Pomysły na prezent na Dzień Dziecka dla 5 latka

Dzień Dziecka nie może obyć się bez prezentów. Przy wyborze podarunku należy kierować się wiekiem dziecka, jego upodobaniami oraz, co oczywiste, własnym budżetem. Na kilka dni przed Dniem Dziecka sklepy z zabawkami kuszą promocjami, kolorowymi gadżetami i reklamami, próbującymi Cię przekonać, że musisz kupić swojemu dziecku kolejną zabawkę. Ale czy Twojemu pięciolatkowi potrzeba więcej lalek, samochodzików czy klocków? Pobawi się nimi i po kilku dniach o nich zapomni. To, co zapamięta, to wspólnie spędzone chwile i czas, jaki mu poświęcasz. Przyjrzyjmy się więc jak możesz celebrować Dzień Dziecka wraz ze swoją pociechą, aby ten czas stał się cudownym wspomnieniem. Poniżej przedstawiamy najciekawsze propozycje dla 5 latka!

prezent na Dzień Dziecka dla 5 latka - czteroosobowa rodzina spaceruje brzegiem morza

Dziś trudno wyobrazić sobie świat bez Dnia Dziecka. Mamy w końcu Dzień Kobiet, Dzień Górnika, Dzień Ziemi, więc Dzień Dziecka wydaje się być czymś oczywistym. Jeszcze sto lat temu tak nie uważano. Prawa dziecka praktycznie nie istniały. W 1924 zaczęły się zmiany. Najpierw uchwalono Deklarację Praw Dziecka, a w 1954 roku Zgromadzenie Ogólne ONZ ustaliło, że potrzebne jest święto, które celebruje dzieci i ich prawa oraz upowszechnia wiedzę o prawach dziecka. Datę ustalono na 20 listopada, czyli datę uchwalenia Deklaracji Praw Dziecka. Więc dlaczego w Polsce obchodzimy Dzień Dziecka 1 czerwca? Właściwie różne kraje wybrały różne daty na świętowanie dnia poświęconego dzieciom. W Turcji to święto przypada na 23 kwietnia (razem z Narodowym Świętem Niepodległości), w Niemczech – 20 września, a Japończycy 5 maja obchodzą Dzień Chłopca, a 3 marca – Dzień Dziewczynki. W krajach słowiańskich, takich jak Czechy, Słowacja, Ukraina i Polska, Dzień Dziecka obchodzimy 1 czerwca. Wiosna już jest w pełnym rozkwicie i można spędzić ten dzień na aktywnościach na świeżym powietrzu. Tego dnia, tradycyjnie, ławy poselskie przejmuje Sejm Dzieci i Młodzieży. Najmłodsi wdają się w rzeczowe dyskusje, uchwalają ustawy i rezolucje. Co ciekawe, ta inicjatywa tak spodobała się w Wielkiej Brytanii, Francji i Portugalii, że te kraje poszły za przykładem Polski i zorganizowały takie obchody Dnia Dziecka u siebie. Zobacz, jak wybrać idealny prezent na Dzień Dziecka!

Prezent na Dzień Dziecka dla 5 latka – Słodka zabawa

Zastanów się – co lubi każde dziecko, bez wyjątku? No właśnie, co? Na Dzień Dziecka dla 5 latka co może sprawić przyjemność absolutnie każdemu? Oczywiście słodycze! Każde dziecko uwielbia słodkości. To fakt, z którym nie ma sensu dyskutować. Czekoladki, lody, cukierki, ciasteczka, gumy, lizaki… I choć nie jest to najzdrowszy typ jedzenia i na co dzień lepiej ograniczać cukier, to w ten szczególny dzień możesz pozwolić swojemu maleństwu na odrobinę słodkiego szaleństwa. Ale nie będzie to zwyczajne pochłanianie słodyczy. Pokaz w Manufakturze Cukierków, czyli nauka tworzenia lizaków połączona z warsztatami robienia własnoręcznych słodkości to coś, co z pewnością spodoba się Twojemu pięciolatkowi. Dziecko w tym wieku to istota, którą wszystko ciekawi. Warto wykorzystać tę naturalną cechę, by przekazać dziecku wiedzę skąd biorą się słodycze. Twój maluch będzie patrzył jak zahipnotyzowany na wprawne ruchy cukierników wyrabiających masę na cukierki. Bogactwo kolorów i zapachów zachwyci także Ciebie. W końcu to wydarzenie rodzinne, na którym wszyscy będą się dobrze bawić. Ważnym elementem wizyty w Manufakturze Cukierków będzie samodzielne robienie lizaka. Taka manualna zabawa to idealny prezent dla 5 latka. W tym wieku dzieci uwielbiają ugniatać plastelinę, modelinę, masę solną i tworzyć z nich różne postaci i przedmioty. Przygotowywanie własnego lizaka będzie przebiegało podobnie. Taka aktywność, przede wszystkim, rozwinie zdolności manualne Twojego 5 latka. Rozwinie też poczucie samodzielności, tak ważne w tym wieku. Na sam koniec, dziecko będzie miało możliwość wybrania słodkich podarunków, które chce zabrać ze sobą do domu.

