Prezenty na Dzień Ojca już od 14,99zł!
(22) 66 88 272 lub Czat | Pon.-Sob.: 9:00-17:00
Menu

Celebrujmy różnorodność dumnie!„Jestem tolerancyjn_, ale…” – to hasło można często przeczytać w internecie czy usłyszeć na ulicy. „… ale nie podoba mi się, że się z tym tak obnoszą”, „… ale wolę, żeby zachowali to dla siebie”. Takich „ale” jest mnóstwo. Ale… pora z nimi skończyć!

1 czerwca rozpoczął się Pride Month, czyli międzynarodowe święto równości. W tym czasie chcemy powiedzieć stanowcze „stop” wszelkim uprzedzeniom i szeroko pojętej dyskryminacji. Każda osoba ma prawo do traktowania z szacunkiem – niezależnie od jej orientacji seksualnej czy tożsamości płciowej. Bo możliwość bycia sobą, kochania drugiej osoby i dzielenia z nią swojego szczęścia to nie przywilej, a prawo wszystkich ludzi.

Dlatego stawiamy na tolerancję, akceptację i poszanowanie względem każdego, bez względu na wiek, pochodzenie, płeć, tożsamość płciową czy właśnie to, kogo kocha. Sami również dążymy do tego, by w naszym słowniku, a co ważniejsze – w myśleniu, nie pojawiało się takie „ale”, dlatego m.in. organizujemy szkolenie dla pracowników na temat inkluzywności i różnorodności. W ten sposób chcemy szerzyć wiedzę na temat równości i odpowiedzialnego wspierania osób należących do mniejszości. Chcemy, by różnorodność była traktowana jako coś pozytywnego, okazja do poszerzania swoich horyzontów i uczenia się jeszcze większej wrażliwości na drugiego człowieka.

Wiemy, że jest jeszcze wiele na świecie do zrobienia w tej kwestii. Mimo to głęboko wierzymy, że sama świadomość tego problemu jest już pierwszym z fundamentów zmian i poważnym krokiem w stronę równości.