Super auta – poznaj samochody marzeń!

Za oknem robi się coraz cieplej, przyroda budzi się do życia, a zima pozostaje wspomnieniem – to niechybny znak, że rozpoczyna się sezon samochodowy. W ile „do setki” rozpędza się Lamborghini? Kiedy powstało Ferrari? Ile lat ma Porsche 911? Na jakich torach można ścigać się super autami? Poznaj odpowiedzi na te i inne pytania! 

Super auta - na zdjęciu tył Ferrari sportowego, pod jakimś niewyraźnym drzewem.
Super auta – motoryzacyjna przygoda marzeń!

Samochody, które skrywają pod maską setki koni mechanicznych i rozwijają niesamowite prędkości…zasiąść za kierownicą i poprowadzić  samochód marzeń to niewątpliwie wspaniała przygoda. Jakie super auta wybrać? Co warto wiedzieć? Który tor będzie dla Ciebie idealny? Poznaj szczegółowe informację o luksusowych autach! 

Lamborghini

Powstało podobno w wyniku dyskusji (a właściwie sprzeczki) między Enzo Ferrarim, a Ferrucim Lamborghinim. Synonim motoryzacyjnego piękna i szybkiej jazdy. Lamborghini. Ponad połowa wyprodukowanych aut to Gallardo. Ponad 500 koni mechanicznych, przyspieszenie „do setki” na poziomie 3,5 sekundy i prędkość maksymalna, oscylująca w granicach 300 km/h. Nic więc dziwnego, że samochód cieszy się ogromną popularnością i jest pierwszym skojarzeniem z marką. 
Innym samochodem, nierozłącznie kojarzonym z marką Lamborghini, jest Huracan. Ten super szybki samochód, produkowany od roku 2014, to marzenie wielu osób. 600 koni mechanicznych, do 100 km/h rozpędza się w 3,2 sekundy, a prędkość jaką jest w stanie rozwinąć to 325 km/h – nic dziwnego, że budzi ogólny zachwyt i jest synonimem prestiżu. 
Kupno Lamborghini prosto z salonu różni się od zwykłej wizyty w salonie. Pomijając fakt, że musisz posiadać ponad milion złotych, auto jest dostarczane na indywidualne zamówienie, więc nie dostaniesz go „od ręki”. Szybszą drogą do realizacji marzenia – zasiąść za kierownicą Lamborghini – będzie niewątpliwie przejażdżka z Voucherem od Wyjątkowego Prezentu!

Ferrari

Samochodowa legenda, kojarzona na każdej szerokości geograficznej. Jeżdżąca historia motoryzacji i Formuły 1 – Ferrari. Przedsiębiorstwo, założone przez Enzo Ferrari, powstało w 1938 roku. Na prezentację pierwszego modelu trzeba było jednak poczekać do zakończenia II Wojny Światowej, do roku 1945, bowiem w wyniku bombardowania fabryka samochodowa została zniszczona. 
Co ciekawe, marka postanowiła (i trwa w tym postanowieniu do dziś), że nigdy nie wyprodukuje innego samochodu niż sportowy. Podczas, gdy inne wielkie koncerny (takie jak Lamborghini czy Porsche) posiadają w swojej ofercie np. SUV-y, Ferrari trwa w swym założeniu. 
Jednym z popularniejszych modeli (jeśli można o takim mówić w przypadku Ferrari) jest 458 Italia, przy którego konstruowaniu brał udział Michael Schumacher. W 3,2 sekundy do „setki”, prędkość maksymalna przekraczająca 325 km/h i 570 koni mechanicznych pod maską. Elegancja i szyk ze stajni Ferrari. 

Zobacz też: Jazda Ferrari – dlaczego warto?


Innym modelem, który budzi wielkie uznanie, jest Ferrari F360 Modena. Najlepiej sprzedający się samochód z logiem Ferrari. Prędkość maksymalna 298 km/h, rozpędza się do 100 km/h w 4,3 sekundy, a pod maską 400 koni mechanicznych. 
Kupno jeżdżącego dzieła sztuki z Maranello, to (w najtańszym przypadku!) wydatek rzędu 950 tysięcy złotych. Tyle bowiem kosztuje najtańszy model Ferrari – California! Przejażdżka tym luksusowym samochodem jest zdecydowanie tańsza!

