Ile kosztuje lot balonem? Cena przelotu w różnych miastach

Lot balonem to marzenie wielu osób. I nic dziwnego. Niesamowite widoki, wiatr we włosach i poczucie wolności to coś, co potrafi zrobić duże wrażenie i zapaść na długo w pamięci. Właśnie z tego powodu często wybierany jest jako prezent z okazji ślubu, rocznicy czy urodzin. Bez względu jednak na to, czy planujesz sprawić go sobie, czy też wręczyć bliskiej osobie, zapewne zastanawia Cię, ile kosztuje lot balonem. To jednak zależy od kilku czynników, a o nich właśnie mówimy poniżej.

Pani zachwyca się latającymi balonami i myśli, że koszt lotu balonem nie jest ważny.

Cena lotu balonem

Choć lot balonem to niezwykle ekscytujące doświadczenie, to równocześnie należy do tych droższych aktywności powietrznych. Mimo że ceny ok. 15–minutowego lotu na uwięzi dla 1 osoby rozpoczynają się od 99 złotych, to w przypadku lotów godzinnych bez uwięzi, podczas których balon wznosi się na wysokość 300–1000 metrów, należy przygotować się już na wydatek w wysokości 539–1980 złotych. Jeśli chodzi o większe grupy (najczęściej 2–4 osobowe), koszt przelotu balonem waha się już między 1050 a 3500 złotych. Warto również mieć na uwadze, że za loty w weekend zapłacimy więcej niż za loty w tygodniu. Oprócz tego istnieje możliwość skorzystania z kilku ofert specjalnych. Mowa tu o locie balonem połączonym ze skokiem ze spadochronem, szkoleniem z obsługi balonu, podniebnym koncertem, czy zaręczynami, a nawet ślubem podczas lotu. Pierwsza opcja kosztuje 3000 złotych, druga – 650–2100 złotych, natomiast trzecia – 3500 złotych. W przypadku ofert dla zakochanych mówimy natomiast o cenach, kolejno 2200 złotych i 4500 złotych.

Ile kosztuje lot balonem w Polsce? Różne miasta

Cena lotu balonem Łódź

W Łodzi loty balonem oferuje Akademia Balonowa. W szczególności przeznaczone są one dla osób zajmujących się fotografią, jednak będą również świetną atrakcją dla pozostałych chętnych. To okazja, aby nie tylko podziwiać przepiękne widoki czy robić zdjęcia, lecz także zdobyć wiedzę na temat sportu balonowego. Loty realizowane są zazwyczaj w grupach 3-osobowych, jednak istnieje możliwość wybrania opcji tylko dla jednej osoby bądź dwóch. Ceny rozpoczynają się od 649 złotych za osobę.

Lot balonem w Łodzi

Cena lotu balonem Katowice 

SkyAdventure.pl to organizator, który zaprasza na loty w okolicach Katowic. Odbywają się one w grupach kilkuosobowych, jednak istnieje możliwość zarezerwowania romantycznego lotu tylko dla dwojga. W trakcie zyskasz okazję, aby podziwiać przepiękne Podbeskidzie lub Jurę Krakowsko-Częstochowską. Firma działa na rynku już od ponad 30 lat, dlatego to sprawdzony przewoźnik, który zapewni mnóstwo unikalnych doświadczeń oraz wspomnień na całe życie. W tym przypadku koszty wahają się między 849–3149 złotych. 

Lot balonem dla Dwojga w Katowicach

Cena lotu balonem Kraków 

Loty balonem na terenie Krakowa organizują dwie firmy: Kraków Balloon Team oraz Balon Widokowy Kraków. W pierwszym przypadku możesz wybrać się na lot nad okolicami Krakowa, Ojcowskim Parkiem Narodowym czy Jurą Krakowsko-Częstochowską, natomiast druga propozycja dotyczy lotów na uwięzi, w samym Krakowie, na wysokości około 150 metrów. Osobom spragnionym wrażeń szczególnie polecamy godzinną podróż w chmurach w towarzystwie Balloon Team (cena od 539 złotych za osobę). Tym z kolei, którzy chcą najpierw sprawdzić, czy to rozrywka na pewno dla nich, proponujemy bardziej kilkunastominutowy lot zorganizowany przez Balon Widokowy (cena od 99 złotych za osobę). 

