Pomysły na prezent na Dzień Dziecka dla 13 latka

13 latek to już nastolatek. Nie w głowie mu dziecięce zabawy. Chociaż chętnie będzie obchodzić Dzień Dziecka. Przymknijmy oko na ten paradoks i zastanówmy się, czego osoba w tym wieku oczekuje jako prezent na Dzień Dziecka. Przede wszystkim odpowiedzmy sobie na kilka pytań:
Jakie hobby ma moje dziecko?
Czym się pasjonuje?
Jakie są jego/jej marzenia?
Co robi w wolnym czasie?
Takie informacje są istotne, jeżeli chcesz wybrać dla swojego dziecka coś naprawdę idealnie dopasowanego. Może uwielbia spędzać czas na łonie natury? Albo od tygodni nie przestaje mówić o nauce jazdy na nartach? A może uwielbia szybkie samochody? Albo pasjonuje ją/jego świat nauki? Pamiętaj, że nie istnieje coś takiego jak uniwersalny podarunek. Skarpetki to nie prezent. A najwięcej radości dają przeżycia, a nie przedmioty materialne. Dlatego też przygotowaliśmy dla Ciebie krótką ściągę z najlepszych prezentów na Dzień Dziecka dla 13 latka i 13 latki.

Prezent na Dzień Dziecka dla 13 latka - na zdjęciu 13-letnia dziewczynka o blond włosach, w czarnych swetrze na różowym tle. Zdjęcie portretowe.

Wiele osób zastanawia się, jak wybrać idealny prezent na Dzień Dziecka. Czy to naprawdę wymaga wielu godzin intensywnych poszukiwań? Wcale nie! Wystarczy podejść do sprawy z pomysłem!

Idealny prezent na Dzień Dziecka dla 13 latka? To nie Mission Impossible!

Filmy akcji to konik Twojego dziecka? Namiętnie ogląda przygody tajnych agentów? Marzy o niesamowitych przeżyciach godnych filmowych bohaterów? Laserowy Labirynt przeniesie ją lub jego w świat rodem z wielkiego ekranu. Pokonując laserowe wiązki, poczuje się zupełnie jak Tom Cruise w Mission Impossible.
To świetna zabawa dla dwojga. Zadaniem Twojego dziecka będzie przemierzenie pokoju z jednego końca do drugiego, bez naruszenia wiązki lasera. Trzeba będzie się trochę pogimnastykować, ale w tym wieku sprawność fizyczna to nie problem. Techniki są różne – czołganie się, wyginanie, skakanie, chodzenie na palcach. Najważniejsze jest pokonanie laserowej pułapki bez ani jednego błędu. Dodatkowo, żeby wprowadzić jeszcze więcej napięcia, mierzony jest czas przejścia. Najszybszy użytkownicy zostają wpisani na honorową listę zwycięzców. To idealny prezent na Dzień Dziecka dla 13 latka!

Zobacz też:
6 pomysłów na Dzień Dziecka – zaplanuj dzień pełen atrakcji
8 pomysłów na Dzień Dziecka dla nastolatków i młodzieży
Pomysły na prezent na Dzień Dziecka dla 10 latka
Pomysły na prezent na Dzień Dziecka dla 11 latka
Pomysły na prezent na Dzień Dziecka dla 12 latka

Kurs fotografii – niezwykły prezent na Dzień Dziecka dla 13 latki

Twoja córka lub syn ma artystyczne zainteresowania? Fascynuje się fotografią? Nie rozstaje się z aparatem fotograficznym? Kurs Fotografii w Plenerze będzie strzałem w dziesiątkę! W wieku 13 lat wszelkie zainteresowania i hobby zaczynają się powoli ujawniać. Dzięki hobby Twoje dziecko rozwija swoją osobowość. Zainteresowania mają pozytywny wpływ na poczucie własnej wartości, dają poczucie spełnienia i zadowolenia z życia, są kierunkowskazem, który pokazuje jaką drogę życiową Twoje dziecko może objąć w przyszłości. Pasje rozwijają także umiejętności społeczne (poprzez kontakt z innymi pasjonatami), rozwijają kreatywność i pomagają w wyrażaniu siebie. To wszystko jest niesamowicie ważne dla rozwijającego się młodego człowieka. Wspierając pasję swojego dziecka, wspomagasz jego prawidłowy rozwój psycho-społeczny. Właśnie dlatego Kurs Fotografii to cudowny prezent na Dzień Dziecka dla 13 latki.
Zajęcia z fotografii odbywają się w kilkuosobowych grupach. Młodzi ludzie poznają techniki fotografowania w plenerze, gdzie warunki są nieprzewidywalne. Otrzymają wiele ważnych wskazówek od profesjonalnego instruktora, a także od innych kursantów. Rezultatem takiego prezentu będzie dozgonna wdzięczność Twojego dziecka oraz Twoje zadowolenie z trafnie dobranego podarunku.