Porsche

Duma niemieckiej motoryzacji. Super szybkie auta, które popularnością dorównują włoskim gigantom. Marka założona w 1925 roku przez Ferdinanda Porsche. Jej najpopularniejszy model? Z pewnością Porsche 911Auto ma już ponad 50 lat, bowiem pierwsza prezentacja modelu miała miejsce w 1964 roku! 450 koni mechanicznych, przyspieszenie do 100 km/h w około 3,7 sekundy. Rozpędza się do 308 km/h. Przejażdżka sportowym Porsche to prawdziwa przygoda i spełnienie marzeń!

Amerykańskie klasyki

Pierwsze skojarzenie z amerykańskim samochodem sportowym? Z pewnością Ford Mustang! W 1962 roku zaprezentowano pierwszy model tego kultowego samochodu. Skąd wzięła się nazwa? Szukano symbolu, który miał się kojarzyć z wolnością i siłą. Wybór padł na mustanga – dzikiego konia. Jak widać wybór okazał się trafiony. Obecnie model może pochwalić się silnikiem o mocy ponad 420 koni mechanicznych i przyspieszeniem 4,5 sekundy do 100 km/h. 
Amerykańskie samochody, w porównaniu do europejskich, są zdecydowanie większe i cięższe. Inaczej reagują na zakrętach, inaczej czujemy się w środku. Taki jest także Chevrolet CamaroOgromny samochód, który budzi podziw na drodze. Ten, popularny z filmu „Transformers”, samochód może poszczycić się silnikiem o mocy 328 koni mechanicznych i prędkością maksymalną na poziomie 250 km/h. Z racji solidnych rozmiarów (ponad 4,5 metra długości) i słusznej wagi (ponad 2 tony) ciężko porównać jazdę tym autem do jakiejkolwiek innej. 
Całkowitym przeciwieństwem, dla wspominanego wyżej auta, jest mały i zwinny – Dodge Viper! Szybki samochód, który ma aż 506 koni mechanicznych i potrafi osiągnąć zawrotną prędkość 305 km/h! Gdy dodamy do tego fakt, że przyspiesza w 4 sekundy do 100 km/h, otrzymamy gotowy pomysł na świetną zabawę i niezapomniane wrażenia z jazdy!

Nissan GTR czy bolid?

Pisząc o szybkich samochodach, nie sposób zapomnieć o japońskiej produkcji. Nissan GTR to azjatycka odpowiedź na europejskie i amerykańskie super auta. Produkowany od 2008 roku, nazywany jest w Japonii „Godzillą” (z powodu ogromnej mocy i ogłuszającego silnika). Pierwszą „setkę” osiąga w 2,84 sekundy, a rozpędza się do 320 km/h! Nic dziwnego, skoro jego silnik to moc 480 koni mechanicznych! Jazda Nissanem to wspaniała przygoda i, przynajmniej według Japończyków, obowiązkowa pozycja na liście każdego fana motoryzacji.
Ciekawą, motoryzacyjną przygodą są także jazdy bolidami – KTM X Bow oraz Ariel Atom. Szansa, aby poczuć się jak kierowca formuły 1 i pościgać się na torze szybkimi i zwrotnymi bolidami, to niewątpliwie wspaniałe przeżycie. Ciekawa, ale i wymagająca umiejętności jazda bolidami, w których nie ma miejsca na elektronikę, to z pewnością świetny pomysł na prezent!

Motoryzacyjne pojedynki

Pojedynki samochodowe to ciekawe urozmaicenie jazdy po torze. Jeżeli zawsze zastanawiałeś się jaki samochód łatwiej się prowadzi – rozpędzone Lamborghini czy bolid KTM X-Bow – z pewnością docenisz możliwość sprawdzenia obydwóch pojazdów podczas Pojedynku Lamborghini Huracan vs. KTM X-BOW
Podobny pojedynek mogą odbyć fani amerykańskiej motoryzacji i raz na zawsze rozwiać wątpliwości, które z aut jest lepsze. Chevrolet Camaro vs. Ford Mustang to pojedynek amerykańskich legend. Który samochód okaże się szybszy, a który będzie lepiej pokonywał zakręty?
Możliwości pojedynkowych jest znacznie więcej. Mclaren 650S vs. Ferrari F458 Italia bądź odwieczna rywalizacja Lamborghini vs. Ferrari. Możliwość „własnoręcznego” sprawdzenia, który z lusksusowych samochodów jest lepszy, to spełnienie dwóch marzeń jednocześnie! Zasiądź za kierownicą dwóch aut i wczuj się w rolę motoryzacyjnego eksperta! Emocje gwarantowane! 

Ulicami miasta czy po torze?

