Prezenty powietrzne – bardziej i mniej ekstremalne przeżycia na wysokości

Ludzie od wieków fascynowali się lataniem i marzyli o tym by wznieść się w przestworza. Zazdrościli ptakom poczucia wolności i patrzenia na świat z zupełnie innej perspektywy. Co prawda natura nadal nie obdarzyła nas skrzydłami, ale obecnie możliwość wzniesienia się w powietrze i poczucia wiatru we włosach jest na wyciągnięcie ręki! Poznaj prezenty powietrzne!

Balon w powietrzu, obłoki, zachodzące słońce. Generalnie piękny obrazek, pasujący do Prezenty Powietrzne.
Prezenty powietrzne – przygoda w obłokach!

Trochę historii…

Już z mitologii greckiej możemy dowiedzieć się o pierwszych próbach wzbicia w powietrze. Zapewne każdy z nas pamięta historię Ikara, który dzięki skrzydłom zaprojektowanym przez ojca, mógł spełnić swoje marzenie o lataniu. O ile dla Ikara skończyło się to tragicznie, to każde kolejne próby przybliżały ludzkość do upragnionego celu. Od tamtego czasu ciągle powstawały nowe pomysły i  konstrukcje a marzenia wzbicia się do chmur były coraz bardziej realne.

Mniej znaną historią, ale równie ciekawą jest chińska legenda o Cesarzu Shun. Latał on na uskrzydlonych smokach, a kapelusze wykonane ze słomy wykorzystywał jako spadochron. Z tego powodu został on uznany za pierwszego spadochroniarza w dziejach świata.

Jeśli chodzi jednak o początek lotów maszyną napędzaną silnikiem, to za pierwszy lot w historii uznaje się lot braci Wright, który miał miejsce 17 grudnia 1903 roku. Wtedy to dwaj bracia z Dayton w stanie Ohio, odbyli pierwszy lot samolotem. Trwał on krótko, bo zaledwie 12 sekund ale był to ogromny przełom dla ludzkości.

Powietrze – czy da się je okiełznać?

Latanie to nie tylko sposób na pokonywanie w krótkim czasie dużych odległości. Od jakiegoś czasu stało się ono również popularnym rodzajem sportu. A konkretnie rzecz ujmując – sportów, bo w powietrzu można robić naprawdę wiele. Większość aktywności związanych z powietrzem to sporty ekstremalne, czyli takie do których wykonania potrzebne są zazwyczaj umiejętności, dobre przygotowanie oraz sprzęt. Niektóre jednak, takie jak spadochroniarstwo, skok na bungee czy dream jump nie wymagają odbywania specjalistycznych kursów i szkoleń kwalifikacyjnych – wystarczy, że będą wykonywane pod okiem instruktora.

Najpopularniejsze sporty powietrzne

Skok ze Spadochronem – sport wzbudzający ogromne emocje. Można wykonać go w towarzystwie instruktora, który zapewni nam bezpieczeństwo bądź samodzielnie jeśli posiada się odpowiednie umiejętności. Osoby bardziej zaawansowane i żądne adrenaliny, wykonują w powietrzu różnego rodzaju akrobacje. Pierwszym legendarnym spadochroniarzem był wspomniany wcześniej chiński Cesarz Shun.


Skok na bungee
– to chyba najbardziej popularny sport ekstremalny. Prekursorami tej dyscypliny byli mieszkańcy jednej z wysp na Pacyfiku. Aby udowodnić swoją męskość skakali z bambusowych wież, a do kostek mieli przywiązane liny. Obecnie skoki na bungee to powszechna atrakcja, z której można skorzystać w wielu miejscach w Polsce i na Świecie.


Paralotniarstwo
– bardzo popularny ale zarazem najmłodszy sport lotniczy, wywodzący się z krajów alpejskich – głównie z Francji i Szwajcarii. Jest to rodzaj atrakcji, która najbardziej przybliża ludzi do odwiecznych marzeń o lataniu.


Dream jumping
– jest to nic innego jak skoki z wieżowców. Sport odpowiedni dla osób, którym popularny skok na bungee już się znudził i są żądni jeszcze większej dawki adrenaliny. Skoki tego typu polegają na tym, że lina rozpięta jest pomiędzy dwoma blokami. Na początku lot jest swobodny a dopiero nad ziemią prędkość zmniejsza się.

Prezenty powietrzne – pomysł na randkę

Kino, kolacja czy teatr – ile można!? Warto czasem zaskoczyć drugą połówkę czymś szalonym, a nic nie zbliża do siebie dwojga ludzi  bardziej niż wspólne przeżycia. Takich przeżyć bez wątpienia dostarczą atrakcje na wysokości. Oczywiście jeśli Wasz partner nie ma lęku wysokości 🙂 

Lot balonem – bez wątpienia większości z nas kojarzy się właśnie z podniebną, romantyczną przygodą. Oderwanie się od ziemi, trzymanie za rękę i wspólne podziwianie malowniczych terenów to dobry pomysł nie tylko na zwykłą randkę, ale także na zaręczyny. Gwarantujemy, że wspomnienia z tak niecodziennej randki pozostaną z Wami na zawsze.

Aerotunelopcja zdecydowanie tańsza niż lot balonem, ale wcale nie oznacza, że gorsza! Każde z Was może poczuć się tu jak ptak, albo…jak Superman! Przekonacie się co dzieje się z Waszymi ciałami gdy stopy oderwą się od ziemi a Wy swobodnie będziecie utrzymywać się w powietrzu. Jeśli nie macie pomysłu jak uczcić kolejną rocznicę Waszego związku i oboje jesteście spragnieni ekstremalnych wrażeń to Aerotunel – Swobodny Lot dla Dwojga będzie idealnym prezentem. 

Lot w Symulatorze – to propozycja dla par, które chciałyby spróbować podniebnej przygody, ale niestety mają lęk wysokości, ale także dla tych, którzy od zawsze marzyli o zostaniu pilotem i chcą spróbować swoich sił za sterami;) Lot Zapoznawczy w Symulatorze dla Dwojga pozwoli Wam zapoznać się ze wszystkimi kontrolkami i przyciskami, które faktycznie występują w prawdziwym samolocie. Wrażenia będą nieziemskie!

Podczas wyboru prezentów dla najbliższych, najlepiej postawić na takie, które wyzwolą ogromne ilości adrenaliny! O taką najłatwiej w miejscu, które jest dla nas najbardziej obce – w powietrzu. Każda z naszych atrakcji powietrznych zapewni Wam niesamowite wrażenia a także poczucie wolności i możliwość spojrzenia na świat z zupełnie innej perspektywy. Wszystkie prezenty powietrzne znajdziecie TUTAJ.