Ile kosztuje skok ze spadochronem? Ceny wszystkich skoków

Skok ze spadochronem z instruktorem, skok w tandemie, a może skok samodzielny? Jeśli marzysz, aby rozpocząć powietrzną przygodę, warto najpierw poznać wszystkie możliwości, które na Ciebie czekają. Poniżej prezentujemy najważniejsze informacje na temat wszystkich skoków ze spadochronem. Wybierz najlepszą dla siebie opcję i poznaj koszt skoku ze spadochronem. Pora przeżyć fantastyczne emocje!

Skok ze spadochronem z instruktorem w tandemie. Czerwono-biały spadochron na tle niebieskiego nieba z chmurami.

Skok ze spadochronem z instruktorem – ile kosztuje?

Skok ze spadochronem z instruktorem to skok w tandemie, czyli dwuosobowym spadochronie, który pozwala na podniebną przygodę bez żadnych badań i licencji, a jedynie po krótkim szkoleniu teoretycznym. Tandem wyposażony jest w dwie czasze – główną i zapasową. Poza tym w skład takiego spadochronu wchodzi automat, który uruchamia główną czaszę w przypadku wystąpienia awarii. W czasie skoku to instruktor pilotuje systemem sprzętu i dba o to, aby przeżycie przebiegało zgodnie z planem. Skok tandemowy z instruktorem jest bezpieczny i mogą korzystać z niego zarówno dzieci, jak i dorośli, a osoby noszące na co dzień okulary mogą poprosić o specjalne gogle, które zabezpieczają okulary przed pędem powietrza. Ponadto skok w tandemie zapewnia otrzymanie certyfikatu informującego o wykonaniu skoku na danej wysokości, co stanowi genialną pamiątkę tego emocjonującego wydarzenia. 

Średnia cena za skok tandemowy z instruktorem wynosi ok. 800-900 zł. Droższe są skoki w większych miastach oraz te, które odbywają się w wyjątkowych lokalizacjach, np. nad Helem, gdzie rozpościera się wspaniały widok na Bałtyk i Półwysep Helski. W tym wypadku trzeba się liczyć z kwotą przekraczającą 1000 zł. 

Zobacz, jak przygotować się do skoku ze spadochronem!

Skok ze spadochronem z nagrywaniem – ile kosztuje?

Skok ze spadochronem w towarzystwie instruktora i dodatkowo uwieczniony w formie wideo to przeżycie, do którego zawsze będziesz mógł wrócić i to nie tylko myślami. W ramach filmowania skoków występują dwa kilka warianty. Po pierwsze, taki skok może być nagrywany przez profesjonalnego skoczka kamerzystę, co w zależności od lokalizacji wiąże się z kosztami na poziomie 300-400 zł. Nagrywanie przeżycia ze sprzętu umieszczonego na ręce instruktora wynosi natomiast ok. 100-200 zł. Taki film zazwyczaj zawiera przygotowanie do skoku, lot samolotem, moment wyskoku, szybowania i lądowanie, a uczestnicy wydarzenia otrzymują go później drogą elektroniczną. Niezależnie od tego, którą z opcji wybierzesz, ta pamiątka bez wątpienia zajmie w Twoim sercu wyjątkowe miejsce!

Skok ze spadochronem cena w wybranych lokalizacjach (2022 rok):

Miasta Skok ze SpadochronemSkok ze Spadochronem z Filmowaniem 
Warszawa 959,00 zł1199,00 zł*
Kraków 889,99 zł1099,99 zł
Gdańsk 949,99 zł1449,99 zł
Gliwice 769,00 zł1059,00 zł*
Piotrków Trybunalski 849,99 zł999,99 zł*
Hel 1190,00 zł1590,00 zł
*W ramach prezentu uczestnik otrzyma również zdjęcia z przeżycia.

Skok ze spadochronem w tandemie – ile kosztuje?

Zastanawiasz się, ile kosztuje skok ze spadochronem w tandemie? Skok ze spadochronem w tandemie to nic innego jak skok z instruktorem, którego ceny w różnych miastach w kraju prezentujemy powyżej. Taka opcja to idealny początek przygody ze skokami i fantastyczna okazja, aby bez żadnych badań, licencji i tylko po krótkim szkoleniu polecieć samolotem na wysokość 4000 metrów i zobaczyć świat z wyjątkowej perspektywy. Skok w tandemie powszechnie uważa się za bezpieczny. Wiedziałeś, że na skok spadochronem składa się ok. 40-50 sekund „swobodnego spadania” oraz 7-10 minut na otwartej czaszy spadochronu?

Skok ze spadochronem w tandemie. Kobieta i mężczyzna. Widok na lasy i pola z góry.

Ile kosztuje samodzielny skok ze spadochronem?

Aby samodzielnie skoczyć ze spadochronem, wcześniej należy zdobyć odpowiednie uprawnienia. Najpopularniejszą z możliwości jest kurs spadochronowy AFF. Średni koszt Accelerated FreeFall, czyli przyspieszonego kursu swobodnego spadania to między 4000 a 6000 tysięcy złotych, a cena ta może ulec zmianie w zależności od liczby skoków, które wykonasz i tego, ile czasu będziesz potrzebować, aby pozytywnie przejść weryfikację instruktora.

AFF uprawnia do wykonywania skoków ze swobodnym spadaniem z wysokości 4000 metrów bez nadzoru instruktora w powietrzu. To najszybsza metoda pozwalająca na uzyskanie spadochronowym uprawnień, dzięki którym wystarczy, że instruktor będzie sprawował naziemny nadzór nad przebiegiem Twoich skoków.