Lot balonem nad Krakowem dla Dwojga

Cena lotu balonem Poznań

Jeśli Poznań, to tylko niezastąpiony Aeroklub Poznański. Lot widokowy balonem w wersji dla dwojga potrwa około 60 minut i będzie idealnym pomysłem na wspólne uczczenie ważnej rocznicy czy świętowanie urodzin. W kameralnej atmosferze (na pokładzie będziecie wyłącznie Wy i pilot) będziecie mogli podziwiać okolice Poznania, lecąc około 350 metrów nad ziemią. Miejscem rozpoczęcia stanie się lotnisko Poznań-Kobylnica i tam też również zakończy się podróż. W przypadku tego przelotu balonem, cena wynosi 1599 złotych już za dwie osoby.

Lot Balonem nad Poznaniem dla Dwojga

Cena lotu balonem Warszawa

Warszawa – tutaj również lot balonem oferuje dwóch wykonawców: Akademia Balonowa i Aeronauta. Tak samo jak w przypadku Łodzi oprócz samego przelotu Akademia oferuje również szkolenie z podstaw baloniarstwa, a koszt rozpoczyna się od 649 złotych za osobę. Aeronauta zaprasza z kolei na godzinną wycieczkę, odbywającą się w 3–4 osobowych grupach. Loty najczęściej zaczynają się o wschodzie lub zachodzie słońca tak, aby zapewnić wszystkim jak najbardziej niepowtarzalne widoki. Cena w zależności od liczby osób waha się między 699–2499 złotych.  

Lot Balonem nad Warszawą dla Dwojga

Cena lotu balonem w górach

Loty w górach to zupełnie inna bajka niż loty w okolicach miast. Co powiesz na to, by z lotu ptaka zobaczyć wysokie szczyty Tatr lub łagodnie opadające zbocza Beskidu Wyspowego? Jeśli zabrzmiało to dla Ciebie kusząco, to z pewnością spodoba Ci się oferta wspomnianego już Kraków Balloon Team i Aeroklubu Nowy Targ. Obaj organizatorzy zapraszają na lot w okolicach Tatrzańskiego Parku Narodowego, a dodatkowo Balloon Team oferuje także wycieczkę nad Beskidem. W zależności od wybranej opcji potrwa ona między 60–120 minut i odbywać się będzie w kilkuosobowych grupach. Cena lotu balonem w tym przypadku wynosi między 850–1980 złotych za osobę. 

Lot Balonem w Bieszczadach

Lot balonem – cena za voucher na wiele lokalizacji

Lot balonem często wybierany jest jako prezent z okazji ślubu czy okrągłej rocznicy, dlatego może być trudno wybrać voucher na jedną konkretną lokalizację. W takiej sytuacji dobrze zdecydować się na propozycję z oferty Balloon Expedition lub Latanie Balonem. W obu przypadkach dostępne są loty zarówno dla jednej, jak i kilku osób, a przede wszystkim organizowane są na terenie kilku lub kilkunastu różnych miast. Do wyboru jest choćby Warszawa, Białystok, Trójmiasto czy Podnóże Karkonoszy. Nie trzeba decydować się od razu przy zakupie i można spokojnie zostawić ten wybór już naszym bliskim. W przypadku Balloon Expedition cena przelotu balonem rozpoczyna się od 599 złotych za osobę, natomiast w Latanie Balonem – od 550 złotych za osobę. 

lot balonem

Lot balonem – cena za granicą

Choć loty balonem po Polsce to świetna atrakcja, to warto pamiętać, że dostępna jest ona również poza granicami naszego kraju i być może dobrym pomysłem będzie włączenie jej do programu swojej wycieczki. Na świecie w końcu wiele jest miejsc, które gwarantują niezapomniane widoki z lotu ptaka i szkoda byłoby je przegapić. Planując jednak taką podróż, tym bardziej za granicą, warto zwrócić uwagę, ile kosztuje lot balonem w danym kraju, ponieważ często są to kwoty znacznie wyższe niż w Polsce. Poniżej przygotowaliśmy opis kilku najpopularniejszych kierunków. 

