Skok ze spadochronem – jak się przygotować?

Emocjonujący? Bez wątpienia. Szalony? Jak najbardziej. Niezapomniany? Z całą pewnością! Skok ze spadochronem gwarantuje przyspieszone bicie serca i jest przygodą, którą ciężko jest opisać – trzeba ją poczuć. Zobacz na naszym filmiku, jak wygląda skok ze spadochronem, jak się do niego przygotować i ile właściwie trwa – czyli wszystko, co warto wiedzieć o skakaniu ze spadochronem. Oto krótki poradnik, który przyda się przed skakaniem!

Jak się przygotować do skoku ze spadochronem?

Oczywiście cała przygoda rozpoczyna się od zakupu Vouchera na Skok ze Spadochronem. Następnie, gdy już oczekujemy na swoją niezapomnianą atrakcję, w głowie rodzi się mnóstwo pytań, na które postanowiliśmy odpowiedzieć. Poniższy filmik odpowie na wszelkie pytania i pozwoli na przygotowanie do skoku ze spadochronem:

Już teraz wiesz, jak przygotować się do skoku ze spadochronem i czego się po nim spodziewać. Co jeszcze warto wiedzieć?

Ile trwa skok ze spadochronem?

Skok ze spadochronem trwa około 5-10 minut, w zależności od warunków pogodowych. Oczywiście do samego skoku należy się przygotować wspólnie z instruktorem, a na całe przeżycie należy zarezerwować sobie około 2-3 godzin. Na powyższym filmiku pokazujemy, jak przygotować się do skoku ze spadochronem. Zobaczysz na nim również, ile trwa skok ze spadochronem i na co należy zwrócić szczególną uwagę.

Przygotowanie do skoku ze spadochronem - moment swobodnego spadania podczas skoku spadochronowego

Skok ze spadochronem – ile metrów?

Skok ze spadochronem odbywa się najczęściej z wysokości 4000 metrów. Oczywiście zdarza się skakać z innej wysokości, zwłaszcza podczas różnych wariacji skoków, np. z balonu, ale najczęściej na pytanie: ile metrów ma skok ze spadochronem, odpowiadamy 4000! A ile trwa skok ze spadochronem? Taka wysokość pozwala na około 50-60 sekund swobodnego spadania i około 5-7 minut lotu na otwartej czaszy spadochronu. Zatem mamy też odpowiedź na pytanie, ile trwa skok ze spadochronem. Oczywiście w powietrzu czas płynie całkowicie inaczej, a przyspieszone bicie serca sprawia, że “czas jest umowny”.

Z filmu na górze dowiesz się wszystkiego, o tym jak wygląda skok ze spadochronem i jak się przygotować. Teraz masz pełną wiedzę także o czasie trwania skoku spadochronowego oraz o wysokości, którą “pokonują” uczestnicy.

Jak się ubrać na skok ze spadochronem?

Wiele osób zastanawia się, jak się ubrać na skok ze spadochronem. Na powyższym filmie widać, że najważniejsza jest wygoda – na strój zakładamy specjalny kombinezon, więc liczy się elastyczność! Warto pamiętać o panujących warunkach pogodowych i przygotować się, że na górze jest nieco chłodniej. Do tego warto założyć wygodne obuwie z płaską podeszwą, które nie będzie utrudniać chodzenia.

Teraz wiesz już wszystko o tym, jak wygląda skok ze spadochronem oraz jak się przygotować do skoku ze spadochronem! Jeśli Twoja wielka przygoda jest przed Tobą, to z pewnością będziesz się dobrze bawić. W końcu spełnianie marzeń jest proste!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top