Przeczytaj też:

6 pomysłów na Dzień Dziecka – zaplanuj dzień pełen atrakcji

8 pomysłów na Dzień Dziecka dla nastolatków i młodzieży

Pomysły na prezent na Dzień Dziecka dla 10 latka

Pomysły na prezent na Dzień Dziecka dla 11 latka

Pomysły na prezent na Dzień Dziecka dla 12 latka

Prezent na Dzień Dziecka dla 5 latka – Skacz jak kangurek

5 latki są ruchliwe jak małe kangurki – wszędzie ich pełno. Nie trzeba ich namawiać do zabawy, która angażuje ruchowo. I właśnie dlatego harce w Parku Trampolin to idealny prezent na Dzień Dziecka dla pięciolatka. Nie musisz dłużej się zastanawiać – co na Dzień Dziecka dla 5 latki wybrać? Odpowiedź jest już gotowa – wspólne wyjście do parku trampolin! Skakanie to okazja do rozwinięcia zdolności motorycznych, nauki akrobacji i świetnej zabawy. Ruch wspomaga rozwój dziecka, sprzyja mineralizacji kości, zwiększając ich gęstość i masę oraz zwiększa pojemność płuc. Ale to nie wszystko! Dzięki aktywnej zabawie Twoje dziecko uniknie wad postawy, dotleni mózg, będzie lepiej skoordynowane pod względem wzrokowo-ruchowym. Jeśli Twój maluch cierpi na płaskostopie, skrzywienie kręgosłupa, astmę lub ma kilka nadprogramowych kilogramów, wprowadzenie nawyku codziennego ruchu, zadziała jak lekarstwo na te schorzenia. 

To nie jedyne pozytywne efekty aktywności ruchowej. Rozwój psychiczny i emocjonalny Twojego dziecka również na tym zyska. Przede wszystkim, ćwiczenia rozładują wszelkie napięcia i zniwelują ponure myśli. Twoje maleństwo rozwinie samodzielność, równowagę emocjonalną i wytrwałość. Co więcej, ruch poprawia sen, a jak wiadomo – wyspane dziecko to szczęśliwe dziecko. 

W Parku Trampolin macie do dyspozycji jest aż 56 trampolin w 6 różnych strefach. Wyobraź sobie ten uśmiech na twarzy swojego dziecka, kiedy skacze jak mała żabka. W zabawie mogą oczywiście uczestniczyć rodzice. Właściwie, to nawet powinni. Spędzenie czasu z rodzicami jest niezmiernie istotne w rozwoju społecznym dziecka. 5 latek poczuje, że rodzice lubią spędzać z nim czas, co z kolei podbuduje w nim poczucie własnej wartości. A przy okazji, skakanie na trampolinach wyzwoli wydzielanie endorfin, czyli hormonów szczęścia. Jeśli zatem dotąd zastanawiałaś lub zastanawiałeś się, co na Dzień Dziecka dla 5 latka warto wybrać, to… już wiesz!

Sprawdź także:

Pomysły na prezent na Dzień Dziecka dla 9 latka

Pomysły na prezent na Dzień Dziecka dla 13 latka

Pomysły na prezent na Dzień Dziecka dla 6 latka

Prezent na Dzień Dziecka dla 5 latka – Mała syrenka z Aquaparku

Kiedy zastanawiasz się nad kupnem prezentu a w Twojej głowie kołaczą myśli w stylu – co na Dzień Dziecka dla 5 latki warto podarować – przynosimy Ci odpowiedź – Aquapark. Wydaje mi się, że nie istnieje dziecko, które pogardzi zabawą w Aquaparku. Woda i maluchy to doskonałe połączenie. Nie jest istotne, czy Twój 5 latek już potrafi pływać, czy jeszcze nie. W Aquaparku znajdzie się miejsce i dla tych, którzy dopiero poznają wodny świat. Zachęcanie dziecka do aktywności na basenie to najlepsze, co możesz zrobić. Już po kilku minutach w wodzie Twój brzdąc poczuje się jakby był w swoim naturalnym środowisku. Być może to efekt tego, że każdy z nas, w życiu płodowym, obcował z wodą na co dzień. 