Kapadocja, Turcja

Z pewnością ta nazwa obiła już Ci się kiedyś o uszy. Kapadocja położona się w środkowej Turcji, a jej wizytówką są przepiękne kolorowe balony całymi setkami unoszące się na niebie na tle wschodzącego lub zachodzącego słońca. Jeśli planujesz odwiedzić Turcję, to z pewnością jest to atrakcja, której nie możesz pominąć. Niespotykane skalne formacje, miasteczka rozrzucone pośród wzgórz i surowa przyroda to widoki przyciągające już od lat wielu turystów z całego świata. Jeśli chodzi o to, jaka jest cena przelotu balonem, to w zależności od organizatora waha się ona między 180–280 dolarów za osobę. 

Bagan, Birma

Miasto Bagan położone jest w kraju Birma, w południowej Azji tuż obok Tajlandii. Słynie z przepięknych świątyń, klasztorów i buddyjskich pagód o oryginalnych kształtach, a także zachwycających wschodów i zachodów słońca. Lot balonem to zarówno jedna z najpopularniejszych, jak i najdroższych atrakcji w tym kraju, jednak zdecydowanie warto z niej skorzystać. Koszt przelotu balonem dla jednej osoby waha się między 330–450 dolarów za osobę. 

Albuquerque, Meksyk 

Albuquerque w Meksyku i festiwal balonów, czyli jedno z najbardziej niezwykłych wydarzeń na świecie. Co roku w niebo wznoszą się setki balonów o najróżniejszych kształtach i kolorach, dostarczając tym samym mieszkańcom i turystom wielu niezwykłych wrażeń. Ty też możesz wziąć udział w festiwalu i wspólnie z innymi dać się ponieść chwili. Koszt takiej atrakcji to 450–500 dolarów za osobę. Jeśli zaś chodzi o poza eventowy lot balonem, cena spada już do 170–220 dolarów za osobę, w zależności od organizatora. 

Od czego zależy cena lotu balonem?

Tak jak już wspomnieliśmy, w Polsce cena lotu balonem zależy od ilości osób, dnia tygodnia, długości lotu oraz jego dokładnego programu. Ostateczny koszt może więc wynieść od 99 złotych do nawet 4500 złotych. Dlaczego to jedna z droższych aktywności powietrznych? Przede wszystkim aby móc latać własnym balonem, należy ukończyć specjalny kurs, którego cena to około 10 000 złotych. Jeszcze więcej kosztuje sam balon. W zależności od jego pojemności trzeba przygotować się na wydatek rzędu 200 000–350 000 złotych. Na tym się jednak nie kończy, ponieważ aby prowadzić działalność, konieczne jest wykupienie ubezpieczenia (około 10 000–20 000 złotych), zatrudnienie pracowników oraz zakupienie odpowiedniej ilości gazu. Do tego dochodzą koszta niewielkich napraw, serwisowania i przetrzymywania balonu w odpowiednich warunkach. Wszystko to powoduje, że prowadzenie firmy związanej z baloniarstwem to bardzo kosztowna inwestycja, która byłaby zupełnie nieopłacalna, gdyby nie odpowiednie ceny biletów. Z żadnej z powyższych rzeczy równocześnie zrezygnować nie można, ponieważ zagrażałoby to bezpieczeństwu przewożonych pasażerów. To priorytetowa kwestia, dlatego jeśli planujesz wybrać się w lot balonem, wybierz sprawdzoną firmę, nawet jeśli z tego powodu koszt samej atrakcji wzrośnie.   

Lot balonem na prezent – czy to dobry pomysł?

Oczywiście, że tak! Jeśli tylko ktoś nie cierpi na lęk wysokości, nie jest w ciąży czy nie ma problemów z nadciśnieniem, to będzie to świetny pomysł na prezent z praktycznie każdej okazji. Lot balonem pozwoli na nowo zachwycić się swoimi okolicami lub wprost przeciwnie – pomoże odkryć uroki nieznanych wcześniej miejsc. Na terenie Polski działa wiele firm, które umożliwią skorzystanie z tej atrakcji zarówno na terenie mniejszych, jak i większych miast: zielony Lublin, nadmorskie Trójmiasto, strzeliste Tatry… Podarowując bliskim lot balonem, podarujesz im równocześnie mnóstwo unikalnych wspomnień na wiele wiele lat.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top