Podziękowania dla rodziców – tradycyjne i oryginalne pomysły

Dzień ślubu jest ważny nie tylko dla nowożeńców. Ma on ogromne znaczenie również dla rodziców pary młodej. Aby podziękować mamie, tacie oraz teściom za trud włożony w wychowanie, warto podarować im coś wyjątkowego. Nie musi to koniecznie być album ze zdjęciami i kwiaty.

Ciekawym pomysłem na podziękowania dla rodziców jest voucher na weekend za miastem, np. w hotelu SPA. Sprawdzi się też bon na kolację dla dwojga lub kurs gotowania. Zamiast banalnych rozwiązań można zdecydować się na kupno biletów do teatru.

Podziękowania dla rodziców, jakich wiele

Dzień ślubu to wyjątkowy czas nie tylko dla pary młodej. Zazwyczaj w proces przygotowań wesela zaangażowani są rodzice zakochanych. Nierzadko to oni pokrywają koszty organizacji uroczystości. Pomagają przy wyborze sali weselnej, sukni ślubnej, kwiatów, a prezenty ślubne od nich mają wyjątkowe znaczenie. To ważny moment także w ich życiu, gdyż wiąże się z pewnymi zmianami dotyczącymi nawet codzienności, zyskują syna lub córkę i wreszcie mogą cieszyć się efektami trudu włożonego w wychowanie pociechy. Dlatego tak ważne jest, aby podziękować im za to wszystko.

Najczęściej podziękowania mają charakter publiczny i odbywają się po oczepinach. Wiele par decyduje się na podkład muzyczny stosowany do sytuacji. W czasie składania podziękowań dla rodziców często można usłyszeć piosenkę „Cudownych rodziców mam”, śpiewaną przez Urszulę Sipińską. Innym utworem, który sprawdza się w takich okolicznościach, jest „Rodzina” Jeremiego Przybory. Sama muzyka i ciepłe słowa nie wystarczą – w ramach podziękowań warto wręczyć mamie i tacie prezent (często ma on charakter symboliczny).

Oryginalnym prezentem dla rodziców pary młodej jest statuetka z wygrawerowanymi imionami ukochanych dzieci oraz datą ich ślubu. Sprawdza się ona jako ozdoba na meble, można ją postawić np. obok zdjęć rodzinnych. Miłośnikom wina warto podarować bogato zdobioną skrzynkę na trunek, na której powinny się znaleźć wypalone inicjały młodej pary. Ciekawym pomysłem jest album ze zdjęciami – należy w nim umieścić fotografie z sesji przedślubnej, którymi rodzice będą chwalić się przed znajomymi. Zamiast gotowego albumu można samodzielnie stworzyć Fotoksiążkę ze zdjęciami narzeczonych, np. ukazującą historię związku. Jako podarunek dla rodziców pary młodej sprawdzi się również butelka dobrej jakości wina musującego, do tego warto dołożyć kosz z owocami lub słodki telegram ułożony z zestawu czekoladek.

Oryginalne podziękowania dla rodziców

Niektórzy rodzice nie życzą sobie, aby świadkiem momentu podziękowań była reszta weselnych gości. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wręczyć im upominek tuż po błogosławieństwie. Dobrym pomysłem jest też zaproszenie rodziców na kolację, np. po powrocie z podróży poślubnej. W trakcie tego wspólnego posiłku można wręczyć mamie, tacie czy teściom kwiaty (nie mogą to być róże otrzymane od gości weselnych). Oprócz pięknego bukietu warto podarować również coś niespodziewanego, co będzie odpowiadało zainteresowaniom rodziców. Niebanalnym pomysłem na prezent dla rodziców jest Voucher na Weekend za Miastem – w górach, nad morzem albo na Mazurach. To znacznie droższe rozwiązanie niż statuetka lub kosz owoców, ale warto się na nie zdecydować. Nie musi to być zwykły odpoczynek bliżej natury, można się zdecydować na wręczenie bonu podarunkowego na pobyt w hotelu SPA ze strefą wellness. Po długich miesiącach przygotowań dwa dni spędzone na masażach czy pływaniu w basenie okażą się strzałem w dziesiątkę.

Smaczne podziękowania dla rodziców

Voucher na kolację przy świecach lub w ciemności (Dine in the Dark) to prezent, który przypadnie do gustu każdemu. Miłośnikom pizzy i dań z makaronem można podarować bon na kolację we włoskiej restauracji, najlepiej takiej, której do tej pory nie mieli okazji odwiedzić. Czym byłby posiłek bez deseru? Słodkiego co nieco można spróbować podczas degustacji czekolady, do której podawane są świeże owoce. Ciekawym pomysłem na podziękowanie rodzicom i teściom jest wręczenie im vouchera na wspólny kurs gotowania. To idealna okazja, by bliżej się poznać, pobyć ze sobą jako rodzina. Zwolennikom małej czarnej przypadnie do gustu upominek w postaci bonu umożliwiającego zwiedzenie miejsca produkcji i degustację pysznego espresso.

Podziękowania dla rodziców… w teatrze

Bilet na spektakl rewiowy, muzyczny, kabaretowy i musicalowy to prezent, który można wręczyć rodzicom ceniącym tego rodzaju atrakcje. Co ciekawe, takie spektakle dostępne są w opcji z kolacją, a w trakcie 3-godzinnego przedstawienia widownia ma dostęp do szwedzkiego bufetu. Sprawdzą się również podziękowania w postaci Vouchera na Spektakl w Teatrze. Przedstawienie teatralne ze znanymi aktorami to prawdziwa gratka dla wszystkich osób, które wolą wyprawę do teatru niż wieczór przed telewizorem.