór z innej perspektywy niż szlaki piesze. Przelot paralotnią, to także fajny pomysł na prezent dla osób ciekawych świata. Dla tych, którzy odbędą swój pierwszy lot i będą “głodni” wrażeń instruktorzy zawsze podkreślają, że kurs nauki opanowania paralotni jest w zasięgu ręki w zasadzie dla każdego :)


Anna P.

Lot Paralotnią? Raz polecisz i chcesz jeszcze i chcesz więcej ;D To była niesamowita przygoda ;D Chociaż minęło już kilka dni od lotu,to ciągle żyje tą chwilą ;D Tego nie da się opisać słowami ;) Trzeba samemu spróbować tak zaszaleć ;D kocham to !!! ;D Jeśli się zastanawiasz lecieć? Czy też nie lecieć? Uwierz mi,że tu nie ma nad czym się zastanawiać ;D Po prostu leć !!! ;D Wspaniały instruktor,któremu w 100% możesz zaufać ;)

Mariusz Z.

W porządku, choć lot trwał tylko 7 minut :(. Nie udało się nawet dociągnąć do minimum czasu wskazanego w voucherze. Na pochwałę zasługuje dbałość pilota z "Big Fly" o bezpieczeństwo. Bardzo sumienny gość.

Kamil

Kapitalnie - polecam mega przeżycie

Krystian s

Super bardzo przyjemny lot. 6/5 brak żadnych zastrzeżeń

Wojtek

Przed lotem może i byłem zdenerwowany, ale podejście Pana Roberta mnie uspokoiło i mogłem się cieszyć z latania. Bez spiny i pośpiechu, czysta zabawa. Chętnie wrócę po więcej :) Polecam

Wyświetlono 5 z 6

Zobacz inne propozycje

Aby poszukiwania prezentu były jeszcze lepsze, używamy ciasteczek (ang. cookies) w celach statystycznych i marketingowych. Przeczytaj więcej w Polityce Prywatności.