Jak spełniają się marzenia? 9 porad, dzięki którym spełnisz marzenia swoje i bliskich

„I have a dream” śpiewała Abba w swoim wielkim przeboju z 1979 roku, dodając, że to właśnie cel sprawia, że ma siłę przebrnąć przez gorsze chwile w życiu. O marzeniach powstało już wiele filmów, książek czy właśnie piosenek, co jeszcze bardziej pokazuje, jak ważna jest to część naszego życia. Jedni chcieliby skoczyć ze spadochronem, inni marzą o podróży dookoła świata, a jeszcze kolejni chcą spędzić wyjątkowe chwile z ukochaną osobą. Jednak jak spełnić marzenia? Od czego zacząć? Jako specjaliści w tej dziedzinie przygotowaliśmy kilka wskazówek.

Kobieta stoi na szczeblach barierki i wyciąga ręce w górę. Przed nią roztacza się widok na góry w chmurach.

Czym są marzenia i jaka jest ich rola w naszym życiu?

Marzenia to coś, co napędza nas do działania. Już samo dążenie do ich spełnienia przynosi dużo radości i satysfakcji, natomiast ostateczne osiągnięcie celu to często jeden z bardziej niezapomnianych momentów w życiu. Marzenia dla każdego mogą oznaczać coś innego, natomiast bez względu na to, jaką ostatecznie przybierają one postać, każde jest tak samo warte spełnienia. Nawet te niewielkie mogą dostarczyć dużo radości, a przecież o to chodzi – żeby za sprawą marzeń się spełniać, rozwijać i czerpać z życia pełnymi garściami.

Czy każde marzenie ma szansę się spełnić?

Mało jest marzeń, które są bardzo trudne do spełnienia, a jeszcze mniej jest tych, których szansy nie ma spełnić wcale. Zdecydowana większość pomysłów jest w zasięgu Twojej ręki i na tym właśnie warto się skupić. Z pomocą innych osób i dzięki swojej wytrwałości jesteś w stanie zrealizować naprawdę wiele celów, nawet jeśli obecnie wydają się one nieco abstrakcyjne. Pamiętaj, że osoby, które obecnie są dla Ciebie inspiracją, same zaczynały właśnie od marzeń. To jest punkt wyjścia. Dopiero kiedy coś sobie zamarzysz, możesz zacząć dążyć do realizacji tego. A co jest jeszcze lepsze, ta droga nigdy się nie kończy, bo za każdym kolejnym marzeniem, kryje się następne.

Czy marzenia można jakoś sklasyfikować?

Oczywiście. Można podzielić je na te do realizacji w bliższym i dalszym czasie; do realizacji solo i z bliskimi; w Polsce i za granicą… tylko po co to robić? Marzenia są przede wszystkim od tego, aby je spełniać. I bez względu na to, do której kategorii je zaliczysz, warto choć spróbować to zrobić. Nawet jeśli obecnie wydaje Ci się coś mało realne, może się okazać, że za jakiś czas będziesz już o krok bliżej celu. Jakie więc masz marzenia? Ukończenie konkretnego kursu? Odwiedzenie wybranej części Polski? A może coś nieco bardziej ekstremalnego jak skok na bungee lub… ze spadochronem? Czas ucieka, dlatego dłużej nie zwlekaj!

Kolorowe balony wznoszą się nad ziemię. W tle niebo, wzgórza i lasy.

O czym marzyliśmy kiedyś, a o czym dziś?

Z wiekiem marzenia się zmieniają. Im starsi jesteśmy, tym świat coraz bardziej staje przed nami otworem i pokazuje coraz więcej kierunków, w które możemy się udać. I jest to naturalna, a przy tym niezwykle fascynująca, kolej rzeczy. Marzenia z okresu dzieciństwa zapewne będą bardziej pragmatyczne albo wprost przeciwnie – niezwykle szalone! Okres dorastania pomoże je natomiast zrewidować, lepiej przemyśleć i skonkretyzować. Część marzeń z nami zostanie, część zmieni trochę swoją postać, a jeszcze inne pozostaną po prostu we wspomnieniach. I tak na przykład, zamiast zostać profesjonalnym kierowcą F1, wybierzemy przeżycie w postaci przejażdżki ferrari lub lamborghini po torze. Z kolei marzenie o zostaniu sławnym pisarzem lub pisarką przekujemy w czyn i naprawdę staniemy się uznanymi publicystami lub dziennikarzami. A miejsce marzeń z dzieciństwa zajmą kolejne pomysły, które możemy zrealizować już jako dorośli – na przykład lot paralotnią czy ukończenie kursu nurkowania, o których byśmy wcześniej nawet nie pomyśleli.

Co możesz zrobić, aby spełnić marzenie, które wydaje Ci się nieosiągalne

Jak spełnić marzenie nieosiągalne? Przede wszystkim zastanowić się, czy faktycznie takim jest. Wiele marzeń wcale nie jest niemożliwych do zrealizowania – wymagać będą od nas jednak sporo pracy i wysiłku. Pytanie, czy jesteśmy gotowi się ich podjąć. Jeśli odpowiedź brzmi „tak”, to zastanów się, co stoi Ci na przeszkodzie. Pieniądze, brak czasu, kondycja fizyczna? Być może dobrym pomysłem będzie zrezygnowanie z wyjścia do kina, escape roomów czy restauracji i odkładanie określonej kwoty co miesiąc do słoika. Albo zapisanie się na siłownię. Kolejnym krokiem jest zrobienie listy zadań, które trzeba wykonać, aby dane marzenie zrealizować. Dla wielu osób może być to bardzo pomocne, ponieważ sam cel stanie się też bardziej namacalny. Więc jak spełnić marzenia, które wydają się nieosiągalne? W skrócie: krok po kroku. Być może nie uda się to za miesiąc czy dwa, ale już za rok – owszem. 

