Czego nie kupować na prezent? Zakazane prezenty

Prezent – ma przynosić radość, spełniać marzenia i pozostawać w pamięci na długo. Takie właśnie są prezenty w formie przeżyć, które z pewnością sprawdzą się dużo lepiej niż kolejne perfumy. Trafiony podarunek powinien odwoływać się do potrzeb, zainteresowań i charakteru obdarowywanej osoby. Istnieją jednak prezenty, których według przesądów, nie powinno się wręczać, ponieważ mogą wywołać falę niepożądanych wydarzeń … Jakie zakazane prezenty narobią Ci kłopotów? Przekonaj się sam i zobacz, czego nie kupować na prezent niezależnie od płci czy okazji!

Kobieta wręcza prezent zapakowany w jasne pudełko owinięte wstążką.

Prezenty – dlaczego nadajemy im symboliczne znaczenie?

Wybierając prezent, nie zawsze zastanawiamy się nad jego symboliką. Często jesteśmy nieświadomi tego, jakie znaczenie niesie za sobą konkretny podarunek i w jaki sposób odnosi się do kultury lub historii. Czerwone kwiaty, w szczególności róże, kojarzą się z miłością, dlatego są dobrym podarunkiem dla ukochanej. Wystrzegać powinno się natomiast dawania kwiatów w kolorze żółtym, który kojarzy się ze zdradą. Kupowanie na prezent mydeł czy dezodorantów może być sugestią, że obdarowany powinien lepiej zadbać o higienę, a skarpetki to podarunek, który kojarzy się z pójściem na łatwiznę i brakiem kreatywności. Pamiętaj, że to tylko symbole czy skojarzenia, które nie muszą mieć wiele wspólnego z rzeczywistością.

Kupowane przez nas prezenty często nie mają szczególnego znaczenia symbolicznego dla nas samych. Obdarowana osoba potrafi jednak bez podstaw dopisać do nich historię i odebrać otrzymany prezent jako podarunek, który sugeruje coś negatywnego. Pragniemy dostawać prezenty o pozytywnej symbolice, a upominki kojarzone z pechem są dla nas rozczarowaniem.  Oczywiście, to wszystko zależy od tego, czy jesteś osobą przesądną, która boi się 7 lat nieszczęścia z powodu rozbitego lustra lub na widok czarnego kota spluwa przez lewę ramię albo krzyżuje palec wskazujący z serdecznym. Czytaj dalej i zobacz, jaki prezent może wywrócić Twoje życie do góry nogami, a dzięki temu unikniesz niepotrzebnego pecha! 

Dwie czerwone róże.

Dlaczego niektóre prezenty traktowane są jako zła wróżba?

Wiesz, czego nie kupuje się na prezent? Przekonaj się, jakich upominków unikać.

Symboliczne znaczenie prezentów wywodzi się z różnorodnych kultur, regionów czy religii i często ma wiele tysięcy lat, a współcześnie przesądy są modyfikowane lub zyskują nowe znaczenie pasujące do obecnych czasów. Zastanawiasz się, jakie podarunki mogą przysporzyć kłopotów? Przychodzimy z odpowiedzią! 

Zegarek – to popularny prezent, który często traktowany jest jako zła wróżba. Dlaczego zgodnie z przesądem nie powinno kupować się zegarka na prezent? Bo taki podarunek otrzymany od partnera mierzy czas do rozstania albo … do śmierci. Przesąd ten przywędrował do nas z Chin. To tam wręczanie czasomierza na prezent oznaczało odliczanie czasu, który obdarowanej osobie pozostał do końca życia. 

Pusty portfel – podarunek, który zgodnie z wierzeniami może sprowadzić na obdarowaną osobę biedę. Aby uniknąć przykrych sytuacji, wręczając portfel na prezent, warto umieścić w środku symboliczny grosik! 

