Prezenty na Dzień Ojca już od 14,99zł!
(22) 66 88 272 lub Czat | Pon.-Sob.: 9:00-17:00

Lot Zapoznawczy Odrzutowcem | Kraków (okolice)

0.0 0 Opinii

Lot Zapoznawczy Odrzutowcem | Kraków (okolice)


Mielec
1 os.
3 lata ważności
Gwarancja ceny
14 dni na zwrot

9499,00 zł

9499,00 zł

O prezencie

“Sięgaj tam, gdzie wzrok nie sięga” - te słowa najlepiej opisują przeżycie, z którego możesz skorzystać. Zapraszamy na przygodę życia, czyli Lot Odrzutowcem. Wsiądź na pokład legendarnej maszyny - TS 11 - Iskra bis D i przeżyj niezapomniane chwile, lecąc tym wyjątkowym samolotem. Oryginalny model, na którym szkoliło się wielu pilotów Polskich Sił Powietrznych, osiąga prędkość 720 km/h! Przejdź krótkie szkolenie i poczuj się jak prawdziwy pilot wojskowy. To nie będzie zwykły lot...to będzie niezapomniane powietrzne przeżycie - w końcu usiądziesz za sterami prawdziwego odrzutowca i zrozumiesz co znaczą słowa pilot myśliwca! 

Co zawiera prezent?
Prezent obejmuje Lot odrzutowcem, dla jednej osoby.

Jak wygląda realizacja przeżycia?

Przybycie na miejsce realizacji
Po przybyciu na miejsce, personel techniczny opowie Ci o samolocie, w którym przeżyjesz swoją przygodę. Następnie poznasz pilota, z którym omówisz warunki pogodowe oraz plan lotu. Oczywiście obowiązkowo musisz założyć spadochron oraz hełm lotniczy. Przed startem, wraz z pilotem, zrobicie tzw. check-listę, czyli sprawdzicie wszystkie niezbędne parametry. Wtedy rozpocznie się zamykanie "owiewki" czyli szyby, która pozwoliłaby podziwiać widoki, gdybyście lecieli trochę wolniej.

Procedura uruchamiania silnika w odrzutowcu
Po rozpoczęciu uruchamniania silnika, sprawdzicie działanie wszystkich systemów pokładowych. Wychylenie klap i hamulców aerodynamicznych w porządku? Stery działają? W takim razie kontroler z wieży wydaje zgodę na lot i rozpoczynacie kołowanie do progu pasa startowego.

Start i lot
Pilot zwiększa ciąg i, po osiągnięciu odpowiedniej mocy, zwalnia hamulce. Po około 700 metrach, zaczynacie lecieć. Teraz trzeba schować podwozie i klapy. Po osiągnięciu prędkości minimum 300 km/h wykonacie pierwszy skręt. Po osiągnięciu odpowiedniej wysokości pilot omówi praktyczne aspekty sterowania odrzutowcem.

Zakończenie lotu
Żeby płynnie przejść do fazy lądowania, najpierw wykonacie efektowny, niski przelot, który nawet największych twardzieli potrafi przysporzyć o dreszczyk strachu. Po wylądowaniu, omówisz z pilotem przebieg całego lotu.

Do końca dnia będziesz mógł obserwować, a nawet uczestniczyć w operacjach lotniczych, przeprowadzanych na płycie lotniska! Poznasz z bliska pracę lotników wojskowych i dowiesz się jak funkcjonuje port lotniczy.

Ile czasu potrwa lot?
Lot Odrzutowcem potrwa około 15 minut.

Jakim odrzutowcem będę leciał?
Lot Myśliwcem odbywa się na pokładzie samolotu TS 11 - Iskra bis D,który jest oczywiście wyposażony w sprawne fotele katapultowe oraz spadochrony ratunkowe - jest to w końcu odrzutowiec wojskowy. Iskra Bis D, produkowana w latach 1963 - 1987, to samolot, na którym szkoliło się wielu polskich pilotów. Obecnie zostało około 420 egzemplarzy. Osiąga prędkość 720 km/h na wysokości 5000 metrów. Jego maksymalny pułap to aż 11000 metrów, a wznosi się na niego z prędkością 14 m/s.

Jakie wymagania muszę spełnić, aby odbyć lot myśliwcem?
Jedyne wymagania, jakie musisz spełnić to:
- ukończone 18 lat (w przypadku osób młodszych wymagana notarialna zgoda rodziców lub prawnych opiekunów),
- od 160 do 200 cm wzrostu,
- od 50 do 115 kg wagi,
- ogólny, dobry stan zdrowia,
- nie spożywać alkoholu ani innych używek na minimum 24 godziny przed planowanym lotem.

Lot Odrzutowcem sprawdzi się jako:
prezent dla męża, prezent świąteczny, prezent na rocznicę

Szukasz wyjątkowego prezentu? Niezapomnianej przygody, która zostanie w pamięci bliskiej Ci osoby już na zawsze? Podaruj mężczyźnie lub kobiecie cudowny Lot Zapoznawczy Odrzutowcem, czyli przeżycie, które ciężko opisać - trzeba je poczuć! Voucher na lot widokowy to świetny pomysł na prezent z okazji urodzin lub zaręczyn. Będzie świetnym wyborem na Dzień Ojca lub imieniny! Świetny pomysł na super prezent, wybrany z naszego katalogu marzeń! Spełnij marzenia o lataniu odrzutowcem!


Informacje o produkcie

Miejsce realizacji

Mielec

Obowiązujący strój

Zalecamy swobodny, wygodny strój dostosowany do panujących warunków pogodowych oraz kryte obuwie na płaskiej podeszwie.

Czas trwania

Lot trwa około 15 minut.

Uczestnicy

1 osoba.

Pogoda

Pogoda może uniemożliwić realizację (decyzję podejmuje wykonawca). W takim wypadku zarezerwujemy inny termin. Realizacja w sezonie od kwietnia do października.

Ważne informacje

Osoba obdarowana otrzyma kombinezon i akcesoria do odbycia lotu. Lot zawiera elementy akrobacji. Wymagania: ukończone 18 lat, w przypadku osób młodszych wymagana notarialna zgoda rodziców lub prawnych opiekunów. Wzrost 160-200 cm, waga 50-115 kg, ogólny, dobry stan zdrowia, zakaz spożywania alkoholu na min. 24 h przed realizacją. Zakaz spożywania narkotyków przed lotem. Przeciwwskazania: ciąża, choroby serca, cukrzyca, osoby przyjmujące leki psychotropowe, stany lękowe i klaustrofobia. Przed wykonaniem lotu osoba obdarowana musi podpisać Oświadczenie Woli.


Sprawdź na mapie


Realizacja

Fundacja Biało-Czerwone Skrzydła

Zobacz więcej ofert tego wykonawcy

Sprawdź

0.0 0 Opinii

Zobacz inne propozycje