Prawdą jest, że w wodzie można wykonać różne wymyślne akrobacje, których nie ma możliwości wykonać na lądzie. Właśnie dlatego dzieci tak bardzo lubią bawić się w Aquaparku. Pływanie polecane jest nawet dzieciom, które z różnych przyczyn, nie mogą podejmować aktywności fizycznej. Zabawy w wodzie przeciwdziałają wadom postawy, rozwijają koordynację ruchową, wzmacniają pracę serca i wzmacniają odporność.

Całodzienny Pobyt w Aquaparku Fala to idealny pomysł na Dzień Dziecka dla 5 latka. Maluch z pewnością padnie z wrażenia, kiedy ujrzy Wodne Place Zabaw, zjeżdżalnie, brodzik dla dzieci, baseny najróżniejszych rozmiarów. Aquapark Fala jest podzielony na strefę wewnętrzną i zewnętrzną, otwartą w sezonie wiosenno-letnim. Całe szczęście, że w Polsce Dzień Dziecka wypada 1 czerwca, dzięki czemu Twój brzdąc będzie mieć okazję odwiedzić obie strefy. Już teraz wiesz, co na Dzień Dziecka dla 5 latka warto wybrać!

Zobacz także:

Pomysły na prezent na Dzień Dziecka dla 7 latka

Pomysły na prezent na Dzień Dziecka dla 8 latka

Pomysły na prezent na Dzień Dziecka dla 14 latka

Pomysły na prezent na Dzień Dziecka dla 15 latka

Pomysły na prezent na Dzień Dziecka dla 16 latka

Prezent na Dzień Dziecka dla 5 latka – W Krainie Baniek

Któż nie kochał w dzieciństwie zabawy z bańkami mydlanymi? To doskonały sposób na zahipnotyzowanie każdego 5 latka. Przezroczyste, mieniące się kolorami efemeryczne twory, tak delikatne, że zniszczyć je może zderzenie z gałązką, zabawką albo dziecięcym paluszkiem… To zabawa wprost idealna dla dzieci w wieku przedszkolnym. Nie wymaga udziału niemożliwie drogich zabawek, aktywizuje ruchowo i społecznie, pobudza dziecięcą wyobraźnię. A to tylko woda z mydłem. Choć może nie? Receptura płynu owiana jest tajemnicą. Z pewnością zawiera on jakiś sekretny składnik, którego sami nie dodawaliśmy do własnoręcznie przyrządzonego płynu do baniek, kiedy sami byliśmy mali. Tak czy siak, wiemy na pewno, że bańki są czymś, co gwarantuje dobrą zabawę. Jeśli brzdące uwielbiają zwykłe bańki, to co powiedzą na ich gigantyczne odpowiedniki? Warsztaty z robienia baniek mydlanych wzbudzą entuzjazm u każdego malucha. Animatorki stworzą bańki dymne, piankowe, małe i ogromne, a dzieci będą miały okazję spróbować puszczać bańki samodzielnie. Wyobraź sobie tę rozchichotaną, radosną grupę maluchów i przekonaj się jak niewiele potrzeba, by wywołać uśmiech na twarzy dziecka. Dlatego, jeśli chcesz sprawić radość swojemu dziecku, nie zastanawiaj się – co na Dzień Dziecka dla 5 latka trzeba kupić, tylko przenieś swojego brzdąca do Krainy Baniek Mydlanych!

Sposobów spędzenia Dnia Dziecka jest całe mnóstwo. Najodpowiedniejszym podarkiem dla 5 latka jest aktywnie spędzony czas w towarzystwie rodziny i przyjaciół.  Pamiętaj, że bez względu na to, który prezent wybierzesz, najlepszym podarunkiem jest czas, który spędzisz wspólnie ze swoim malcem. To bezcenny prezent, na który zasługuje każde dziecko.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top