Buty to prezent, którego nie powinno się wręczać, ponieważ … może sprawić, że obdarowywana nimi bliska nam osoba odejdzie. Zaskakujące, prawda? Według tego przesądu kupowanie butów na prezent to naprawdę ryzykowna taktyka, przez którą możemy wpłynąć na rozstanie z ukochaną osobą … a chyba nie warto ryzykować 😉

Świeczka – fantastyczny dodatek, który stanowi uzupełnienie wnętrza i nadaje mu wyjątkowego klimatu. To również upominek, który cieszy zmysł węchu unoszącym się zapachem. Według przesądów nie nadaje się jednak na prezent. Dlaczego? Świeczka może bowiem wyrządzić ogromne szkody. Gdy zgaśnie, gaśnie również relacja pomiędzy osobą obdarowującą a obdarowanym. Nieważne, czy chodzi o przyjaźń, czy o miłość – ryzyko dotyczy każdej relacji! 

Nóż – to podarunek, którego należy unikać, ponieważ oznacza przecięcie dobrych relacji. Znaczenie symboliczne noża jest raczej negatywne, a w tradycji chrześcijańskiej symbolizuje on męczeństwo. Nieważne czy wybieramy prezent dla miłośnika gotowania, czy szukamy eleganckiego scyzoryka dla myśliwego. Jeśli jesteś przesądny, powinieneś unikać wręczania tego typu podarunków i zminimalizować w ten sposób ryzyko zakończenia związku lub przyjaźni.

Na drewnianym stole leżą zegarki, nóż, aparat i piersiówka.

Czego na pewno nie kupować kobiecie na prezent?

To pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Dla jednej kobiety jako prezent nie sprawdzi się wizyta w SPA, inna zaś nie zadowoli się voucherem na przeżycie z adrenaliną. Wszystko zależy od gustu i potrzeb obdarowywanej osoby oraz od jej charakteru i sytuacji życiowej. 

Nie kupuj prezentu, który spełnia Twoje marzenia. Jeśli jesteś fanem emocjonujących przeżyć, zastanów się, czy bliska Ci kobieta również marzy, aby wyskoczyć z samolotu na wysokości 4000 metrów lub zejść po fasadzie budynku. Nie zakładaj, że idealnym prezentem dla każdej kobiety będzie SPA, manicure czy voucher na sesję fotograficzną. Jeśli obdarowywana Ci osoba uwielbia dziergać, maluje albo tworzy własną biżuterię, to warto postawić na przeżycie w formie warsztatów, dzięki którym rozwinie swoją dotychczasową pasję albo spróbuje czegoś nowego, co w pewnym stopniu wpisuje się w jej zainteresowania. 

Wybieraj prezenty, dzięki którym bliska Ci osoba będzie dobrze się bawić, poszerzać zainteresowania, a nie wypełniać przykre domowe obowiązki. Zanim kupisz jakiś domowy sprzęt, zastanów się, czy Twoja partnerka marzy o nowoczesnym odkurzaczu, czy wolałaby wyciskarkę do owoców, dzięki której będzie mogła przygotowywać pyszne soki.

Wręczaj podarunki odpowiednie do sytuacji i takie, które nie przekraczają pewnych granic. Inny prezent wręczysz szefowej, a co innego podarujesz partnerce. Jeśli wiesz, że ktoś zmaga się z danym problemem, nie sugeruj mu zmian poprzez upominek. Nie kupuj sesji z trenerem personalnym osobie, która nie akceptuje swojego ciała, jeśli nie wspominała dotąd, że chciałaby spróbować współpracy z profesjonalistą. Oczywiście, taki prezent nie zawsze będzie skazany na porażkę. Ryzyko sprawienia przykrości jest jednak większe, gdy z obdarowaną osobą nie utrzymujemy aż tak zażyłych relacji.
Pamiętaj, aby wręczać prezenty, które przyniosą radość, a nie będą powodem do smutku. Teraz wiesz, czego nie kupować na prezent kobiecie. A co warto wybrać? Sprawdź nasze pomysły na prezent dla dziewczyny i wręcz podarunek, który pozytywnie zaskoczy!

