15 pomysłów na prezent dla leśnika i myśliwego – co kupić?

Zastanawiasz się, jaki prezent sprawi radość przyjacielowi, który jest myśliwym? A może szukasz prezentu dla taty, który pełni funkcję leśnika? Postaw na prezent związany z największą życiową pasją bliskiej Ci osoby i daj szansę na zrealizowanie przeżycia gwarantującego niezapomniane wrażenia. Zanim wybierzesz prezent, odpowiedz sobie jednak na ważne pytanie. Kim tak naprawdę jest myśliwy i czy leśnik oraz leśniczy to ta sama osoba? Poniżej rozwiewamy wszelkie wątpliwości, które ułatwią Ci wybór odpowiedniego prezentu.

Prezent dla myśliwego i leśnika nie zawsze musi dotyczyć lasu.

Prezent dla myśliwego i leśniczego – czym kierować się przy wyborze?

Myśliwy to osoba, która zajmuje się np. budowaniem kryjówek dla zwierząt oraz zaopatrywaniem je w pożywienie. Oczywiście, myśliwi biorą udział w polowaniach, ale to, które ze zwierząt obierają za cel, zależy tylko i wyłącznie od decyzji Lasów Państwowych. Zaskoczony? Myśliwy to nie kłusownik, a osoba, która wykonuje pożyteczną pracę na rzecz funkcjonowania lasu i jego mieszkańców. Dba o różnorodność świata zwierząt oraz w wyłącznie w ramach prawa zobowiązany jest do selekcji słabszych i chorych osobników. Myśliwy zobowiązany jest również do przestrzegania etyki strzeleckiej i nie działa na własny użytek. Ta grupa zawodowa zajmuje się również ochroną gatunków zagrożonych. Warto więc pozbyć się stereotypowego myślenia o myśliwym jako kłusowniku, bo te osoby mają ze sobą naprawdę niewiele wspólnego. Kłusownik poluje bowiem bez zezwolenia, często odstrzelając zdrowe i piękne okazy. Myśliwy natomiast dba o populację i stoi na straży funkcjonowania lasu. Aby nim zostać, trzeba przede wszystkim zdać specjalistyczny egzamin uprawniający do wykonywania zawodu.

Leśnik to osoba posiadająca wykształcenie leśne. Co to oznacza w praktyce? Takie wykształcenie można zdobyć, np. w technikum leśnym lub na studiach na kierunku leśnictwo. Tytuł technika leśnego podobnie jak tytuł inżyniera lub magistra po ukończeniu studiów uprawnia do wykonywania zawodu leśnika. Zatem czym zajmuje się taka osoba? Leśnik to osoba, która może pracować w Lasach Państwowych, np. na stanowisku biurowym, w ramach którego wykonuje obowiązki związane z różnymi aspektami gospodarki leśnej. Leśnik może również pełnić obowiązki Specjalisty Służby Leśnej, która uprawnia go do noszenia munduru oraz dystynkcji (oznak) służbowych. Leśnikiem jest również strażnik leśny, którego praca polega przede wszystkim na zwalczaniu przestępstw i wykroczeń w zakresie szkodnictwa leśnego i ochrony przyrody. Czy każdy leśnik jest leśniczym? Nie! Leśniczy to osoba, która pracuje w terenie i wraz ze swoimi współpracownikami jest odpowiedzialna za określony fragment lasu. Oznacza to, że leśniczy również jest leśnikiem, co nie zawsze możemy powiedzieć w odwrotnej sytuacji. 

Warto pamiętać, że leśnicy i myśliwi to grupy, które ściśle ze sobą współpracują, dbając o ochronę lasów i jego zasobów. Muszą wykazać się niezwykłą spostrzegawczością, ogromną wiedzą dotyczącą gospodarki leśnej, łatwością w pracy w terenie czy doskonałą celnością. W ramach prezentu dla myśliwego lub leśnika warto postawić na wizytę na strzelnicy, kurs survivalu lub przygodę off-roadową. Zobacz, jakie vouchery prezentowe warto wybrać!

