(22) 66 88 272 lub Czat | Pon.-Sob.: 9:00-17:00

Kurs Winiarski "Standard" | Poznań

Nowość
0.0 0 Opinii

Kurs Winiarski "Standard" | Poznań


Poznań
1 os.
3 lata ważności
Gwarancja ceny
14 dni na zwrot

2000,00 zł

2000,00 zł

O prezencie

W winie prawda, w wodzie zdrowie - mówi starożytna sentencja. Trunek ten, pochodzący z południa Europy, nawet dziś kryje przed nami wiele tajemnic. Uwielbiany przez starożytnych przewędrował wzdłuż i wszerz całą Europę, a w końcu trafił na inne kontynenty, przekształcając zwyczaje i krajobraz wszędzie tam, gdzie się pojawił. Jeśli ciekawi Cię historia wina, sposoby jego degustacji i różnice w poszczególnych odmianach, nasz Kurs jest właśnie dla Ciebie!

Co obejmuje prezent?
Kurs Winiarski "Standard" to cykl pięciu spotkań poświęconych zgłębieniu wiedzy o poszczególnych rodzajach wina i szczepach winiarskich.

Jak przebiega realizacja?
Spotkania prowadzone są w formie wykładu połączonego z degustacją. Wykwalifikowani sommelierzy z Wino+, Konrad Terech i Konrad Potejko, poprowadzą spotkanie w formie warsztatu degustacyjnego, poświęcając szczególną uwagę na naukę oceny wina i łączenia go z potrawami, stanowiącymi komunikaty smakowe. Kurs kończy się egzaminem i certyfikatem. W ciągu trwania warsztatów spróbować można aż 40 różnych win!

Czy wiesz, że…
Starożytni rzymianie pili wino w amforach - spożywali go tak dużo, że z potłuczonych glinianych amfor powstało sztuczne wzgórze, znane jako Monte Testaccio. Wprowadzili również zwyczaj dekorowania ścian winnic i wewnętrznej części kieliszków łacińskimi sentencjami opiewającymi zalety wina.

Kurs Winiarski "Standard" to niezwykły prezent dla koneserów tego ponadczasowego trunku. Sprawdzi się szczególnie jako prezent dla drugiej połówki, z okazji urodzin lub na Walentynki. Jeśli znasz amatora win lub szukasz wyjątkowego prezentu na szczególną okazję, Kurs wiedzy o Winie będzie doskonały!


Informacje o produkcie

Miejsce realizacji

Poznań

Obowiązujący strój

Nie ma wymagań dotyczących ubioru.

Czas trwania

5 spotkań po 5 godzin.

Uczestnicy

1 osoba.

Pogoda

Pogoda nie ma wpływu.

Ważne informacje

Wymagana wcześniejsza rezerwacja. Wydarzenie odbywa się w grupach. Alkohol podawany wyłącznie osobom pełnoletnim. Uczestnik przez całe warsztaty skosztuje 40 różnych win. Warsztaty kończą się egzaminem po zdaniu którego otrzymuje certyfikat. Kurs odbywa się wg ustalonego z góry kalendarza, 2 razy w roku - należy umówić się z wyprzedzeniem.


Sprawdź na mapie


Realizacja

Wino+

Zobacz więcej ofert tego wykonawcy

Sprawdź

0.0 0 Opinii

Zobacz inne propozycje

Aby poszukiwania prezentu były jeszcze lepsze, używamy ciasteczek (ang. cookies) w celach statystycznych i marketingowych. Przeczytaj więcej w Polityce Prywatności oraz Polityce Cookies.