eVoucher - prezent w 1 minutę!
(22) 66 88 272 lub Czat | Pon.-Sob.: 9:00-17:00
Menu

Razem dla klimatu

 
Troska o planetę to coś więcej niż tylko zwykły frazes. To realne działania, pozwalające zadbać o naszą wspólną teraźniejszość i przyszłość. Staramy się prowadzić biznes w sposób świadomy i zrównoważony. Dobrze wiemy, że dbanie o Ziemię zaczyna się nie jutro, lecz dziś, dlatego nasza praca zawsze uwzględnia aspekty ekologiczne. Zobacz, co robimy i co możesz zrobić razem z nami, by nasza planeta krok po kroku stawała się lepszym miejscem do życia.

eVoucher - prezent w 1 minutę!

eVoucher to szybkie i wygodne rozwiązanie. Prezent możesz mieć u siebie już w 1 minutę, bez wychodzenia z domu. Jak to działa? W 1 minutę od złożenia zamówienia na Twoją skrzynkę mailową dotrze gotowy do wręczenia prezent, czyli eVoucher.

Ślad węglowy

Obliczyliśmy, a następnie opłaciliśmy nasz ślad węglowy. Czym on jest? Ślad węglowy naszej firmy to całkowita suma emisji gazów cieplarnianych, wywołanych bezpośrednio przez nasze działania. Uznaliśmy, że Dzień Ziemi to idealna okazja, by oddać jej to, co zużyliśmy. Oczywiście staramy się ograniczać ślad węglowy do minimum, ale jesteśmy spokojniejsi, wiedząc, że pieniądze zostaną przeznaczone na sadzenie drzew - tak potrzebnych nam wszystkim. Ślad węglowy pomogli opłacić nam specjaliści ds. ekologii z Climatecare.org.

Nasze urodziny zostały przeprowadzone pod hasłem "ź drzewo", a każdy z naszych Partnerów miał możliwość posadzenia 10 drzew. Z kolei Dzień Ziemi to czas, gdy co roku robimy ekologiczne akcje, dołączając nasionka do naszych przesyłek.

 

Segregacja odpadów

Przywiązujemy ogromną wagę do segregacji odpadów. Wiemy, że właściwa segregacja odpadów jest potrzebna nie tylko w gospodarstwach domowych, ale także w firmach. W końcu w przypadku firm - domowe kilogramy zamieniają się w tony odpadów rocznie, dlatego tym bardziej ważne jest, by wszystkie śmieci trafiały do właściwych pojemników. Oprócz segregacji, używamy wyłącznie ekologicznego papieru, dbając o środowisko wokół nas.

Ekologiczne opakowanie

Wycofaliśmy foliopaki ze wszystkich naszych przesyłek, a nasze ekologiczne pudełko "zasługuje" na drugie życie. Po wielu testach, przeprowadzanych przez firmowe koty, okazało się, że pudełka świetnie sprawdzają się jako kocie siedziska i miejsca, w których czworonożni pupile mogą schować się przed światem. Pudełko zapewnia kocim przyjaciołom mnóstwo szczęścia, dlatego zachęcamy, by nie pozbywać się ich tak łatwo i podarować im drugie życie.

Ekologiczne rozwiązania - eliminujemy druki

Oczywistym jest, że nie uda się całkowicie wyeliminować drukowania - mamy tego pełną świadomość. Jednak tam, gdzie możemy, robimy wszystko, by być coraz bardziej eko. Znacznie zmniejszyliśmy ilość ulotek, stale rozwijamy ofertę online i promujemy eVoucher, jako najbardziej ekologiczną formę podarunku oraz nie drukujemy już not księgowych - trafiają one bezpośrednio na adres mailowy Klienta. Ten prosty trick pomógł uratować kilka drzew!

Transport wewnętrzny i zewnętrzny

Nasza logistyka z miesiąca na miesiąc jest coraz lepiej przemyślana i dopracowana. Wybieramy wyłącznie Partnerów, którzy odpowiedzialnie podchodzą do tematu ekologii i pomagają nam zoptymalizować transport. Grupujemy przesyłki, by do odbiorców z tego samego regionu nie trzeba było jeździć kilkukrotnie.


A co Ty możesz zrobić? Oto kilka prostych wskazówek:

  • Staraj się używać płóciennych toreb na zakupy, zamiast za każdym razem kupować plastikowe.
  • Spróbuj zabierać ze sobą własne jedzenie do pracy lub szkoły. Kanapka lub obiad zapakowane w pudełko wielokrotnego użytku ograniczy liczbę wyprodukowanych śmieci.
  • Nie pakuj owoców w plastikowe torebki podczas zakupów.
  • Kupuj większe opakowania! Jeśli musisz kupić wodę, to lepiej w 5-litrowej butli niż w malutkiej, której trzeba kupić więcej. Podobnie z ciastkami, makaronami i innymi produktami spożywczymi.
  • Segreguj śmieci!