Święto myśliwych i leśników – Hubertus 

Czy wiesz, że myśliwi i leśnicy mają w kalendarzu swoje święto? Hubertus to wyjątkowy dzień nie tylko dla nich, ale również dla jeźdźców. Z tej okazji wspominany jest święty Hubert – patron wyżej wymienionych grup. Święto obchodzone jest 3 listopada i ma charakter polowy, a tradycja hubertusowa sięga XV wieku i jest praktykowana w Polsce, Niemczech i Wielkiej Brytanii. Warto więc z tej okazji wręczyć myśliwemu lub leśnikowi prezent i pokazać mu, że jego praca ma znaczenie! To jednak niejedyna okazja, aby podarować komuś niepowtarzalne przeżycie. Urodziny, imieniny, święta – tematyczny prezent związany z pracą, która pełni również rolę pasji, zawsze się sprawdzi. Poniżej przedstawiamy propozycje, które ułatwią Ci wybór prezentu. 

Mężczyzna w górach, siedzący na kamieniu.

15 pomysłów na prezent dla leśnika i myśliwego 

Jaki prezent dla myśliwego wybrać? Zdecyduj się na niepowtarzalne przeżycie 

Survival Militarny Weekendowa Szkoła Przetrwania to fantastyczny pomysł, dzięki któremu myśliwy poszerzy swoje umiejętności działania w terenie i zazna przygody w militarnym stylu, poznając ludzi, którzy uwielbiają podobny klimat. Survival militarny to rozszerzone szkolenie zielonej taktyki z bronią ASG, w ramach którego obdarowany nauczy się technik komunikacji niewerbalnej, komunikacji radiowej, procedur meldowania, znaczenia sekcji przy marszu ubezpieczonym, rozpoznania oraz zwiadu, punktów rozejścia/zejścia i podstaw survivalu. Na myśliwego czeka porządna dawka doskonałej wiedzy i praktycznych zadań, które dostarczą mu wiele radości. Podaruj prezent pełen adrenaliny i zobacz, ile frajdy sprawi mu weekend w terenie!

Myśliwy to osoba, która w swojej pracy musi wykazywać się koncentracją i wyjątkową celnością. Jaki prezent podarować bliskiej Ci osobie, aby mogła szlifować swoje umiejętności? Poznaj Rzucanie Siekierami do Celu to przeżycie, które będzie nie tylko praktycznym ćwiczeniem, ale również doskonałą zabawą. Ta nieszablonowa rozrywka przyniesie ogromną dawkę frajdy i emocje na najwyższym poziomie. Wystarczy trafić siekierą w sam środek tarczy. Przeżycie przeznaczone dla 1 do 5 osób. Rzucanie siekierami do celu to okazja, aby spędzić fantastyczne chwile w gronie przyjaciół lub rodziny. 

Ekstremalne Doświadczenie Strzeleckie to bardziej klasyczna propozycja, która z pewnością spodoba się myśliwemu pracującemu na co dzień z bronią. Wizyta na strzelnicy to okazja, aby przekonać się, jak posługiwać się bronią sportową, pistoletem, AK-47 oraz bronią gładkolufową. Do dyspozycji obdarowanej osoby będzie 55 naboi. 

Jazda 4×4 to prezent, który dostarczy fantastycznych emocji. Doskonała zabawa za kierownicą terenowego samochodu, zakręty, wąwozy i dużo błota. Taki prezent to prawdziwa przyjemność dla myśliwego, który może sprawdzić swoje zdolności motoryzacyjne w nowym terenie i podszkolić swoją umiejętność jazdy w trudnych warunkach. Na myśliwego czekają strome zjazdy i podjazdy, trawersy i liczne przeszkody, które dodadzą zabawie adrenaliny. Postaw na Jazdę 4×4 i spraw myśliwemu prawdziwą radość! 