Jak spełnić marzenie bliskiej osoby?

Jeśli zastanawiasz się, jak spełnić marzenia swoich bliskich, przede wszystkim określ, jakiego są typu i czego będą od Ciebie wymagać. Być może wystarczy, że wejdziesz na naszą stronę, a następnie wybierzesz odpowiedni voucher prezentowy. Do wyboru jest ponad 5 tysięcy przeżyć na terenie całej Polski, a każde z nich to gwarancja niezapomnianych wrażeń i wyjątkowych emocji. Znajdziesz tu podarunek i dla miłośników adrenaliny, i osób preferujących spokojny odpoczynek. Skok ze spadochronem, lot balonem, kolacja w ciemności, przejażdżka sportowym autem – spełnianie marzeń naprawdę może być proste.

6 marzeń, w których realizacji pomoże Ci Wyjątkowy Prezent

  • Voucher na lot balonem – lot balonem to marzenie wielu osób. I nic dziwnego, bo mówimy o wyjątkowej podniebnej podróży, która naprawdę gwarantuje niezapomniane chwile. Gdy ten wielki kolorowy balon otwiera się nad Twoją głową, a następnie zaczyna wznosić powoli w powietrze, lepiej się przygotuj. Podziwianie z lotu ptaka nawet doskonale znanych okolic to niezwykłe doświadczenie, które zapisze się w Twojej pamięci na długi czas. Wsłuchuj się w dźwięki, poczuj niepowtarzalną atmosferę i odkryj na nowo magię tych miejsc.
  • Voucher na skok ze spadochronem – jak spełnić marzenia o porządnej dawce adrenaliny? Wybrać skok ze spadochronem! To aktywność dla prawdziwych miłośników mocnych wrażeń. Skaczesz bowiem z aż 4 tysięcy metrów, z lecącego samolotu, a zanim nad Twoją głową otworzy się czasza spadochronu, przez prawie minutę będziesz spadać swobodnie. Skok ze spadochronem to nie tylko kolejna powietrzna aktywność, która zapewni Ci przepiękne widoki, lecz przede wszystkim okazja, aby sprawdzić siebie i przełamać ewentualne bariery. Choć u góry przebywać będziesz z doświadczonym instruktorem i przez cały czas będziesz do niego bezpiecznie przypięty/a, całość wciąż dostarczy Ci masy emocji i niezapomnianych wspomnień.
  • Voucher na Podwodną Kolację – marzysz o kolacji, która zaprze Ci dech w piersiach nie tylko ze względu na przepyszne dania, ale i wyjątkowy klimat? Podwodna kolacja odbywa się w Afrykarium wrocławskiego zoo, a konkretnie w tunelu podwodnym, gdzie wszędzie dookoła pływają setki rekinów, płaszczek oraz innych gatunków ryb. To prawdziwa uczta dla wszystkich zmysłów, która zapewnia niezwykłe doznania na najwyższym poziomie. Skosztuj wyśmienitych potraw przygotowanych specjalnie na tę okazję, a potem odpłyń myślami w podwodny świat pełen zachwycających morskich stworzeń. 
  • Voucher na przejażdżkę rajdowym autemgotowy/a odkryć, co znajduje się pod maską takich samochodów sportowych jak Ferrari czy Subaru WRX STI? Tutaj na specjalnie przygotowanych torach dowiesz się, dlaczego to właśnie te auta uznawane są za najlepsze samochody rajdowe. Głośny warkot silnika, ostre hamowania i szybkie długie proste sprawią, że na długo nie zapomnisz dnia, gdy usiadłeś/aś za kierownicą jednego z nich. Gdy już na samą myśl o tym czujesz dreszcz ekscytacji, to znak, że jest to idealne przeżycie dla Ciebie. Upewnij się, że masz zapięte pasy, bo czeka Cię naprawdę ostra jazda i duża dawka adrenaliny!
  • Voucher na lot samolotem – jak spełnić marzenie miłośników przygód? Podarować mu voucher na lot samolotem. To strzał w dziesiątkę i dla młodszych, i dla starszych, bo widoki zachwycają każdego, bez wyjątku. Dodatkowo na wysokości panuje wyjątkowa atmosfera, a doświadczenia lotu samolotem nie da się porównać chyba do niczego innego. Do wyboru są różne miasta na terenie całej Polski, dlatego masz okazję podziwiać zarówno przepiękne majestatyczne Tatry, wzburzone fale Morza Bałtyckiego czy też panoramę największych polskich miast.
  • Voucher na kurs nurkowania – podwodny świat ma równie wiele zachwycających miejsc co ten na górze. Jeśli zastanawiasz się, jak spełnić marzenie o jego poznaniu, weź udział w kursie nurkowania i pod okiem profesjonalisty zanurz się w wodne głębiny. Panuje tam niesamowita cisza i spokój, a cały świat w jednej chwili wydaje się cały zwalniać. Do tego, gdy wybierzesz nurkowanie w zalanym kamieniołomie lub podwodnej jaskini, na własne oczy zobaczysz też wyjątkowe okazy fauny i flory, które zachwyciły już niejedną osobę. To idealna rozrywka zarówno dla tych, którzy lubią nowe wyzwania, jak i dla osób chcących odetchnąć od codziennego zgiełku i natłoku obowiązków. Jeśli tylko umiesz pływać, będzie też świetną propozycją dla Ciebie.

Które z powyższych marzeń chciał(a)byś spełnić najbardziej? A może jeszcze szukasz inspiracji? W takim razie zapraszamy na naszą stronę, gdzie znajdziesz wiele innych propozycji, w tym Pakiety Przeżyć, które będą oryginalnym i uniwersalnym prezentem na każdą okazję!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *