(22) 66 88 272 lub Czat | Pon.-Sob.: 9:00-17:00

Lot Motoparalotnią | Warszawa

Polecamy
4.9 72 Opinii

Lot Motoparalotnią | Warszawa


Warszawa
1 os.
3 lata ważności
Gwarancja ceny
14 dni na zwrot

349,99 zł

349,99 zł

O prezencie

Uwielbiasz niepowtarzalne widoki? Chcesz przeżyć prawdziwą, podniebną przygodę? Jeśli Twoje odpowiedzi są twierdzące to Lot Motoparalotnią jest idealnym przeżyciem dla Ciebie! To przesycone adrenaliną doświadczenie z pewnością dostarczy Ci niezapomnianych wrażeń. Czekają na Ciebie zapierające dech w piersiach widoki połączone z emocjonującym lotem. Motorem napędowym (dosłownie i w przenośni) Twojego przeżycia będzie umieszczony z tyłu motoparalotni silnik. Sama siła wiatru nie zawsze jest wystarczająca aby w pełni przeżyć podniebny lot, dlatego wychodząc naprzeciw siłom natury używamy dodatkowego napędu w postaci bezpiecznego silnika. Gwarantujemy, że na długo zachowasz to przeżycie w pamięci! Maszyna jest gotowa do startu - czekamy już tylko na Ciebie. Podejmij wyzwanie już dzisiaj!

Co obejmuje prezent?
Prezent obejmuje 15-minutowy lot motoparalotnią.

Na jaką wysokość będziesz miał szansę się wznieść? Jak warunki atmosferyczne wpływają na możliwość lotu?
Maksymalna wysokość lotu to ok. 100-150 metrów w zależności od miejsca i warunków atmosferycznych. Przeszkodą do lotu może być zbyt silny wiatr, silne turbulencje i słaba widoczność lub opady deszczu.

Czy do realizacji przeżycia potrzebne są jakiekolwiek uprawnienia, doświadczenie czy też nadzwyczajna tężyzna fizyczna?
Do wykonania lotu nie są potrzebne żadne uprawnienia ani doświadczenie. Start i lądowanie odbywa się na kołach, od pasażera nie wymaga się żadnej sprawności fizycznej.

Czy są jakieś przeciwwskazania do lotu?
Jeżeli osoba, która chciałaby wziąć udział w locie ma jakiekolwiek wątpliwości, co do swojego stanu zdrowia, należy wcześniej skonsultować się ze swoim lekarzem.

Jaki jest minimalny wiek?
Minimalny wiek uczestnika to 16 lat. W przypadku osób niepełnoletnich wymagana pisemna zgoda rodziców.

Czy są jakieś ograniczenia wagowe?
Tak, maksymalna waga uczestnika to 105 kg.

Więcej szczegółów w poście na naszym blogu: Lot Motoparalotnią

Lot Motoparalotnią sprawdzi się jako:
prezent dla mężczyzny, prezent na Dzień Ojca, prezent dla dziewczyny

Szukasz pomysłu na oryginalny prezent? Podaruj pełną wrażeń, podniebną przygodę na urodziny czy na gwiazdkę! Taki prezent świetnie sprawdzi się zarówno jako upominek dla niej jak i dla niego! Nie czekaj, podaruj bliskiej osobie możliwość przeżycia niesamowitej przygody!


Informacje o produkcie

Miejsce realizacji

Warszawa

Obowiązujący strój

Ubranie, w którym czujesz się dobrze.

Czas trwania

Lot trwa 15 minut.

Uczestnicy

1 osoba.

Pogoda

Prezent realizowany jest w sezonie ciepłym. Pogoda może uniemożliwić realizację (decyzję podejmuje wykonawca) - wówczas ustal inny termin.

Ważne informacje

Minimalny wiek uczestnika to 16 lat (w przypadku osób niepełnoletnich wymagana pisemna zgoda rodziców). Maksymalna waga uczestnika to 105 kg.


Sprawdź na mapie


Realizacja

Paraelement

Zobacz więcej ofert tego wykonawcy

Sprawdź

4.9 72 Opinii

Przetestowane przez nasz zespół!

Cezary
Cezary

Kto nie marzył, aby chociaż na chwilę oderwać nogi od ziemi i móc spojrzeć na wszystko z góry? Albo poczuć się jak ptak lub superbohater rodem z komiksu Marvela? W zasadzie to nie znam takich statystyk, ale od zawsze moim marzeniem było spróbować sportów powietrznych takich jak paralotniarstwo. Z pomocą przyszedł serwis Wyjątkowy Prezent, który spełnił moje marzenie z dzieciństwa. Na okrągłe urodziny dostałem Voucher na Lot Motoparalotnią nad Warszawą.

Kiedy najlepiej zrealizować lot?

To był jeden z letnich miesięcy, lipiec lub sierpień kiedy mogłem spróbować swoich sił w tym ekstremalnym sporcie. Późnym popołudniem, kiedy słońce nie było już tak wysoko, pierwszy raz oderwałem się od ziemi na Motoparalotni w tandemie razem z instruktorem. Najlepszym sezonem do realizacji lotów jest oczywiście sezon ciepły, który trwa od kwietnia do września, czasem października. Wszystko zależy od pogody, która powinna być bezwietrzna i słoneczna, tak jak tego dnia.