Chcesz sprawdzić oryginalny prezent, który trafi w gusta myśliwego? Szkolenie Fotograficzne Bezkrwawe Łowy to okazja, aby śledzić ścieżki dzikich zwierząt i uwiecznić ich niezwykłe życie na wyjątkowych fotografiach. Daj myśliwemu szansę i pokaż mu dziki świat zwierząt z zupełnie nowej perspektywy. Szkolenie fotograficzne to rewelacyjna zabawa, podczas której obdarowana osoba pozna miłośników leśnych przygód i przeżyje przygodę, która z pewnością mu się spodoba. Prezent obejmuje 30 godzin ciągłego szkolenia przeprowadzanego przez doświadczonych instruktorów. Kursy odbywają się w grupach maksymalnie 3- osobowych. Terminy i lokalizacja, ustalane są indywidualnie z instruktorem. Czas złapać piękne zwierzęta na zdjęciach! 

Masaż Tajski dla Niego to podarunek, dzięki któremu myśliwy zrelaksuje się i nabierze nieco dystansu do codziennych spraw. Masaż tajski to tzw. głęboki masaż, będący połączeniem akupresury najważniejszych punktów na ciele z elementami pasywnej jogi, rozciągania i refleksologii. To coś, czego każdy człowiek spragniony relaksu powinien doświadczyć. Prawdziwa podróż do świata odpoczynku to pomysł na prezent, który z pewnością przyniesie chwile pełne radości. 

Pakiet Przeżyć „Ekstremalne Przeżycia” to zbiór najciekawszych prezentów, które dostarczą bliskiej Ci osobie naprawdę ekstremalnych emocji. Jazda samochodem terenowym, nurkowanie, survival. To tylko niektóre z możliwości, bo pakiet zawiera ponad 100 wyselekcjonowanych propozycji. Podaruj wybór i zobacz szczery uśmiech na twarzy obdarowywanej osoby.. Potężna dawka adrenaliny to naprawdę trafiony prezent dla myśliwego. Przeżycie dla siebie znajdą tu zarówno fani motoryzacji, wodnego szaleństwa, jak i powietrznych emocji. Postaw na niezapomniane wspomnienia.

Prezenty dla myśliwego nie muszą stanowić wyzwania. Wybierz to, co najbardziej pasuje do charakteru obdarowywanej osoby i wręcz jej wyjątkowe przeżycie z okazji urodzin, imienin lub w ramach gratulacji.

Co podarować leśnikowi? Sprawdzone pomysły na prezent dla leśniczego

Stwórz Własny „Las w Szkle” to propozycja, która pozwoli rozwinąć kreatywność i da szansę na zabranie kawałka własnego lasu do domu. Takie warsztaty to idealny pomysł na prezent dla osoby, która nierozerwalnie związana jest z naturą i kocha przebywać w otoczeniu zielonych drzew oraz dzikiej zwierzyny. W czasie realizacji przeżycia obdarowany leśnik do dyspozycji otrzyma zestaw do kompozycji własnego „Lasu w Szkle”, który stanie się rewelacyjną ozdobą salonu w domu albo służbowego biurka.

Całodniowa Wyprawa Off-Road sprawdzi się jako podarunek dla każdego miłośnika pięknej przyrody, w szczególności jako prezent dla leśniczego lub leśnika, dbającego o dobro lasów w naszym kraju. Wyprawa off-roadowa po Jurze Krakowsko-Częstochowskiej to okazja, aby zobaczyć z pozycji samochodu terenowego piękne rejony, bogate w wyjątkową przyrodę. To przygoda, która przyniesie wiele pozytywnych emocji i pozwoli na odpoczynek od codziennych obowiązków. Pozwól bliskiej Ci osobie zasiąść na fotelu pasażera  w samochodzie z napędem na cztery koła i daj mu szansę na odkrycie intrygującego obszaru pełnego wyjątkowych atrakcji. W ramach przeżycia obdarowany zobaczy Jaskinię Nietoperzową – największą jaskinię jury Krakowsko-Częstochowskiej.