Tego nie kupuj chłopakowi na prezent!

Zastanawiasz się, czego nie kupować na prezent mężczyźnie? Nie zakładaj, że każdy mężczyzna ucieszy się z motoryzacyjnego podarunku i nie skreślaj od razu prezentów z kategorii SPA. Jeśli nie wiesz, co wręczyć bliskiemu Ci chłopakowi, umiejętnie go wypytaj i słuchaj uważnie, o czym opowiada. A jeśli poszukujesz prezentu dla kolegi z pracy, skonsultuj się z kimś, kto zna tę osobę najlepiej i dowiedz się więcej na temat jej upodobań lub kup uniwersalny podarunek, który sprawdzi się dla każdego! 

Nie kupuj prezentów zbyt drogich, które mogą wprowadzić w zakłopotanie, ani takich, które mogą nie spodobać się rodzicom obdarowywanej osoby, jeśli nie jest pełnoletnia. Przy wyborze prezentu zarówno dla chłopaka, jak i dziewczyny, należy kierować się podobnymi wskazówkami. Już wiesz, czego nie kupować na prezent?

Zobacz, jakie propozycje na niezapomniany prezent dla chłopaka wybraliśmy i wręcz podarunek, który sprawdzi się niezależnie od okazji.

Mężczyzna wręcza prezent zaskoczonej kobiecie.

Zwierzęta na prezent zrezygnuj z tego pomysłu!

Zwierzęta na prezent to … fatalny pomysł! Nigdy nie kupuj psa na święta, chomika na urodziny ani kota z okazji zdania ważnego egzaminu. Zwierzęta to nie prezent, a stworzenia, które należy obdarzyć uczuciem i szacunkiem. Kupując szczeniaka swojemu wnukowi czy bratankowi, tak naprawdę wręczasz prezent jego rodzicom, którzy są nie tylko odpowiedzialni za swoje dziecko, ale od tego momentu to na nich spoczywa obowiązek utrzymania zwierzaka i zapewnienia mu jak najlepszej opieki. Przyszli właściciele zwierząt powinny być na to przygotowani oraz świadomi obowiązku, z którym wiąże się ich posiadanie.

Decyzja o posiadaniu zwierzęcia powinna być przemyślana. Musisz wziąć pod uwagę wszystkie koszty utrzymania oraz to, że zwierzę to ogromna odpowiedzialność i nie możesz zostawić go bez odpowiedniej opieki. Jeśli Ty i Twoja rodzina jesteście na to gotowi, to zwierzątko można kupić, a najlepiej przygarnąć ze schroniska … bez okazji. Święta, urodziny czy Wielkanoc to nie najlepszy czas na takie niespodzianki.

Zwierzęta to zdecydowanie zakazane prezenty, których najlepiej nie brać pod uwagę wcale! 

Niewielki czarny piesek leży na turkusowej kanapie.

Czy można postąpić wbrew zasadom i kupić zakazany prezent?

Oczywiście! Obdarowana osoba, jeśli wierzy w przesądy, może w prosty sposób odwrócić klątwę, która została na nią rzucona. Co zrobić w sytuacji, gdy otrzymamy buty albo zestaw świeczek, ale chcemy uniknąć przykrych wydarzeń? Odwdzięczyć się, wręczając obdarowującemu niewielką kwotą, dzięki której symbolicznie odkupimy prezent i ocalimy nasz związek lub przyjaźń przed niepożądanym końcem. 

Zalecamy, aby do tych przesądów podchodzić z przymrużeniem oka i nie bać się wręczać na prezent zegarka, butów, portfela noża czy świeczek. Jeśli wierzysz w przesądy, symboliczny grosik załatwi sprawę, ale pamiętaj, że najlepszym wyborem będzie podarowanie prezentu w formie przeżycia, które pozwoli bliskiej osobie doświadczyć fantastycznych emocji i wspomnień na długie lata! 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top