Jazda ulicami miasta to spokojna przygoda, która dostarcza wielu emocji. Chciałbyś przekonać się jak samochód radzi sobie w warunkach miejskich? Z pewnością będzie to dla Ciebie idealny wybór. Jazdę ulicami miasta często można połączyć z filmowaniem, co z kolei sprawia, że dodatkowo otrzymujesz pamiątkę na całe życie. 

Zdecydowanie więcej adrenaliny i emocji niesie za sobą jazda po torze. Rajdowa przygoda to z pewnością spełnienie marzeń wielu osób. Szczególnie, że jazda po torze, odbywa się na wielu torach, podczas różnych eventów. W Warszawie, Poznaniu, Łodzi, Trójmieście, Krakowie czy na Śląsku – wszędzie są profesjonalne tory, na których odbywają się wielkie motoryzacyjne imprezy. 

Super auta na torze – czyli gdzie mogę jeździć?

Tor Poznań Główny – 14 zakrętów, na których można próbować driftu oraz 560 metrowa prosta, gdzie można wypróbować osiągi super auta to zdecydowanie świetna rekomendacja! Na tym torze, stworzonym do szybkiej jazdy, regularnie odbywają się Wyścigowe Samochodowe Mistrzostwa Polski! Posiada również pasy do jazdy motocyklem!

Tor Silesia Ring Główny – 1500 metrów, a najdłuższa prosta liczy sobie 600 metrów. Możliwość różnego ustawienia toru sprawia, że z toru można korzystać wielokrotnie, cały czas ciesząc się frajdą jaką daje pierwsza jazda.

Tor Słomczyn – znajdujący się około 40 km od Warszawy. Odbywały się tu najsłynniejsze wyścigi rallycrosowe. Po przejściu gruntownej metamorfozy, tor stał się wspaniała atrakcją dla fanów aut luksusowych i wyścigowych. Tor ma długość 1200 metrów, a najdłuższa prosta to 200 metrów.

Tor Białystok – Długość 1050 metrów. Został zaprojektowany zgodnie z infrastrukturą terenu, dzięki czemu miłośnicy luksusowych samochodów mogą jechać po odcinku specjalnym ze wzniesieniem czy spróbować driftu na nietypowym, mającym 12 m średnicy, rondzie!

Tor Słabomierz – Wąski tor, przypominający najciekawsze uliczne tory, znane z zawodów Formuły 1. Liczy sobie 1800 metrów – idealne miejsce do wypróbowania super aut w wąskich zakrętach.

Tor Łódź – Dosyć prosty tor, pozwala na rozwijanie zawrotnych prędkości, co z kolei świetnie komponuje się z szybkimi autami. Długość to 1050 metrów. Dobrze zaprojektowane zakręty to gwarancja świetnej zabawy.

Tor Jastrząb – jedyny tor w Polsce, który został zbudowany od podstaw. Duży „szał” robi oświetlenie, pozwalające na szaloną jazdę nocną. Długość toru to 2400 metrów. Robi wrażenie! 

Tor Krzywa (Wrocław) – Nowoczesny obiekt, mieszczący się na byłym lotnisku. 2000 metrów pozwala na sprawdzenie możliwości każdego auta. 11 zakrętów i 700-metrowa prosta! Wspaniała zabawa gwarantowana! 

Tor Pszczółki (Gdańsk) – Szerokie odcinki i kilka ostrych zakrętów. Trójmiejski tor ma 1200 metrów i pozwala na szaloną jazdę luksusowymi samochodami. Spróbuj driftu na specjalnie przygotowanych do tego zakrętach!

Tor Kraków – Tor Moto Park Kraków, mający łączną powierzchnię 4000 m2, powstał z inicjatywy Michała Kościuszki – wicemistrza Rajdowych Mistrzostw Świata Juniorów. Na obiekcie znajduje się jedyna w Polsce płyta poślizgowa w kształcie litery “S”, świetnie nadająca się do jazd szkoleniowych oraz driftu super-autami.

To oczywiście tylko wybrane tory. 

Wyścigi, prezentacja luksusowych samochodów, przejażdżki i dobra zabawa – poznaj nasze wszystkie tory oraz zapoznaj się z nadchodzącymi motoryzacyjnymi wydarzeniami TUTAJ.

Jeżeli szukasz pomysłu na prezent dla fana motoryzacji, ale nie wiesz jakie super auto sprawiłoby mu najwięcej radości, to…nie martw się! Specjalnie przygotowane pakiety motoryzacyjne – „Potęga Motoryzacji” oraz „Świat Motoryzacji” – to zbiór prezentów, wśród których bliska Ci osoba z pewnością znajdzie coś odpowiedniego dla siebie!

Scroll to Top