Przeczytaj również:
Pomysły na prezent na Dzień Dziecka dla 9 latka
Pomysły na prezent na Dzień Dziecka dla 5 latka
Pomysły na prezent na Dzień Dziecka dla 6 latka

Niepowtarzalny prezent na Dzień Dziecka dla 13 latka – Jazda Ferrari

To prawda – 13 latek nie ma jeszcze prawa jazdy, ale to nie może stać na przeszkodzie dobrej zabawie. Jako pasażer przeżyje nie mniejsze emocje, niż jako kierowca. Ryk silnika, zawrotna prędkość, włoski design – Ferrari ma wszystko, czego miłośnik samochodów potrzebuje. Jeśli Twój syn lub Twoja córka ma hopla na punkcie czterech kółek, najlepszym prezentem będzie przejażdżka Ferrari. Dziecko zasiądzie na fotelu pasażera, a wykwalifikowany instruktor poprowadzi samochód po ulicach miasta. To będzie niezapomniane przeżycie. Z pewnością sprawisz swojemu dziecku wiele radości, a przecież o to chodzi 1 czerwca. Tego wyjątkowego dnia możesz pozwolić dziecku na odrobinę szaleństwa. Oprócz samej jazdy, Twoja latorośl pozna ciekawostki na temat samochodów sportowych, zajrzy pod maskę, podpyta o osiągi. Takie oderwanie od rzeczywistości po długim roku szkolnym będzie zasłużonym odpoczynkiem i okazją do celebracji dzieciństwa. Dlatego jeśli masz pewność, że Twoja pociecha interesuje się motoryzacją, spraw jej tę przyjemność i podaruj jej niezapomnianą jazdę Ferrari. To z pewnością idealny prezent na Dzień Dziecka dla 13 latka.

Sprawdź także:
Pomysły na prezent na Dzień Dziecka dla 7 latka
Pomysły na prezent na Dzień Dziecka dla 8 latka
Pomysły na prezent na Dzień Dziecka dla 14 latka
Pomysły na prezent na Dzień Dziecka dla 15 latka
Pomysły na prezent na Dzień Dziecka dla 16 latka

Wyjątkowe chwile na stoku – idealny prezent na Dzień Dziecka dla 13 latki

Narty w czerwcu? Brzmi jak szaleństwo, ale nie ma rzeczy niemożliwych! Sztuczne stoki to domena miast, które nie mogą pochwalić się górzystym krajobrazem. Dlatego, jeśli nie mieszkasz w Zakopanem, a Twoje dziecko uwielbia jazdę na nartach, jest proste rozwiązanie tego problemu – jazda na sztucznym stoku! Taki prezent zyska aprobatę nie tylko wśród zapalonych narciarzy, ale również wśród osób lubiących sport i dobrą zabawę. Prezent jest przeznaczony zarówno dla osób, które sporty zimowe znają od podszewki, jak i dla tych kompletnie zielonych. Doświadczony instruktor zadba o bezpieczeństwo Twojej pociechy, a jeśli trzeba, nauczy jazdy na nartach lub snowboardzie. Ten prezent jest przeznaczony dla dwóch osób, więc Twoje dziecko będzie mogło zabrać ze sobą towarzystwo – przyjaciółkę, przyjaciela albo rodzeństwo. We dwoje raźniej.
Właśnie taki element niepohamowanej zabawy jest potrzebny w życiu każdego dziecka. Stres związany ze szkołą, egzaminami nieźle daje w kość. Żeby Twoje dziecko nie było w przyszłości zestresowanym dorosłym, musi nauczyć się, że relaks to istotna część życia. Dzięki odpoczynkowi młodzi ludzie lepiej radzą sobie ze swoimi emocjami, są bardziej kreatywni i skoncentrowani. Ciągłe skupienie na obowiązkach może mieć opłakane skutki. Dlatego właśnie warto inwestować w takie chwile bez stresu, bez przymusu, bez obowiązków. Z tego powodu zabawa na stoku to perfekcyjny prezent na Dzień Dziecka dla 13 latki.

Dzień Dziecka to dzień, w którym szczególnie powinniśmy przyjrzeć się młodym ludziom – ich potrzebom, marzeniom, przemyśleniom. Świat wewnętrzny dziecka jest niezwykle bogaty i dlatego, jako dorośli, musimy traktować nasze latorośle z należytą powagą, nie bagatelizować problemów, wspierać w dążeniu do celu i przede wszystkim – rozmawiać. Poprzez rozmowę zyskasz wgląd do myśli i uczuć swojego dziecka. Twoja pociecha doceni Twoje zaangażowanie. Może rezultatów nie będzie widać od razu, ale miej pewność, że dobry kontakt z własnym dzieckiem w początkowych latach jego życia, będzie skutkować świetnymi relacjami partnerskimi, kiedy Twoja pociecha stanie się dorosła. Dlatego celebruj każdy dzień tak, jakby był Dniem Dziecka, a wychowasz szczęśliwego człowieka.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top