Nurkowanie w Podwodnym Lesie to nie lada gratka dla każdego leśnika, który kocha las w każdym wydaniu. Nurkowanie w podwodnym lesie brzmi naprawdę intrygująco, a taka przygoda to gwarancja niesamowitych emocji i obcowania z lasem w nieco inny sposób niż dotychczas. Obdarowana osoba zobaczy zatopiony las z głębokości 5 metrów. Nurkowanie odbywa się na terenie dawnego kamieniołomu „Pątnów”, czyli jednej z największych odkrywkowych Kopalni Węgla Brunatnego Konin.

Szkolenie Survivalowe – propozycja gwarantująca doskonałą zabawę w ulubionym miejscu na ziemi. Szkolenie prowadzone jest w 3 różnych trybach i to od obdarowanej osoby zależy, na jaką opcję się zdecyduje. Szkolenie stacjonarne obejmuje weekend spędzony w terenie, podczas którego obdarowany pozna różnorodne techniki przetrwania. Szkolenie trekkingowe to natomiast okazja, aby przemierzyć nieodkryte dotąd tereny owiane tajemnicą. Watertrekking to z kolei wyprawa, podczas której używane będą specjalne wyprawowe pontony. Jednym z elementów zajęć będzie walka z naturalnymi przeszkodami w postaci powalonych drzew i nauka terenoznawstwa z zupełnie nowej perspektywy. To możliwość, aby leśnik poznał intrygujące tereny i otworzył się na różnorodne aktywności w lesie i poza nim!

Jazda Quadem to okazja, aby sprawdzić swoje umiejętności za kierownicą wyjątkowej maszyny. Ten czterokołowiec z pewnością przyniesie wiele emocji oraz okaże się doskonałą zabawą w motoryzacyjnym klimacie. Tor otoczony lasami, dużo błota i krętych zakrętów. Jazda Quadem to przygoda, która przyniesie leśnikowi wiele radości i pozwoli zapoznać się z działaniem maszyny, z którą do tej pory nie miał do czynienia.

A co gdyby postawić na prezent dla leśnika w zupełnie innym charakterze? Masaż Gorącymi Kamieniami dla Niego to propozycja, dzięki której obdarowany leśnik odpocznie od codziennych spraw i zajmie się swoim zdrowiem. Masaż Gorącymi Kamieniami pozwoli mu złagodzić towarzyszący ból spowodowany przemęczeniem i napięcie będące skutkiem stresu. Zapracowanemu leśnikowi również należy się odpoczynek! 

Nie masz pojęcia, jaki podarunek sprawdzi się dla leśnika z okazji urodzin, imienin, świąt i innych okazji? Pakiet Przeżyć „Adrenalina” to zbiór najlepszych prezentów, w ramach których do wyboru są takie przeżycia jak jazda super autem, różnorodne aktywności wodne i powietrzne oraz wiele innych emocjonujących doświadczeń. Jeśli twój znajomy leśnik uwielbia adrenalinę, kocha poznawać świat i marzy, aby odkrywać nowe możliwości, to pakiet ten sprawdzi się naprawdę doskonale. Podaruj wybór spośród wyselekcjonowanych prezentów gwarantujących wyśmienitą zabawę i spełnij marzenie! 

To co, wiesz już jakie prezenty dla leśnika sprawdzą się niezależnie od okazji? 

Dołącz tematyczne życzenia do prezentu dla myśliwego lub leśnika!

Zastanawiasz się, jakie życzenia sprawdzą się z okazji urodzin, imienin lub jubileuszu w pracy? Niezależnie od tego, czy obdarowywana przez Ciebie osoba jest myśliwym lub leśnikiem, warto pomyśleć o życzeniach dopasowanych do jej charakteru, marzeń i potrzeb. Życzenia od serca sprawdzą się w każdej sytuacji. Jeśli jednak zależy Ci na uniwersalnych życzeniach, poniżej przedstawiamy propozycję, która wywoła uśmiech na twarzy bliskiej Ci osoby! 

Dużo szczęścia, pomyślności, satysfakcji z pracy i niekończącej się leśnej radości.

Dbaj o dobro polskich lasów, chroń zwierzęta, ale znajdź też chwilę wolnego czasu.

Spełniaj marzenia leśniku/myśliwy kochany i rób, to co kochasz, będąc zawsze roześmianym! 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top