Szkolenie AFF podzielone jest na trzy części. Część teoretyczna pozwala poznać podstawy aerodynamiki, procedury bezpieczeństwa, techniki pilotażu czaszy, charakterystykę swobodnego spadania oraz zapoznać się ze sprzętem spadochronowym i funkcjami jego poszczególnych elementów. Część teoretyczna kończy się egzaminem z uzyskanej dotąd wiedzy. Kolejną częścią są ćwiczenia praktyczne na ziemi, podczas których ćwiczy się m.in. procedury bezpieczeństwa, otwieranie spadochronu czy wychodzenie z samolotu. Na koniec na kursantów czekają ćwiczenia praktyczne w powietrzu, podczas których w zależności od oferty proponowanej przez wykonawcę, wykonuje się określoną liczbę skoków w towarzystwie instruktora lub instruktorów. Ostatni skok w kursie to egzamin, po którym można skakać samodzielnie, choć nadal pod naziemnym nadzorem instruktorów. Drugą z metod na uzyskanie uprawnień skoczka spadochronowego jest szkolenie Static Line, które uważa się powszechnie za przestarzałą metod szkolenia spadochronowego. W czasie SL skoki odbywają się z niższych wysokości i nie obejmują „swobodnego spadania”.

Samodzielne wykonanie skoku po kursie AFF to koszt mniej więcej 200 zł. Co składa się na taką cenę? Samo wypożyczenie spadochronu wynosi między 50 a 100 zł. Cena skoku, która obejmuje między innymi miejsce w samolocie to ok. 100-150 zł.

Co zrobić, aby skakać bez nadzoru naziemnego instruktora? Jest to możliwe po uzyskaniu Świadectwa Kwalifikacji Skoczka Spadochronowego. Aby podejść do takiego egzaminu, trzeba wykonać minimum 50 skoków i osiągnąć wymagany przez Urząd Lotnictwa Cywilnego czas „wolnego spadania”.

Co składa się na cenę skoku ze spadochronem?

W skład ceny skoku ze spadochronem, w zależności od wariantu skoku, wchodzą przede wszystkim krótkie szkolenie teoretyczne z instruktorem, ubranie ochronne (kombinezon i gogle), przelot samolotem na odpowiednią wysokość (zazwyczaj między 3000-4000 metrów), skok i opieka instruktora.

W czasie skoku ze spadochronem wykorzystuje się specjalistyczny sprzęt, który ma niemałą wartość. Aby wykonać skok ze spadochronem, trzeba wzbić się na wysokość kilku tysięcy metrów. W tym wypadku wykonawca pokrywa koszt zatrudnienia pilota oraz zakupu lub wypożyczenia samolotu przystosowanego do realizacji skoków spadochronowych. Poza tym organizator takiego przeżycia musi się liczyć z kosztami paliwa oraz opłatami za wynajem i korzystanie z lotniska. Spadochrony i samolot muszą być serwisowane. W skład ceny za skok ze spadochronem wchodzą również szkolenia instruktorów oraz ubezpieczenia. Koszt pełnego i nowego wyposażenia dla skoczka spadochronowego wynosi co najmniej 10 tysięcy złotych. Jak widać, cena za skok ze spadochronem, uzależniona jest od wielu czynników, dlatego trudno się dziwić, że taki skok nie należy do najtańszych atrakcji. Niezależnie od tego, jest to przeżycie, na które naprawdę warto wydać zaoszczędzone pieniądze! Skok ze spadochronem cena to kwestia, która już dłużej nie będzie Cię męczyć. 

Od czego jeszcze zależy cena skoku ze spadochronem?

Cena skoku ze spadochronem uzależniona jest między innymi od lokalizacji. Skok w atrakcyjnej lokalizacji (okolice dużego miasta, region z wyjątkowym widokiem) to koszt ok. 1000 zł. Cena przeżycia może być różna w zależności od terminu, w którym zdecydujemy się skakać (dni robocze lub weekend). Wpływ na cenę mają też opcje dodatkowe, do których zaliczają się różnorodne warianty filmowania (np. przez profesjonalnego skoczka kamerzystę albo z ręki) oraz zdjęcia. Jak widać, cena za skok ze spadochronem uzależniona jest od wielu czynników. 

Młoda kobieta po skoku ze spadochronem. Trzyma w dłoniach sprzęt spadochronowy. W tle widać samolot.

Chcesz spróbować skoku ze spadochronem? Kup voucher na Wyjątkowy Prezent!

Skok ze spadochronem to ekscytujące przeżycie i fantastyczna przygoda dla wszystkich miłośników adrenaliny. Jeśli marzysz, aby wznieść się wysoko w górę i przeżyć prawdziwe emocje, to przeżycie idealne dla Ciebie. Skok z wysokości 4000 metrów to gwarancja wspaniałych wspomnień. Zobacz, gdzie warto zrealizować tę wyjątkową przygodę i ciesz się chwilami w powietrzu, które zostaną w Twojej pamięci na długo. Pora zobaczyć świat z zupełnie nowej perspektywy! 

Skok ze spadochronem cena i wybrane oferty w różnych lokalizacjach! 

  1. Skok ze spadochronem Warszawa
  2. Skok ze spadochronem Kraków
  3. Skok ze spadochronem Gdańsk
  4. Skok ze spadochronem Gliwice
  5. Skok ze spadochronem Piotrków Trybunalski 
  6. Skok ze spadochronem Hel 

Już wiesz, ile kosztuje skok ze spadochronem i co wchodzi w skład przeżycia. Przyszedł czas na emocjonujący skok!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top