Gdzie można polatać?

Razem z moją żoną pojechaliśmy na Wilanów- jedną z dzielnic Warszawy, gdzie czekała Nas fantastyczna przygoda w chmurach. Pod czujnym okiem instruktorów z firmy Paraelement zrealizowaliśmy po kolei loty na paralotni z silnikiem.

Jak wyglądają przygotowania przed przelotem paralotnią?

Przede wszystkim najpierw trzeba odbyć szkolenie, które zawiera zasady i procedury bezpieczeństwa zachowywania się zarówno na ziemi jak i w powietrzu. Później krótkie zapoznanie się z maszyną i w zasadzie… można latać! Otrzymałem kilka rad i wskazówek jak należy komunikować się z instruktorem w powietrzu. Dużym ułatwieniem jest kask z wbudowanymi słuchawkami i mikrofonem, dzięki czemu cały czas byliśmy w stałym kontakcie.

Sam lot to już czysta przyjemność!

Razem z instruktorem podeszliśmy do Motoparalotni, na której mieliśmy latać. Ku mojemu zaskoczeniu zająłem miejsce z przodu, przed instruktorem. Okazuje się, że loty w tandemie odbywają się na podobnych zasadach co np. skok ze spadochronem tzn. siedzi się jeden za drugim. Zajęliśmy odpowiednią pozycję na pasie startowym, włączyliśmy silnik i ruszyliśmy ku przygodzie. Start był bardzo emocjonujący. Startowaliśmy z wyznaczonego pasa, który znajdował się w zasadzie na polu. Wyobraźcie sobie te turbulencje i podskoki całej maszyny, które były dość ekstremalne. Po osiągnięciu określonej prędkości, instruktor ustawił ster “do dołu”, co oznaczało dokładną odwrotność tego co zadziało się z dziobem maszyny, która bardzo szybko oderwała się od ziemi. W dalszym ciągu zwiększaliśmy prędkość wprost proporcjonalnie do wysokości. W kilkanaście sekund od startu byliśmy już na 30 lub 40 metrach. Po uzyskaniu maksymalnej wysokości ok 200 metrów nad ziemią i prędkości kilkudziesięciu kilometrów na godzinę, moim oczom ukazała się panorama otaczającego Nas krajobrazu. Widoki zapierały dech w piersiach! Wilanów nad, którym się znajdowaliśmy jest bardzo zieloną dzielnicą Warszawy. Liczne drzewa, pola i łąki wyglądają zupełnie inaczej z góry, moim zdaniem piękniej. Bezchmurnemu niebie zawdzięczaliśmy widok na Pałac Kultury i Nauki, który bez problemu można było dostrzec w oddali. Na tak dużej wysokości od razu rzuca się w oczy Nasza “Polska Amazonka”, czyli Wisła i jej liczne meandry.
W czasie lotu nie myśli się o niczym innym niż o pięknie naszego świata i o życiu, który tętni pod naszymi nogami. Jest wystarczająco dużo czasu na osobiste refleksje i przemyślenia w otaczającym nas krajobrazie. W powietrzu czas płynie bardzo szybko i zanim się zorientowałem minęła połowa naszego lotu. Po kilkunastu minutach przelotu motoparalotnią przyszedł czas na powolne obniżanie pułapu i powrót na lotnisko. Lądowanie było równie emocjonujące co start, chociaż trochę bardziej odczuwalne. Nie trudno było się domyśleć w, który momencie koła maszyny dotknęły podłoża. Po krótkim lądowaniu, szybko znaleźliśmy się w miejscu gdzie cała przygoda miała swój początek.

Prezent na lot paralotnią z silnikiem był strzałem w dziesiątkę! 


Marek K.

Trafiłem na bardzo dobre warunki atmosferyczne. Wszystko odbyło się zgodnie z palanem. Na szczególne podziękowanie zasłużył pilot, który profesjonalnie zadbał o bezpieczeństwo i udzielał wyczerpujących odpowiedzi na zadawane pytania. Polecam wszystkim!

Grzegorz

Zona bardzo zadowolona z lotu, troche komary nas zjadly ale na to Organizatorzy wplywu nie maja. Dobrze brac ze soba srodki ochronne :)

EWA D.

Co prawda nie było łatwo zrealizować voucher, ponieważ lot był wielokrotnie odwoływany z powodu pogody (dostałam go 4.12.2018, a udało się dopiero 1.07.2020), to jednak obsługa Wyjątkowego Prezentu przedłużała bezpłatnie mój voucher, więc finalnie udało mi się polecieć. Lot motoparalotnią był super, pilot Krzysiek, z którym leciałam, też pierwsza klasa:) Teraz zbieram na kurs motoparalotniarski;)

Łukasz

Świetna przygoda, mega pozytywny instruktor/pilot Darek!

Marta Jasek

Jestem mega zadowolona z lotu, miła obsługa, na miejscu wszystko przebiegło sprawnie :) Godne poleceniu każdemu

Wyświetlono 5 z 24

Zobacz inne propozycje