9 pomysłów jak naładować się pozytywną energią

Każdy z nas czasami ma gorszy dzień. Projekt z pracy nie wyjdzie zgodnie z oczekiwaniami, pokłócimy się z bliską osobą, zapomnimy o czymś ważnym lub sama pogoda sprawi, że będziemy mieć ochotę po prostu zwinąć się w kłębek pod kocem i pójść spać. Na szczęście istnieje szereg sposobów na to, by znów poczuć pozytywną energię i odzyskać chęci do działania. Jak to zrobić? O tym przeczytasz poniżej.

Kobieta z kapeluszem na głowie stoi pośród słoneczników. Unosi ręce. Dookoła niej latają bańki mydlane. W tle drzewa.

Pozytywna energia – co to właściwie znaczy?

Dosyć często słyszymy zwrot „pozytywna energia”. Mówimy o tryskaniu nią, zarażaniu innych, o tym, że różne rzeczy czy doświadczenia nam jej dostarczają. Ale czym tak właściwie jest? Generalnie nie ma konkretnej definicji, która by odpowiedziała na to pytanie. My jednak pozytywną energię rozumiemy jako chęć do działania, entuzjazm, radość z życia, coś, co poprawia nam nastrój i motywuje do działania. Osoby mające w sobie pozytywną energię są gotowe do podejmowania kolejnych wyzwań i chcą czerpać z życia jak najwięcej.

Co odbiera nam energię i dobry nastrój?

Energię i pozytywny nastrój odebrać nam mogą zarówno z pozoru błahe rzeczy, jak i te poważniejsze sytuacje. Tak naprawdę bardzo dużo zależy od człowieka. Z pewnością jednak dobry humor trudno będzie utrzymać, jeśli żyjesz w ciągłym stresie, na najwyższych obrotach i nie masz czasu dla siebie. Dodatkowo bardzo ważna jest dieta. Niedobory różnych witamin często skutkują właśnie pogorszeniem nastroju czy mniejszą energią w ciągu dnia. Podobnie zresztą jak brak aktywności fizycznej. Nie trzeba od razu biegać godzinę dziennie, ale warto pamiętać, że całkowity brak ruchu nam bardzo nie służy.

Propozycje aktywności, które naładują Cię pozytywną energią

A co jeśli właśnie dzisiaj masz zły dzień albo za Tobą ciężki okres i czujesz się wypruty/a z sił? Jak odzyskać energię życiową i ogólnie jak mieć więcej energii w ciągu dnia? Oto kilka sprawdzonych sposobów, które w szybki sposób pomogą przywrócić Ci chęci do działania:

