Prezent na koniec roku szkolnego

Zbliża się koniec roku szkolnego. Nadchodzi upragniony dla dzieci czas – czas wakacji. Czy warto nagradzać najmłodszych za trudy nauki? Jeżeli tak, to w jaki sposób to robić? Na co zwrócić uwagę? Jakich błędów nie popełnić? Zapraszamy do zapoznania się z mini-poradnikiem, dotyczącym podarunków z okazji zakończenia roku szkolnego. Dowiedz się jaki prezent na koniec roku szkolnego radzą wybrać psychologowie!

Prezent na zakończenie roku szkolnego dla dziecka - Kosmiczna rakieta, narysowana kredą na tablicy, złożona z kredek - ewidentnie startuje.
Prezent na koniec roku szkolnego – pielęgnuj pasję najmłodszych!

Już niedługo dzieci dumnie będą trzymać świadectwa, które są podsumowaniem minionego roku nauki. Oceny i zachowanie często są nagradzane przez rodziców upominkami, które mają utwierdzić najmłodszych w przekonaniu, że warto było ciężko pracować w szkolnej ławce. Czy to słuszne podejście? Jaki prezent na koniec roku szkolnego wybrać?

Prezenty na koniec roku

Psychologowie raczej zgadzają się z tezą, że nagradzanie dzieci rzeczami materialnymi to błędne koło. Dzieci zaprzestają poznawania świata i uczenia się dla siebie, a zaczynają robić to dla korzyści materialnych – które z roku na rok muszą być coraz większe i lepsze. Dużo lepszym pomysłem na nagrodzenie najmłodszych, którzy przecież przez cały rok zmagali się z presją i trudami nauki, jest wspólne celebrowanie sukcesu w rodzinnym gronie i niematerialne przeżycia, które dostarczą mu mnóstwo emocji i pozwolą doskonale się odprężyć. Warto pamiętać, żeby wyrzekać się obojętności na końcowe wyniki naszego dziecka – będzie to dla niego mocno demotywujące. Warto przygotować się na zakończenie roku wcześniej (np. zapraszając rodzinę) i wspólnie cieszyć się z sukcesów młodego człowieka. Istnieje również pewien świetny prezent materialny, który pomaga dzieciom poznać świat i gwarantuje zabawę, do której potrzebne będą wszystkie zmysły. Mowa o niezwykłym Boxie Edukacyjnym – Poznaj Światktóry zabiera dziecko (i rodziców) w niezwykłą podróż do świata przygody i niezwykłych historii. Pudełko ma wymiar edukacyjny – pomaga odkryć to, co nieznane i wymaga zaangażowania niemal wszystkich zmysłów. Dodatkowo, pudełko gwarantuje świetną zabawę, przy której dzieci uczą się najszybciej. Jest to świetny pomysł na prezent dla najmłodszych – tani upominek, dający wielkie możliwości! 

Wakacje tuż, tuż…Zobacz, gdzie warto pojechać z dziećmi!

Jaki prezent dla dziecka na zakończenie roku szkolnego wybrać?

Przede wszystkim pamiętajmy, że specjaliści są zgodni – warto nagrodzić dziecko za cały rok starania. Należy to jednak zrobić mądrze. Jakie przeżycie może być doskonałym wyborem?

Na przykład rozwijanie jego bądź jej pasji. Fani piłki nożnej będą zachwyceni możliwością Zwiedzenia Stadionu swojej ulubionej drużyny. Emocjonująca przygoda to świetny, tani upominek, który świetnie sprawdzi się również jako pomysł na weekend z dziećmi. Pielęgnowanie piłkarskiej pasji to sprawdzony upominek, który przechodzi z dziada na ojca i z ojca na syna. 

Innym, równie dobrym pomysłem, będzie rodzinna przygoda w Escape RoomiePodczas tej przygody dziecko (i dorośli także!) będzie musiało wysilać swoje „szare komórki”, a przy tym będzie doskonale się bawić. Znakomite połączenie przyjemnego z pożytecznym. Różne tematy pokojów-zagadek to bogactwo wyboru i możliwość dopasowania przygody do zainteresowań dziecka. 

Z kolei jeżeli dziecko to wulkan energii, który uwielbia aktywność, to…Park Trampolin to jego miejsce! Ciężko stwierdzić kto lepiej bawi się „na trampolinach” – dzieci, czy może rodzice? Wyskokowa zabawa to świetne miejsce, w którym każdy członek rodziny znajdzie atrakcję w sam raz dla siebie, więc jest to idealny podarunek na zakończenie roku!

Co to za celebracja, podczas której nie ma słodkości! Właśnie dlatego Degustacja Czekolady to popularne miejsce, w którym możemy spotkać zakochane pary i całe rodziny, które wspólnie z dziećmi, rozkoszują się wyjątkowym smakiem płynnej przyjemności! 

Spełnienie marzeń każdego dziecka to szalona zabawa do upadłego. Zatem Parki Rozrywki to świetny pomysł na spędzenie wolnego czasu po zakończeniu roku szkolnego. Mnóstwo atrakcji zebranych w jednym miejscu sprawia, że właściwie każdy znajduje tutaj „coś dla siebie”.

Zobacz też: Wrażenia z Energylandii!

Zgodnie z zaleceniami psychologów – zapomnij o materialnym prezencie.
Na zakończenie roku wybierz przeżycia, które zostaną w pamięci na długie lata.
Zamiast rzeczy, podaruj emocje!