  • Voucher na naukę tańca taniec (i ogólnie wszelka aktywność fizyczna) sprawia, że w naszych mózgach następuje wzmożona produkcja tzw. hormonów szczęścia, czyli endorfin. To one sprawiają, że chętniej się uśmiechamy, śmiejemy i że przepełnia nas właśnie pozytywna energia. Dodatkowo sam taniec dostarcza wiele przyjemności, ponieważ uwielbiamy kontakt z muzyką. Obecnie szkoły oferują naukę różnych rodzajów tańca zaczynając od salsy, przez hip hop czy taniec towarzyski, aż po pole dance – bez problemu więc znajdziesz również coś, co zainteresuje i Ciebie. Odpowiednia muzyka, kok w prawo, obrót, do tego kontakt z innymi ludźmi – dzień od razu staje się lepszy!
  • Voucher na jogę – gdy do drzwi pukają kolejne deadline’y, czujesz, że nie masz już sił, a stres sięga zenitu, nie ma nic lepszego niż choć na chwilę odciąć się od wszystkiego i skupić na sobie. Regularne zajęcia z jogi to sprawdzony przepis na to, jak mieć więcej energii. Już pojedyncze warsztaty pomagają się wyciszyć, rozluźnić i zwolnić trochę tempa. Dodatkowo to też zajęcia ruchowe, więc Twoje ciało z pewnością Ci podziękuje. Spokojne rozciąganie przy dźwiękach kojącej muzyki pomoże złapać chwilę oddechu, dzięki czemu będzie Ci się łatwiej skoncentrować, a przede wszystkim poczujesz znowu pozytywną energię. 
  • Voucher na pakiet spa – to propozycja dla osób, które czują, że ich ciało i umysł potrzebują naprawdę solidnego odpoczynku. W luksusowych zacisznych salonach panuje idealna atmosfera do tego, by odzyskać siły i chęci do działania, a także spędzić przyjemnie czas. Jeśli chodzi o wybór zabiegów, to ten jest naprawdę spory. Możesz zdecydować się na tradycyjne masaże relaksacyjne czy tajskie lub skorzystać z nieco bardziej wymyślnych propozycji. Do takich należy choćby kąpiel w winie lub piwie, masaż pałeczkami bambusowymi czy masaż dźwiękami. Zobacz pełną ofertę i znajdź swój idealny sposób na błogi relaks.
  • Voucher do parku trampolin – park trampolin to miejsce, w którym definitywnie króluje dobra zabawa. W takiej atmosferze jak tam wręcz nie da się pozostać markotnym i przybitym. Po prostu wskocz na jedną z trampolin i poczuj, jak w Twoich żyłach zaczyna szybciej krążyć krew. Dzięki różnej wielkości trampolin, a także ich rozmaitym ułożeniom możesz wykonywać niezwykle efektowne sztuczki akrobatyczne, nawet jeśli nie masz w tym dużej wprawy. W parku trampolin świetnie będą bawić się zarówno młodsi, jak i starsi, dlatego nieważne, czy masz lat 15, 25 czy 35 – przygotuj się na świetnie spędzony czas.
  • Voucher na rejsspokojna żegluga katamaranem lub jachtem albo nieco bardziej ekstremalny rejs motorówką: która propozycja trafia do Ciebie bardziej? Każda z nich jest sprawdzonym sposobem na to, jak mieć więcej energii. Osoby preferujące spokojny odpoczynek będą mogły zrelaksować się przy lampce szampana i podziwiać przepiękne panoramy miast. Miłośnicy adrenaliny niech z kolei trzymają się mocno, bo rejs motorówką będzie naprawdę emocjonującym przeżyciem. Jeśli pozytywna energia to coś, czego w tym momencie potrzebujesz, to takie doświadczenia z pewnością Ci ją zapewnią.
Trzech mężczyzn i dziewczyna przytulają się i śmieją. Za nimi białe tło.

Jak zachować pozytywną energię na dłużej

Nikt nie tryska pozytywnym energią przez cały czas, jest to po prostu niemożliwe. Można jednak postarać się, by ten stan radości i chęci do działania trwał jak najdłużej. Tylko jak to zrobić? Kluczem jest dbanie o siebie na co dzień. Jeśli co miesiąc będziesz brał/a na siebie zbyt dużo obowiązków i nie zapewniał/a sobie przy tym wystarczająco czasu na odpoczynek, to w pewnym momencie poczujesz duże zniechęcenie i przemęczenie. Każde nasze działanie ma swoje konsekwencje, zatem odpowiednia dieta, aktywność fizyczna, a także czas na odpoczynek i sen to podstawa. Już wprowadzając kilka zdrowych nawyków, jak minimum 7-8h snu czy regularne posiłki, zapewniasz swojemu organizmowi większą równowagę. Tym samym z kolei staniesz się bardziej odporny/a na stres, który jest głównym czynnikiem utrudniającym zachowanie pozytywnie energii.

Jak walczyć z brakiem energii?

W tym przypadku warto zastanowić się, co jest przyczyną braku energii. Podobnie bowiem jak przy trudnościach w zachowaniu jej na dłużej, tak również i tu kluczową kwestią może być zbyt krótki czas snu, zła dieta czy brak aktywności fizycznej. Oprócz tego pomocne są ćwiczenia wzmacniające pozytywne myślenie. Warto spróbować na przykład wypisywać sobie na kartce kilka miłych rzeczy, które spotkały Cię każdego dnia. Nie chodzi o duże, spektakularne wydarzenia. Może gdy wychodziłeś/aś z klatki, sąsiad przytrzymał Ci drzwi? Albo pierwszy raz od dawna na niebie pojawiło się słońce? Zauważanie nawet takich drobnych elementów da Ci każdego dnia powód do uśmiechu i radości, a tym samym naładuje pozytywną energią.

Który z naszych pomysłów na odzyskanie energii przypadł Ci najbardziej do gustu?  A może masz swoje sprawdzone sposoby na dobry nastrój? Koniecznie podziel się tym z nami w komentarzu. Pamiętaj również, że znajdziesz u nas vouchery prezentowe na prezenty zarówno dla siebie, jak i swoich bliskich, które sprawdzą się na każdą okazję. 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top